Избор на въздушен пистолет

м.м

Потребител
Здравейте колеги. Трябва ми въздушен пистолет на който мъниците да не са скъпи. Що горе да е силен и да ми върши добра работа. Бихте ли ми препоръчали някакъв. Не съм запознат.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Кое да не е скъпо? Чашките ли? Пистолета ли?
Каква работа да върши?
Да чукаш орехи с дръжката ли?
Пружинен, компресионен, с балончета СО2 или ПЦП(със сгъстен въздух)?
Mного общо и неразбираемо ти е питането.
 

Hidden

Редовен Потребител
Напиши бюджет, очаквания и цели и ще те ориентираме. Това "да ми върши добра работа" е много абстрактно.
 
Последна промяна:

м.м

Потребител
Добре. Да пробива шишета с вода толкова да му е силата, чашките и топчетата да се горе долу на приемливата цена и пистолета да е силен не някакъв слаб който да не може и едно кенче да пробие. По възможност да е с такива капсули CO2 .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има модели, с СО2, които могат и 7-8 джаула да изкарат. Дупчат кенчета, ама до 15 на метра максимум, и то ако го уцелиш. Има и такива, които и с чашки могат да стрелят, та поне точността е по-добре.
SPA CP 1 става най-добре за стрелба с чашки и мисля че, все още цената му е под 200 ле.
Иначе повечето СО2 "плякалки" копия на огнестрелни стрелящи с топчета(някои и с чашки) са и по-скъпи, по-ненадежни, по-неточни и много по-слаби.
Но основното в случая - да не са скъпи консумативите, важи само наполовина.
Дори и да купуваш евтини чашки или топчета, консумацията на бутилчици СО2 си е сериозно перо.
Примерно, за да изстреляш една кутийка с 500 чашки или топчета, ще са ти нужни поне 20на бутилчици. И за 5 лв чашки да купищ, 40-50 лв ще ти трябват за "гориво".
 

Hidden

Редовен Потребител
И аз препоръчвам пистолета CP1.
Друг вариант е Кросман 2240, който също е на СО2.
Още по-добър вариант според мен е Кросман 1377 - той е малко повече пари, но пък работи с напомпване с вградена помпа, т.е. няма да даваш пари за СО2 капсули. Последните два пистолета ги има в магазин Геодар.
Ето го този с напомпване:
Само, че тия от магазина са му объркали номера на модела. Кажи им, че искаш в 4.5 мм.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Добре. Да пробива шишета с вода толкова да му е силата, чашките и топчетата да се горе долу на приемливата цена и пистолета да е силен не някакъв слаб който да не може и едно кенче да пробие. По възможност да е с такива капсули CO2 .
Бих те посъветвал да си потърсиш Кросман 2240, доста сполучлив пистолет на СО2 с много добра точност. Нарезна цев, стреля с чашки, и носи на сериозен тунинг.
 

Hidden

Редовен Потребител
Вземи по-добре СP-1. По-евтин е 170 лв, има го на повече места, има метална цевна кутия, на която може да си сложиш бързомер или оптика. Кросманът е с полимерна цевна кутия. За да му сложиш оптика или бързомер трябва да се бръкнеш с още стотина лева за метална цевна кутия. Единственото, с което Кросман 2240 води CP-1 e, че е малко по-малък. Все пак погледни и Кросмана с напомване, 1377 или 1322, за него не ти трябват бутилчици с СО2, а можността му може да се регулира според броя на помпите.
 

venciru

Редовен Потребител
Аз нищо не разбрах:(
Как може да се регулира с броя на помпите кой помпи?
Или по точно ти нищо не разбра. С броя (пъти) колкото се помпи пистолета се регулира изходящата скорост на проектила. Това в определени граници естествено! Няма никакво значение кой помпи. Освен може би за физиологичните способности на помпещият (физ. сила от която зависи кой колко помпи може да "удари").
Честно казано не винаги е този който стреля:D
Абе не е зле първо да почетеш мааааалко във Форума............
 

Hidden

Редовен Потребител
Как може да се регулира с броя на помпите кой помпи?
Ето ти една демонстеация на помпането от наш колега:

Едно уточнение относно моделите на Кросман, ако тругнеш да избираш- калъбърът е включен в номера на модела : 2240 е .22 калибър или 5.5 мм, 1377 е калибър 0.177 или 4.5 мм, а 1322 е калибър .22 или 5.5 мм. В сайта на Геодар са направили грешка: 1322 в 4.5 няма. Правилното означение е 1377.
 

Kiril1983

Новодошъл
Привет колега, има хубави модели с мощност 7j и 7.5j. Имат дизайна на пистолетите по спортна стрелба. Ориентирай се към марката Diana. Успех в избора.
 

Attachments

  • A9F72AB7-34DE-4906-8CAC-C7DF0BFB55FD.png
    A9F72AB7-34DE-4906-8CAC-C7DF0BFB55FD.png
    193.8 KB · Прегледи: 12
Нагоре