Избор на въздушен пистолет 4,5 мм /чашки/

Б.Богданов

Потребител
Преди около два месеца си купих 10 заряден SPA CP-1M cal .177 от http://www.balistas.com/air-pistols/spa-air-pistols/spa-cp10-cal.45mm/
+ допълнителна FAK пружина за около 3 евро.
В този он-лайн магазин въздушното оръжие е с едни от най-ниските цени в сравнение с останалите западноевропейски сайтове.

show-detail.php

Пистолетът е подходящ за плякинг. С едно 12 грамово балонче СО2 прави около 50 силни изстрела с монтиран FAK. Без FAK не съм го засичал. На десетина метра показва добра точност за СО2 пистолет.
Полирал съм дотиквача и всички елементи на спусъка. Спусъка не подлежи на настройки. Малко е по-твърд от това, което ми харесва. Това може коригира само с смяна на пружината на спусъка.

Цената на пистолета + FAK + доставката ми излезе 218 лева. Получих го точно една седмица след поръчката. Към комплекта има резервен О-пръстен, плочка за еднозарядни изстрели и 10 заряден пълнител.
Цената на еднозарядните е с около 10 евро по-ниска. Еднозарядната плочка може да се демонтира и да се монтира 10 заряден пълнител.
Пистолетите се предлагат в два калибъра: .177 и . 22
Поздрави . . .
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Скорости можеш ли да споделиш ?
Обявено е в сайта, че вдига 160 км/час....пардон, м/сек.
Като извадим %-та лъжа на продавачите, означава че ще качи поне 130.
Хубаво е пистолетчето, доста лесно ще се събуди като ПЦП в утрешния ден, отлична заготовка.
Има тук-там да се позапили и преработи, но за парите си изглежда много добре.
 

Б.Богданов

Потребител
Обявено е в сайта, че вдига 160 км/час....пардон, м/сек.
Като извадим %-та лъжа на продавачите, означава че ще качи поне 130.
Хубаво е пистолетчето, доста лесно ще се събуди като ПЦП в утрешния ден, отлична заготовка.
Има тук-там да се позапили и преработи, но за парите си изглежда много добре.

Имам замерени около 60 изстрела ... ще ги публикувам. Средно скоростта е около 158 м/с. с 0.45 gr RWS Hobby
Най-високо измерената скорост е 310 м/с., но това беше някаква аномалия. Останалите скорости бяха в диапазон 140 - 160 м/с.
И моята идея е да се събуди ПЦП, колега!:cheers:

Пистолетът има един доста сериозен недостатък според мен.
При многозарядната версия зареждането изисква прилагането на доста сила да се вкара чашката в цевта. Два пъти ми се случи да вкарам две чашки. Наложи се да демонтирам цевта и след това да извадя заклинените чашки. Вече се научих да работя прецизно с пистолета и това не ми случва. Вярно е, че цевта се демонтира лесно - само три болта я държат, но ми се струва, че нещо не е сметнато както трябва.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Трябва да откриеш причината, това "трудно вкарване на чашката в цевта" не звучи добре или чашките не са подходящи.
По принцип чашките на RWS са доста твърди, вероятно си пробвал и с JSB?
Имам едни чашки RWS, на които полата е 4.8мм. и при мен много трудно влизат в цевта.
Пробвай без барабана, да поставиш чашка в цевта и да я натикаш с дотиквача.
 

Б.Богданов

Потребител
Пробвал съм с еднозарядната плочка. Трудно влизат....Към момента само RWS съм ползвал.
За смяната и закрепването на еднозарядната плочка и барабана са използвани малки цилиндрични магнити. Решението ми се струва доста елегантно в предвид размерите на тези две части.
 

sts1969

Редовен Потребител
Интересно ми е какво решение са взели китайчетата за уплътняване на дотиквача, би ли щракнал (ако не те затруднява) няколко снимки на цевната кутия с махнат барабан, така че да се вижда върха на дотиквача и входната фаска на цевта. Интересувам се просто от любопитство, ааа...и какъв е материала на цевната кутия:cheers:
 

Б.Богданов

Потребител
Интересно ми е какво решение са взели китайчетата за уплътняване на дотиквача, би ли щракнал (ако не те затруднява) няколко снимки на цевната кутия с махнат барабан, така че да се вижда върха на дотиквача и входната фаска на цевта. Интересувам се просто от любопитство, ааа...и какъв е материала на цевната кутия:cheers:
Цевната кутия и еднозарядната плочка са изработени от алуминии, десетзарядният барабан от пластмаса, цевта е стоманена с нарези. Дървената част е грозно оцветена в жълто...
А ето и снимки:
SPA_CP-1M-02_zpsljxsebgl.jpeg

SPA_CP-1M-01_zpsqetitxhk.jpeg

Извинявам се качеството на снимките.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Според вас кой пистолет е за предпочитане - Кросман 2240 + метална цевна кутия или горепосочения 10 заряден SPA CP-1M в 5,5мм? И двата варианта са на едни пари, подлежат на тунинг. Става въпрос за забавление и що годе точност до 15-20 метра. Виждам, че китайския дава малко повече начална скорост.
 

Б.Богданов

Потребител
Доколко си спомням Кросман-а няма възможност за монтаж на допълнителни мерни прибори - оптики, бързомери и т.н.
И аз много се колебах между моделите, но предпочетох пистолет с 4,5 милиметрова цев.
 

anibis

Редовен Потребител
Според мен двата пистолета са на кантар,но клоня повече към Кросман-а 2240-1377
Кросмана излиза и той някъде на такива пари когато му се направи алуминиева цевна кутия,плюсовете има доста писано в руските форуми как се обръща в ПЦП
Пистолетната ръкохватка и УСМ-то е измислено малко по-добре,не че на 2240-та е хубав спусъка,но много лесно става да се преработи, да си стане както трябва.
Цевта,мисля че и двете цеви са на кантар,визията на самия пистолет,на мен лично по ми харесва Кросманчето,с едни спортни дървени черини става доста красив.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Да наистина Кросмана е доста по-познат и има информация за него и тунинговането му. Но китаеца (по мои сметки) е с 15 мм дебела цев + 10 заряден барабан, както и болтовия затвор с ляво разположен. Които неща смятам за плюс. На кантар съм.. :confused:
 

anibis

Редовен Потребител
Да наистина Кросмана е доста по-познат и има информация за него и тунинговането му. Но китаеца (по мои сметки) е с 15 мм дебела цев + 10 заряден барабан, както и болтовия затвор с ляво разположен. Които неща смятам за плюс. На кантар съм.. :confused:
Това с барабана е многооо голям плюс, аз в момента преправям 2240 в ПЦП и се наложи да купувам бенжамински барабан,8-зарядния за пистолет,който го дават. За цевта тука не съм съгласен,вярно че колкото е по-дебела толкова повече ще обира вибрациите,от самия изстрел.Но това се отнася за пушка,с 50-60см цев,тука с тая късата цев предполагам че няма да ма вибрации,и тънката цев ще е по-добре,защото за пистолет е по-добре да е колкото е възможно по-лек.
С тая дебелата цев от 15мм ще натежава доста повече ако е примерно цевта е 10мм.така мисля аз.
 
Последна промяна:

De_Marco

Редовен Потребител
Колеги, китаецът е с външен диаметър на цевта - 10 мм.
Объркал съм се от снимките, просто наложих диаметъра на дотиквача с този на цевта и стигнах до грешни изводи. :) Все залитам по дебелите цеви, като женките :lol:
 

Б.Богданов

Потребител
Дотиквачът на китайското чудо е доста тънък. Говоря за 4,5 милиметровата версия. .22 не съм виждал.
 
Нагоре