Избор на ПЦП all-around

Дискусия в 'Начинаещи, избор на въздушна пушка или пистолет' започната от Don, 26 Юни 2018.

1. Don

Don Потребител

Публикации:
    158
    от:
    София
    Намерих една тема на американците: https://www.airgunnation.com/topic/hammer-bounce-in-slow-motion-on-brocock-bantamcompatto/
    Много ясно се разпознава че има барабанене при оригиналната конфигурация:

Пробвах се да запиша звука от моя екземпляр с телефона, но можах да го намаля само 4х и не чух нищо съмнително. Един приятел с ще го снима ударника с последния Самсунг Галакси и тогава ще стане ясно какъв е проблема :)

2. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,032
    от:
    Старата София
    На моя Дейстейт ударника барабани половин минута след изстрела, но разхода ми е отличен.
    Ударникът отскача и се връща многократно, но клапана не отваря.

3. Don

Don Потребител

Публикации:
    158
    от:
    София
    Някой има ли желание да я отворим ? Възможно е и ядрото на ударника да не е в оптимална позиция. От това което съм прочел всяка пушка се настройва индивидуално в фабриката.
    Мен честно казано ме е страх да го направя сам, доста по-сложна е от всичко което съм разглобявал до момента.

4. Don

Don Потребител

Публикации:
    158
    от:
    София
    IMAG0072.jpg IMAG0073.jpg
    IMAG0074.jpg IMAG0075.jpg IMAG0077.jpg
    Малко снимки на ударника. Пружината лежи върху външното тяло, което най-вероятно се удря в болта, който го движи по инерция. Когато пътя на външното тяло бива блокиран, вътрешното тяло продължава пътя си до иглата на бойния клапан. След удара бива издърпано обратно в начална позицияот вътрешната пружина.
    Основната пружина е под напрежение около 2см в незаредено положение.
    Може би в бъдеще ще опитам да я заменя с по-къса която е в свободно състояние.
    За сега ще опитам да навия малко навътре ядрото на ударника, дано да има положителен ефект върху разхода.
    За сега това е единсвената по-проста и лесно и обратима интервенция.
    PS: Навих болта с 1-2мм и скороста ми се дигна още малко. Много странно o_O

Последна промяна: 5 Октомври 2018
    luft9waffe харесва това.
  5. Don

Don Потребител

Публикации:
    158
    от:
    София
    Kifa харесва това.
  6. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,551
    Ако сложиш къса пружина, свободна при незаредено състояние няма да имаш ни един удар като хората. Тази система е предназначена да работи с натегната пружина. Реално ударника ти е това което наричаш сърцевина, а външното тяло само го носи докато срещне стената. От там ударника довършва движението си по инерция и така удря клапана. Следва обратно движение причинено от клапана и възвратната пружинка. Ако бойната ти пружина е свободна ще се получи така че енергията от клапана ще се пренесе обратно и в крайна сметка ще отмести корпуса назад което ще доведе до вторичен удар. Можеш да поработиш върху по-лек ударник. Това което е сърцевина. Ще имаш благоприятен ефект. Освен това можеш да опиташ с по-мека възвратна пружинка на ударника.
    Абе идеята е корпуса да направи само едзно движение напред и да не се връща и половин милиметър. Когато корпуса легне челно трябва да имаш няколко милиметра движение на ударника докато стигне клапана. Това ти е свободния ударник. Освен това трябва да има още около 3 максимум 4 милиметра ход.
    Не знам как да ти го обясня.
    Абе цялата система е много интересна, но съм сигурен, че никой производител не се е заигравал и както правят англичаните произвеждат едон и също по 5 десетилетия.

petkof and Don like this.
  7. Zlatomir

Zlatomir Потребител

Публикации:
    17
    Здравейте колеги ,
    В свободно състояние удърника (сърцевината) е опряла в бойния клапан и не може да се бутне напред.
    Ако се дръпне с лостът за зареждане назад чак тогава сърцевината може да бъде бутната напред.
    Предполагам , че затова барабани (няма слингшот ефект).

8. Dominus

Публикации:
    2,551
    В свободно състояние сърцевината не докосва клапана. Така както го описваш не е добре.

Zlatomir харесва това.
  9. Zlatomir

Zlatomir Потребител

Публикации:
    17
    Колеги :( :)
    Така започвам относто bantam daystate brocock sniper HR.
    Всичко що годе много добре Обаче ...
    Sling shot hammer Няма!!!
    Упрян седи плътно до бойния калан.
    След ъпгрейд вече движението на сърцевината се получи.
    Т.е. удърникът удря и се връща на зад.
    Преди 240 бара до 130(редукторно налягане) на 16 j бяха 112 истрела.
    Сега преразходът ,като че ли изчезна 15—15.5 j за 8 бара 40 изстрела.
    Сметнато от 240 до 130 са горе доло 400.
    Подлежи на тестове тепърва поддържа 235 —238 м/с с jsb 8.44 greins.
    Ъпгрейда става като се намали болтът в средата ,който удря бойният клапън.
    И когато сърцевината се плъзне тогава излиза от обвивката удря бойният клапан и се връща обратно.
    Благодарение на доста мъка от страна на Don :) и малко пилене от моя страна стана , ако се направят малко модификации могат да се достигне желаната енергия.
    За моментът е 15—15'5 j. На максимална степен на регулатора.
    :)

Don харесва това.
  10. Don

Don Потребител

Публикации:
    158
    от:
    София
    С малко тунинговане на ударника, днес пушката направи 203 изтрела между 240-200 бара с малко над 15J. Ефективноста се дигна от 34cc/J на 6.4cc/J. Очевидно за спестяване на производсвени разходи, за FAC версията действа като монолитен, а само за UK версията реално си работи като Slingshot.

Gadnqra, SvilenP and Zlatomir like this.
  11. Dominus

Публикации:
    2,551
    34cc/J си е достойно за световен рекорд. Не знам друга пушка да е способна на такъв харчлък. Похвали се на производителят.

SvilenP, Gadnqra, lynx and 2 others like this.
  12. братушка

братушка Редовен Потребител

Публикации:
    2,071
    от:
    BG
    Отворих тема заначинаещи и като прочетох к'во пишат тука направо шапка ми падна :)
    Гати начинаещи станаха в днешно време :)

rivan and Gadnqra like this.
  13. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    1,544
    от:
    Бургас
    Ако почнат и на латински да пишат ще е добре!По добре да ги разбираме!;)

cilindura харесва това.
  14. Don

Don Потребител

Публикации:
    158
    от:
    София
    От отдавна съм им пуснал хвалебствено писмо, но не са благоволили да ми отговорят все още а и честно казано не очаквам отговор. Иначе търговецът ми отговори че си е напълно нормално и да не се притеснявам:

Good evening, that is absolutely normal.
    Our rifles are sold with FAC power settings, the regulator, the valve, the transfer port has FAC power sizes, so even if you reduce the power with the power adjuster, all the other components are still wasting more air each shot.
    You will never get the same shot count on that rifle when you compare with an UK Spec one, because the settings are totally different.
    We sell FX Impact rifles too, and with the FAC FX Impact version, you are never be able to get 500 shots.
    You only can do that with an FX Impact made for UK market.
    The rifle you have ordered is intended to be used in full power settings, not to be reduced to 16J, for that purpose the rifle need to e built to 16J and not FAC.

Реално докарахме и до по-голям брой изстрели. Единсвената модификация беше че скасихме болта на на ударника, което от своя страна активира Slingshot-системата, която до този момент работеше като монолитен ударник с натегната пружина (барабаняща по клапана като за световно). В момента болта е разположен около 3мм навъртре в ядрото на ударник:
    screen.png
    Желания резултат е достигнат - на 16J кутия JSB от големите с едно зареждане :)

Последна промяна: 30 Октомври 2018
    Kifa, Venco, SvilenP and 3 others like this.
  15. bigfut

bigfut Новодошъл

Публикации:
    8
    Ако е писано за марката/не видях/,админа да затрие темата.
    Търся булпап с добро съотношение цена качество и попаднах на тази марка и модел
    http://brocock.co.uk/
    https://gun.cz/Vzduchovky-PCP/Vzduchovka-Brocock-Compatto-Sniper-HR-6-35mm
    При съотношение лев крона 0,07627 цената излиза 1524лева.
    С малък цилиндър е,но има регулатор Нuma.
    Познанията ми по компресионна пневматика не позволяват да напиша смислено мнение за пушката,но смятам,че при съпоставима с на новия Немезис на Крал армс цена има повод за дискусия,в която да се включат тежката артилерия на форума.На мен ми допада като страна производител/мисля,че е малкото братче на Дейстейт./Жалко,че не са заглушили цевта,с модератор няма да се вмести в параметрите на булпап.

Последна промяна: 30 Януари 2019
  16. MAD MAX

MAD MAX Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    2,517
    от:
    ВАРНА
    Дъщерна на Дейстейт. Чел съм и съм гледал само положителни отзиви.

17. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    588
    от:
    София
    Последна промяна: 30 Януари 2019
  18. Don

Don Потребител

Публикации:
    158
    от:
    София
    6.35 идва без слингшот, заради по-голямата консумация на въздух, но пак е с 45см цев и 180cc, което значи малко изстрели. Ако си сигурен че държиш на 6.35 гледай само Bantham. Ако си готов да направиш компромис с калибъра - 4.5 Compatto на 16J ще докара над 150 изстрела с едно зареждане.

Ако бюджета ти е ограничен и държиш на 6.35 и булпап можеш да погледнеш и Hatsan Bully. С малко тунинг ще имаш доста сериозно пушкало.

Gadnqra and Kifa like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена