Играчки за големи

A

Anonymous

Гост
Беретата на този огромния стреля така бързо, понеже затвора отскача в шкембето и се връща по бързо. ;) :lol: ;)
 
A

Anonymous

Гост
HellBoY написа:
A ето как редовия американец получава окомплектован БЪЛГАРСКИ "АК" ПО ПОЩАТА ЗА 340$ напълно "легално" :

http://www.youtube.com/watch?v=31avRpfXA9w&feature=fvsr

Странно как ли е попаднал там , след като е бил бракуван от БА :pardon: Някой да не земе да си го познае ей :lol: :lol: :lol:
Български другия път.

Това с кукритата ми хареса. Малко прекалено демонстративно и ефектно, като за шоу. Но самите кукрита... Отдавна искам да си взема подобно.
П.П. Леле какво хубаво парче месо похабиха :eek:
 
A

Anonymous

Гост
Dejmos написа:
HellBoY написа:
A ето как редовия американец получава окомплектован БЪЛГАРСКИ "АК" ПО ПОЩАТА ЗА 340$ напълно "легално" :

http://www.youtube.com/watch?v=31avRpfXA9w&feature=fvsr

Странно как ли е попаднал там , след като е бил бракуван от БА :pardon: Някой да не земе да си го познае ей :lol: :lol: :lol:
Български другия път.

Това с кукритата ми хареса. Малко прекалено демонстративно и ефектно, като за шоу. Но самите кукрита... Отдавна искам да си взема подобно.
П.П. Леле какво хубаво парче месо похабиха :eek:
Аз имам това,препоръчвам ти го : http://www.isd-bg.com/product.php?product=122. Знам каква е разликата между това и тези на Колдстеел, но за цената си е направо много добър избор. Не върши работата на брадвата, но за клонки и къмпингуване става. Аз лично не смятам че освен за сечене на глави формата е удачна за нещо друго, ма и мене като ме прихване и аз купувам наред. За рязане на месо по-удачна е формата на "дъга", но обратна на тази на кукрито. Кукрито е направено не за рязане а за "откъсване, насичане на едри парчета" в буквален превод и смисъл.
 
A

Anonymous

Гост
Всъщност, доколкото съм чел, ролята на кукрито (освем като оръжие) е за сечене на по-дебели клонки и тънки дръвчета.
Някъде бях чел сравнение между кукри и мачете. Стигна се до извода, че мачетето е за по-тънки неща, но поради по-голямата му дължина с него се работи по-бързо, по-производително е. По-леко и по-добро за разчистване на храсти, правене на просеки.
Кукрито е с по-малка дължина и по-концентрирано тегло, с голяма инерция. За сечене и цепене. Тази извивка напред пази ръцете - не може да си удариш пръстите в това, което сечеш, защото острието върви доста пред ръката.

Лично на мен много ми хареса като идея ножът тип "паранг".
parang.JPG

Нещо средно между ловен нож и кукри. Създаден специално за оцеляване.
Много тежък - поне 700-800 грама при дължина на острието 30-35 см. С три зони на заточване. Върхът фино заточен под малък ъгъл - за дране; средната и най-изпъкнала част по-голям ъгъл, не толкова добре заточен - за сечене на дърва и кости; най-близо до дръжката, отново фино заточена - за по-деликатни операции, дялкане, оформяне...
Опитах се да го поръчам да ми го направят в Терна, дори не ми отговориха.
 
A

Anonymous

Гост
Ето този тип мачете на Трамонтина: http://www.safari.bg/product/b/bg/622 мисля е най-подходящ за Бг. действителността. Парангата която визираш (Джон Уайзман SAS 1част) съм я виждал направена от друг ентусиаст като нас, но от ресорна стомана. Нямам добри впечатления от нея, дори с "китайските" сатърчета на майстора бих разфасовал и транжирал едно прасенце доста по-бързо, пак казвам може да е идеална но за други условия не за разстителността и условията при нас. Мое мнение. Аз като купувам нещо с острие винаги гледам дали освен в кухнята ще ми свърши добра работа и на евентуален къмпинг, не деля пособията си отделно за вкъщи и за къмпинг. Така например брадвичките на Фискарс които продават в Бриколажа, разбрах че не са предвидени за транжиране, защото направо се отчупват парчета от стоманата при попадение в кокал, докато китайски сатър незакален или острие от ресорна стомана направо е златно в такива случаи..абе много може да се говори по темата :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
А, такова мачете си имам. Може да не е точно това, евентуално да е нклк сантиметра по-късо.
Винаги ми стои в колата (то доста неща са ми постоянно в колата, стане ли дума за къмпинг).
Недостатък на тази продуктова линия е, че ръждясват бързо. Но пък то не е за домакински цели, че да се притесняваме от ръжда.
А за сатърите. Имам един на Терна, много съм доволен. http://www.nfterna.com/b19.htm втория или третия.
Всъщност, като цяло съм доволен от тяхната продукция, особено домакинските им ножове. Някои маниаци казват, че качеството и на стоманата и на изработката не е на ниво, но това са хора, склонни да дадат 200-300 (че дори и 800) лева за джобно ножче.
 
A

Anonymous

Гост
Dejmos написа:
HellBoY написа:
A ето как редовия американец получава окомплектован БЪЛГАРСКИ "АК" ПО ПОЩАТА ЗА 340$ напълно "легално" :

http://www.youtube.com/watch?v=31avRpfXA9w&feature=fvsr

Странно как ли е попаднал там , след като е бил бракуван от БА :pardon: Някой да не земе да си го познае ей :lol: :lol: :lol:
Български другия път.

Това с кукритата ми хареса. Малко прекалено демонстративно и ефектно, като за шоу. Но самите кукрита... Отдавна искам да си взема подобно.
П.П. Леле какво хубаво парче месо похабиха :eek:
Това от кашона не е пратка от БГ - вестниците които махна са си Хамерикански ;) :p
 
A

Anonymous

Гост
То да бяха само вестниците.
Баркодове и щампи по техните стандарти, щампована от ламарина цевна кутия (нашите се фрезоват), онази издатина на ложата също не е характерна за нашите, бойната пружина беше от единична тел, възвратната пружина беше с някакъв странен огъващ се водач, части опаковани с домакинско фолио (у нас единици знаят за съществуването и предназначението му, какво остава да го ползват за опаковане на оръжейни части, къде е добрата стара намаслена хартия...
Върхът беше това, че понеже в САЩ оръжието е цевната кутия, нашите са го демилитаризирали чрез нарязването й. Да, ама у нас демилитаризират с рязане на цевите.
 

angelmr

Редовен Потребител
Dejmos написа:
А за сатърите. Имам един на Терна, много съм доволен. http://www.nfterna.com/b19.htm втория или третия.
Всъщност, като цяло съм доволен от тяхната продукция, особено домакинските им ножове. Някои маниаци казват, че качеството и на стоманата и на изработката не е на ниво, но това са хора, склонни да дадат 200-300 (че дори и 800) лева за джобно ножче.

Всъщност мнението на въпросните маниаци е че дори китайските ножове за 2,3 или 5 лева се представят значително по-успешно от терна. С което мисля да се съглася предвид наблюденията ми върху китайското ножарство.
 
A

Anonymous

Гост
angelmr написа:
Всъщност мнението на въпросните маниаци е че дори китайските ножове за 2,3 или 5 лева се представят значително по-успешно от терна.
Доста крайна позиция и като всяко крайно нещо не съвсем вярно. Както казах, домакинските им ножове са на ниво. И доколкото знам, произвеждат за износ по договор, имат партида за Солинген. С техните си надписи и т.н., изнесено производство демек (ясно ми е, че Солинген не е точно марка, а просто район с доста развито ножарство, но биха си защитавали реномето и не биха разрешили на Терна такова производство, ако не се бяха уверили в нивото им). Имам един серетиран домакински нож тяхно производство, не от моделите за износ, ползвам почти само него, три години актовна употреба преди да реша, че има нужда от наточване. А аз съм направо вманиачен на тема острота.

"С което мисля да се съглася предвид наблюденията ми върху китайското ножарство. "
От друга страна, и аз имам китайски ножове за без пари, от които съм много доволен.

ЕДИТ///
Аз пазарувам от тази фирма (директно от склада в завода) едва от нклк години. И през всичкото това време ползват стомана внос от Германия
 

angelmr

Редовен Потребител
Наистина мнението във ножарските форуми се попромени след илизането на въпросната серия с германски остриета. Но за старите им серии ножарите споделят че е почти невъзможно да ги наточиш дори до бръснеща острота, а да не говорим за запазването на тази острота.
 

Socom

Потребител
Чета последните постове как си харно си хортувате за ножове. Та реших да пусна няколко снимки. Това е едно мое ножче, ръчно ковано финладско острие на Anssi и дръжка от евкалиптово дърво. :)
 

Attachments

  • Picture_130.jpg
    Picture_130.jpg
    200.7 KB · Прегледи: 159
  • Picture_133.jpg
    Picture_133.jpg
    328.5 KB · Прегледи: 101
  • Picture_135.jpg
    Picture_135.jpg
    252.9 KB · Прегледи: 108
  • Picture_137.jpg
    Picture_137.jpg
    201.6 KB · Прегледи: 100

andro

Потребител
Малко средновековие..И скромната ми колекция .
 

Attachments

  • 110709161901.jpg
    110709161901.jpg
    122 KB · Прегледи: 157
  • 110709162216.jpg
    110709162216.jpg
    219.4 KB · Прегледи: 188

dinkata

Редовен Потребител
В стария форум бях писал, сега ще напиша и тука .... някой има ли представа от къде да си купя такъв нож или някой ако има излишен да ми го продаде.......
UC-247.jpg
 

Loki

Потребител
...баф мааму... :wall:
идеята за двоен затвор не е нова- Fuchs отдавна такива ги правят, ама дизайна и изработката :crazy:
само паре (петрол) да имаш... :-\
 
Нагоре