Играчки за големи

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Анди , за завиването не си прав. Когато завиваш и колелото се накланя ти трябва сцепление. А то идва от по-дебелата гума. За останалите неща съм съгласен, въпреки че твоите мерни единици /32 балон ( или 1,1/4 мах 1,1/2 балон )/ не са ми ясни..
 

andi

Редовен Потребител
Гумите ти си свикнал от байковете да са в цолове - за 26 или 28 цола капла ,и колко е дебела ( диаметъра на балона) примерно х 1,5 , 1,75 , или 2 .
Аз от състезателните велосипеди съм свикнал да са в милиметрови - 622 , 700 размера на каплата , и 20 , 23 ( за състезания) , 32 , 37( за града) размера на балона.
На шината на каплата обикновено пише за какъв балон е .
 
Последна промяна:

dminkov

Новодошъл
Привет, от 2 дена съм собственик на ето този велосипед, взех го втора ръка на 2 месеца, без драскотина, за 400лв. интересувам се добър ли е изборът ми? Сигурен съм че във форума има запалени байкъри доста на вътре в метерията, ще съм доволен на всеки съвет за поддръжка на машинката. Търся и съвет какви градски тихи гуми 28" да си купя за да не се притеснявам от спукване от трънчета и други дребни и малки остриета който се намират по асфалта в града? Вчера спуках предна гума от малко трънче с дължина 6-7мм. има ли лек за болката? :D:cheers:
http://www.tretwerk.net/Fahrraeder/Crossbikes/Crossbike-28-Tretwerk-Arch-1-0-2015-Weiss.html
Машинката е българска.. Иначе е с добро качество на рамката - алуминия е добър и няма големи толеранси при сглабянето. Серията на Shimano не е от най-добрите, но като за класа си е ОК.

Трика с гумите е да вземеш CTB гума (с по-гладък грайфер) да и махнеш бордовете и да я сложиш вътре в МТВ гумата като допълнителен протектор. Така няма да те притесняват малките бодили, а за по-големите.. Да се надявам, че няма да влизаш в тръните.. Иначе има една друга технология, която се ползва в мотокарите, минната и горска техника - гумата се пълни с разпенен полимер и няма пукане :) обаче при всяка смяна на гума се пълни отново с полимер...
 

sts1969

Редовен Потребител
Трика с гумите е да вземеш CTB гума (с по-гладък грайфер)
Мерси, разглеждам гамата от гуми на Швалбе, има серия със защита от спукване "Грийн гард" 3мм. и 5мм. пояс, дали върши работа? Аз карам с "градски" гуми, с тих грайфер.
 

dminkov

Новодошъл
Мерси, разглеждам гамата от гуми на Швалбе, има серия със защита от спукване "Грийн гард" 3мм. и 5мм. пояс, дали върши работа? Аз карам с "градски" гуми, с тих грайфер.
Green Guard е предназначена, ако не ме лъже паметта де, за електро-велосипеди - има защита от спукване и усилен страничен борд (заради по-високото тегло на велосипеда с електромотор и батерии). Но защитата от спукване на Green Guard не е от най-високия клас на Schwalbe. http://www.schwalbetires.com/bike_tires/road_tires/Marathon_Plus_HS440 това е гумата им с най-висок клас защита. Тук обаче говорим за цена на гума, преди 2 години - от порядъка на 85-90лв за брой. Същото можеш да имитираш и със стара гума, чийто протектор можеш да подложиш между вътрешната и външната гума. Да остане между двете. Мой колега беше направил този номер с велосипеда на жена си и се роди - спря да се занимава с ремонти на спукани гуми.

Sent from my YOGA Tablet 2-1050L using Tapatalk
 

dminkov

Новодошъл
Тук подобна или същата струва 37лв. ще изчакам пролетта за да видя какво ново ще излезе на пазара. :cheers:
http://screambikes.eu/bg/vnshni-gum...schwalbe-marathon-plus-smart-guard-28x15.html
От известно време не следя новостите в сектора, но мога да проверя в началото на следващата седмица. Знам, че скоро е свършило най-голямото европейско изложение за велосипеди, но не знам в тази посока какво е новото...

Sent from my YOGA Tablet 2-1050L using Tapatalk
 

go_panch

Потребител
В рамките на седмица си купих две играчки DJI Phantom 3 Professional и Beoplay A9. Phantoma се оказа елементарен за каране и използване и снимките и видеото му са точно както по рекламите. Голяма забава е, само че сбирам всичките дечурлига от махалата, когато излезна с него :)
Колонката свири прекрасно и е идеална ако човек иска да има само едно озвучително тяло в стаята. Все още и разучавам всичките начини на свързване но определено са много.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Дал си 4000+ за тоя леген ? Не че гроздето ми е кисело, но това нешо ми се струва нефункционално голямо и заемащо място. И това само едно наистина. Предпочитам вградения многоканален цифрово обработен звук... Иначе квадракоптера е нумеро уно. За него ти завиждам благородно. Тества ли го колко може да носи като товар ?

Sent from my A850S using Tapatalk
 

sve

Потребител
Квадрокоптера го имам от лятото-наистина прави уникални видеа но има един проблем-над 400 метра височина започва да губи видео връзката с дистанционното-управлението е о.к понеже го прибрах обратно-абе малко се шашнах като загуби картината :) другия проблем е че моя 2 пъти го нападаха гларуси-поне се засилваха мъжката и добре че се отказваха последния момент :) трябва ако се кара на плажа някой колега да седи с пушката отцепка :) а сега на въпроса-четох че един германец е монтирал про камера с тегло около 800 грама и нямало проблеми с това тегло-общо взето е фън но за да е пълно удиволствието са нужни още 2 батерии-с една не става-само 20 минути е


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

go_panch

Потребител
Дал си 4000+ за тоя леген ? Не че гроздето ми е кисело, но това нешо ми се струва нефункционално голямо и заемащо място. И това само едно наистина. Предпочитам вградения многоканален цифрово обработен звук... Иначе квадракоптера е нумеро уно. За него ти завиждам благородно. Тества ли го колко може да носи като товар ?

Sent from my A850S using Tapatalk
Легенът свити уникално. Аз съм доволен. Какво имаш в предвид под "многоканален цифрово. ..." нямам идея.
Това свири отлично, по моите стандарти, изглежда страхотно и се връзва с TV телефон airplay DNLA и т.н. Така че, за профани като мен е добре.
Дрона е с вградена камера и не съм го пробвал дали може да носи нещо допълнително.
 
Последна промяна:

Gogo

Потребител
HI-FI EXPO 2015
По време на HI-FI EXPO 2015 ще имате възможност да чуете, видите и да се насладите на избрани аудио-видео компоненти от известни производители от цял свят. Всички продукти ще бъдат конфигурирани и изложени в отделни стаи. Оценете техните качества и възможности и изберете продукта, който Ви е нужен в средата, в която е предназначен да бъде.

Уникална шоу-презентация на хай-фи стерео и многоканални системи, тонколони, CD-плеъри, DAC, усилватели, предусилватели и преработватели, проектори и екрани, плазмени и LCD екрани, аудио и видео сървъри, грамофони, акустичен дизайн, домашно кино, професионална аудио-видео техника и много други.

Какво ви очаква HI-FI EXPO 2015?
Специална селекция от различни аудио и видео системи от едни от най-добрите марки в света, всяка в отделна стая.
Тествайте и сравнете сами качествата им.
Последните технологии.
Новаторски и футуристичен дизайн.
Нечуван досега звук и невиждана досега картина!
Във всяка стая ще има различна марка и модел хай-фи техника.

Донесете любим диск или плоча с музика, която Ви кара да настръхнете! Обещаваме Ви - ще я чуете по различен начин!

27-29 ноември 2015
10:00 - 20:00 часа
"Гранд Хотел София"
София, ул. Гурко 1

Входна такса: 5,00 лв
Има възможност за регистрация за безплатен вход ТУК


https://www.facebook.com/events/515278471964179/
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Да вдигнем малко темата. Май ще си купувам дрон все пак..

 

dberov

Редовен Потребител
Имам познат който прави клипове за БТВ с Phantom 3 Professional, видях го това чудо на живо как лети управлявано от тренирани ръце. Лелеее удивен съм.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Аз сега се заглеждам по DJI PHANTOM 3 ама не съм решил още дали си заслужава да взема про-то или да си взема стандартния,който е с 1000 лв по-евтин.Така или иначе ще е след месец,два така че ще го мисля.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не ми допада идеята за една перка. Според мен така се ограничава маневреността. Но все пак батерията ще държи по-дълго време машинката във въздуха.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Последна промяна:
Нагоре