Змии по поляните

Дискусия в 'Дъра-Бъра' започната от astra, 31 Май 2019.

1. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    521
    от:
    Пловдив
    Вчера едва не се заплетох в един дълъг смок проснал се на припек през пътеката за халетата край Пловдив....
    Изчаках го да ме разгледа и да ми освободи пътеката да мина, но като седнах на възглавницата да потренирам ФТ и все се оглеждах да не пристигне от някъде негов роднина.
    И с така раздвоено внимание никаква тренировка не се получи.

Въпрос: с какво се предпазват туристите спящи по поляните от змии?

Имаше средство с което се огражда периметъра, но какво беше то - забравил съм... Аз понапръсках със спрея за мишените да мирише на ацетон докато пуцам, но това колкото да не е без нищо.

jako_1 харесва това.
  2. Милко

Милко Редовен Потребител

Публикации:
    1,013
    от:
    Стара загора
    Пробвай с таралеж или мангуста. Пускаш два три покрай теб и стреляш спокойно. Може и язовец ама не съм пробвал. ;):cheers:

NME, 7842, batnan and 8 others like this.
  3. м.данев

м.данев Новодошъл

Публикации:
    15
    от:
    Варна
  4. oblaka

oblaka Редовен Потребител

Публикации:
    844
    Стреляй спокойно, не съм чул досега змия да е атакувала човек без да е сериозно провокирана. Преди 2 седмици си човърках по ракшкафа а гадинките си седяха спокойно. Имаше 4 смока вътре

haifisch, Gadnqra and xpresident like this.
  5. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,126
    от:
    Варна
    Котките ядат смоци, ако имаш вземяй я с теб.

astra харесва това.
  6. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    521
    от:
    Пловдив
    Пробвал съм, но като ги пусна на поляната и не се връщат, все се губят :)
    Вече четвърти язовец ми се губи така... :D :D :D

Колеги, сериозно! Станали са маркучи по 2м и повече. Гадинките там си живеят, а ние сме пришълците, но за да се избегнат изненадите - какви средства се ползват?
    Не става точна стрелба с постоянно озъртане за смоци...

Последна промяна: 31 Май 2019
    xpresident харесва това.
  7. apapazov

apapazov Редовен Потребител

Публикации:
    442
    от:
    Пловдив
    Аз им показвам моя смог с едното око и така се стресират, че повече не идват да ме притесняват :lol:

8. st_beer

st_beer Редовен Потребител

Публикации:
    2,923
    от:
    Ямбол
    Няма средства да прогониш нещо от дома му. Който го е страх от мечки не ходи в гората. Ако се страхуваш от змиите си търсиш други места за стрелба ,където няма такива животинки. Имай предвид ,че са напълно безобидни и не правят проблеми . Сигурно се страхуват повече от теб.

haifisch, luft9waffe, Gadnqra and 2 others like this.
  9. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    521
    от:
    Пловдив
    Както спокойно ме разгледа и мързеливо ми отстъпи пътеката да мина, хич не личеше да го е страх дедо смок :)
    Гледал съм някъде някакви оплетени въжета за ограждане от змии място за спане. Конски косми ли бяха, други косми ли...не знам. Пишат змиите и гущерите мразели камфор. А гас за лампа или нафта харесват ли?
    Майтап ви се чини, ама си е проблем!
    Какво ФТ, какви тренировки, ако все се оглеждаш за гадини..

10. Hidden

Hidden Редовен Потребител

Публикации:
    420
    от:
    Перник-София
    Предлагам да сложиш едно пакетче камфор в джоба и да им миришеш от разстояние :)
    Чел съм и за съвета да ходиш с тояга сред природада и умишлено да потупваш с нея по земята - животните ги усещат и няма изненадани.

Gadnqra and astra like this.
  11. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    521
    от:
    Пловдив
    Ходя с тояга, как да не ходя! Пише на нея Щаер :) Но ако взема и да потропвам с нея по земята и вземат да ми изчезнат отривите в стрелбата ... ще те черпя богато :) :) :)

Gadnqra, kaloyan_takev and Hidden like this.
  12. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,634
    Безобидна змия е, но истината е, че може да ти изкара акъла. Като дете ходех на един канал да ловя риба. Седя си на един бетон и си цъкам на плувка. По едно време мярнах с периферното зрение нещо да шава покрай мен. Всеки знае че водните змии са безобидни, но ме накара да направя скок от място над 2м. Пак че сме лишени от всичката отровна гад на ЮАР, че хич не виждам кви ще ги кършим тогава.

Termina4, Gadnqra and astra like this.
  13. Djubey

Djubey Редовен Потребител

Публикации:
    396
    Че са безобидни няма спор , но ако човек има фобия към такива гадини става наистина гадно. Чисто място и много шум мога да препоръчам аз.

14. xpresident

Публикации:
    1,126
    от:
    Варна
    От сяра съм чувал че бягат всички гадинки.
    Иначе с нафта ще има гарантиран ефект - смес 1/1 с бензин, полива се обилно тревата наоколо и драскаш клечката :D

Djack, SvilenP and astra like this.
  15. oblaka

Публикации:
    844
    20190509_114943.jpg
    Те така си бачкам аз ами ги очаквам да са там. Попадал съм и на отровни гадини, тогава бегом марш. Ама като ги срещна из гората и подскачам

haifisch, Termina4, Gadnqra and 6 others like this.
  16. KILLER

KILLER Редовен Потребител

Публикации:
    298
    Вместо да се мислят щуротии как да се защитя в бурека вместо да окоса тревата тая тема ще се проточе

Gadnqra and Djubey like this.
  17. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    521
    от:
    Пловдив
    Като как се прилага сярата? На прах или разтворена в нещо? Сяра имаше едно време в пакетчета по аптеките и ако наистина върши работа, заслужава да се пробва.

Облак, къде е тази плетеница от кабели и влечуги? Що за работно място имаш, братле?...

18. xpresident

Публикации:
    1,126
    от:
    Варна
    Посипва се на прах и като им замирише бягат. Не съм го пробвал лично. В тропиците посипват покрай сградите против хлебарки и скорпиони.

19. SvilenP

SvilenP Редовен Потребител

Публикации:
    362
    от:
    Габрово
    Има още два варианта за които се сещам - пускаш до дупка песен на Джорджано или втория по - сигурен вариант - слагаш снимка на Анита Мейзер - не само змиите ще избягат, ами картици, сляпо куче, дъждовник и всичко друго с пулс...но е опасно и за теб :stop:

/сори за спама, но не издържах.../

Гадините могат само да ти изкарат акъла, но няма да те нападнат със сигурност. По опасни са хората! За тях се оглеждам постоянно докато стрелям в пущенака....

Gadnqra, Ludjev77 and astra like this.
  20. oblaka

Публикации:
    844
    В един
    в един соларен парк.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена