За или против редукторна пушка?

lynx

Редовен Потребител
Темата е доооста обширна, плюсовете и минусите са много.
С редуктора печелиш много добра консистентност на изстрелите, (ако е добър редуктора).
Но ако търсиш максимални мощности, редуктора донякъде ще спъва начинанието или ще се наложи да го нагласиш на много високо налягане.
 

Asen123456

Потребител
Темата е доооста обширна, плюсовете и минусите са много.
С редуктора печелиш много добра консистентност на изстрелите, (ако е добър редуктора).
Но ако търсиш максимални мощности, редуктора донякъде ще спъва начинанието или ще се наложи да го нагласиш на много високо налягане.
Добре,ако сравним две пушки с една и съща можност,даречем 25кал 60джаула(едната правотокова,другата редукторна) Относно броя изстрели,има ли значение редуктора или не?
Дано съм се изразил правилно:D
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Добре,ако сравним две пушки с една и съща можност,даречем 25кал 60джаула(едната правотокова,другата редукторна) Относно броя изстрели,има ли значение редуктора или не?
Дано съм се изразил правилно:D

60 джаула нещо ми малеят за 25кал. За този калибър ако реша да го имам ще е 80 и нагоре джаула с големи шишета и без редуктор.
С редуктор обикновено имаш повече на брой изстрели с еднаква скорост и като общ брой изстрели по-малко отколкото на правоток.
Но всичко това варира в зависимост от задредукторното налягане и неговият обем... до колко е оптимизирана ударната група...
Темата е обширна.
 

lynx

Редовен Потребител
60 джаула не е много за калибър 6.35
(това е скорост около 250 м/сек с 2 грама проектил)
Преди да сложиш редуктор на дадена пушка, първо трябва да изпукаш през хронограф един цял резервоар, за да видиш при какво налягане какви скорости имаш с дадения проектил, с който ти харесва получената вече най-добра точност.
Ако се окаже примерно, че при 130 бара имаш исканата скорост, нагласяш редуктора примерно на 135 или 140.
Слагаш редуктора на пушката и пак през хроното гледаш дали си получил търсеното.
Принципно, редуктора сваля скоростта при различните пушки с около 10-30 м/сек.
Борбата е да накараш пушката да вади високи скорости на ниско налягане, което не е много лесно в общия случай.
 

Asen123456

Потребител
60 джаула нещо ми малеят за 25кал. За този калибър ако реша да го имам ще е 80 и нагоре джаула с големи шишета и без редуктор.
С редуктор обикновено имаш повече на брой изстрели с еднаква скорост и като общ брой изстрели по-малко отколкото на правоток.
Но всичко това варира в зависимост от задредукторното налягане и неговият обем... до колко е оптимизирана ударната група...
Темата е обширна.
Извинявам се на всички ви,без да искам съм написал 25,за 22 кал става въпрос.
Пушките който оглеждам са найстина доста различни.Като капацитет на бутилките и мощност са еднакви.Само че едната е редукторна.
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
За всяко оръжие ,било огнестрелно или не най важният показател е ТОЧНОСТТА.Самата тя е съвкупност от други фактори –цев,спусък,проектил,мерни прибори,стрелец.Над 10г съм стрелял на правоток,от скоро с редукторна пушка.Мишените ми са с големината на тенис топка/на корт/ и мога да кажа ,че въпросната точност при двете е твърдо към редуктора.Трошене на тууули,пробиване на ламарина и други дисциплини не ме вълнуват,ВО е създадено да се изисква от него най вече точност.Любителити на високи мощности ги разбират само ако са бракониери,на мен на втората тууула ще загубя интерес....................
 

njatanasow

Редовен Потребител
За всяко оръжие ,било огнестрелно или не най важният показател е ТОЧНОСТТА.Самата тя е съвкупност от други фактори –цев,спусък,проектил,мерни прибори,стрелец.Над 10г съм стрелял на правоток,от скоро с редукторна пушка.Мишените ми са с големината на тенис топка/на корт/ и мога да кажа ,че въпросната точност при двете е твърдо към редуктора.Трошене на тууули,пробиване на ламарина и други дисциплини не ме вълнуват,ВО е създадено да се изисква от него най вече точност.Любителити на високи мощности ги разбират само ако са бракониери,на мен на втората тууула ще загубя интерес....................
Ами покажи една мишена за точки!
 

Niki

Редовен Потребител
Адаш,не знам какво е това мишена,пък и няма адреналин там,седиш/стоиш/ и дишаш ,гледаш през оптиката,изчисляваш вятъра и т.н. и минаха бая секунди.Аз дигам пушката и мах. на 3–4сек съм стрелял.Ако искаш ,като идвам на море ще седнеш до мен в колата и ще направим една бърза стрелба,пък и имаме общи теми за дискусия........
 

njatanasow

Редовен Потребител
Адаш,не знам какво е това мишена,пък и няма адреналин там,седиш/стоиш/ и дишаш ,гледаш през оптиката,изчисляваш вятъра и т.н. и минаха бая секунди.Аз дигам пушката и мах. на 3–4сек съм стрелял.Ако искаш ,като идвам на море ще седнеш до мен в колата и ще направим една бърза стрелба,пък и имаме общи теми за дискусия........
Аз не съм ловджия.Не мога да стрелям дори и по свраки,макар и да не ги долюбвам.
Написах поста си по повод написаното от теб,а именно, че за теб най важното е точноста на оръжието.Ами няма по голямо доказателство за това от 25 изстрела в различни мишени за не повече от 20 мин.Колкото за гостуването ти при мен си добре дошъл,но стрелбата ще е по книжни мишени!
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
За 22 според мен редуктора е задължителен
Имам един Армс S510 в 4,5 и 19J. Стреля прекрасно без редуктор. Може и да се сещаш за коя пушка ти говоря?!
Последната в 5,5 я продадох защото е с редуктор.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Аз понеже си падам по по-мощни пушчици и предпочитам да са без редуктор. Така или иначе, когато правотоковата пушка се оптимизира и има достатъчно въздух, тя си работи все едно е с редуктор. За употребата на редуктор съм, когато резервоарът е с малка вместимост и ще се прави конверсия, с голяма разлика от много голямо налягане.
 

Asen123456

Потребител
Доста различни мнения,да разбирам че в въпрос на вкус:D Но все пак ми се искаше да видя какво мислят и другите
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не е въпрос на вкус, а на техническа обосновка.
Конструктора на едно изделие, според предназначението му, конструктивните му помисли, технологичното задание, решава по кой път да тръгне.
Понякога, може да остави поле за доразвитие(ъпгрейд по модерному), но повечето му мисли, се ограничават от технологичното му задание, да се поевтини изделието. Отнася се за комшийските изделия, където дори и редукторните такива, не са водени от конструкторската мисъл при производството, а от технолога и снабдителя на цеха.....
Има си и мощни пушки с редуктор, така че всичко е въпрос на пари.......
 

sts1969

Редовен Потребител
Редуктора е хубаво нещо, докато не се скапе, тогава ставаш главен герой в "Баш майстора на море". :D:D:D
Ако не си привърженик на редукторите, тогава една "накопителна" камера с добре изчислен обем ще ти свърши отлична работа. Не я разбирам много добре тази руска дума "накопителна" , но (за незапознатите) представлява малка капсула раположена преди бойният клапан, с обем достатъчен за един изстрел с нужните джаули. Тази капсула се пълни през миниатюрен отвор (примерно Ф 1мм) от основният резервоар, бавно се пълни, бързо се изпразва, предоставя почти еднакви по сила изстрели. Предимставата и са елементарно устройство, без нужда от поддръжка, но я няма онази прецизност на редуктора +- 1м/с. При мен се получи лека гърбица в платото от 5м/с при ~ 70 изстрела, но върши работа ако не си претенциозен.:cheers:
 
Нагоре