За или Против търговците в раздел всичко останало

Да пускаме ли търговци в раздела купува продава - всичко останало ?

  • Да, нека да останат

    Votes: 23 28.8%
  • Не, по добре да ги махнем.

    Votes: 57 71.3%

  • Total voters
    80
Статус
Заключена за публикации

cdman

Администратор
Пускам малка 10 дневна анкета. Да видим какво е общото мнение на хората по този въпрос. Става дума за раздел - Купува-Продава - Всичко останало. Напоследък там се появяват хора които нямат нищо общо с въздушното оръжие , и продават всевъзможни неща там.
 

boceto84

Потребител
По мое мнение най-подходящото заглавие е Купува-Продава-Аксесоари(екипировка).За всичко останало си има Продавалник
 

DANNY

Редовен Потребител
Въпреки, че гласувах против търговците, обърнете внимание и на предложението ми! :)
Продавалник печели от промотиране на обява с пускане на СМС
Светльо да си прецени дали да не запази "търговците в храма" но с/у определена сума (СМС)
...ДА си покрива разходите по поддръжка на форума. Поне частично.
Не стига, че вече не е част от хобито а продължава да се грижи за форума и неговото развитие! Както може да се компенсира частично с банерите така ще може частично да се компенсира и с търговците.
1,2лв на седмица за обява в раздела "други" ;)
Всъщност форума си е негов (на Светльо) и е нормално да може поне разходите да си покрива! Което съм сигурен, че в момента не става! Защо търговците да могат да печелят безплатно а Светльо да е на загуба от форума! :-\
Нека си пускат обявите но и нека да си плащат!
Помислете за Светльо! :rose:
 

cdman

Администратор
Дани - идеята не е лоша , но ще я мислим след смяната на платформата - там освен всичко има и връзка към системи за плащане - които може да се настроят за в бъдеще.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
За сега предлагат волан с педали, след време ще ни се предлагат.... :rose:педали. С пари и одобрение (преглед) от модератор. И аз имам обяви в продавалника, карс бг, мобиле, двата форума на VW..... ама не ги пускам тук.

П.П. Най-добре + още един модератор който да "цака" само и единствено с тези обяви без да се занимава с друго. Рачо, Слави..... и двамата са подходящи ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
За да няма обяви само с педали ;) или създаване на ненужни теми и в същото време да не отблъскваме новодошли във форума, просто обявата/темата да е позволена за създаване, но да се "вижда" след преглед от модератор. А рестрикцията да важи само за потребители напр. с по малко от 50 поста и един месец от регистрацията. По този начин новобранката няма да се изцепи и ние да го одюкаме хорово ;)
Преди време имаше един образ регистрира се и за няколко минути разцъка 20-30 поста, а те бяха само линкове към магазина му. Хубаво е и да се въведе рестрикция за новорегистрирани през първия месец да нямат право напр. от повече от 3 поста на ден.
Това ще улесни работата на модераторския екип откъм проблема и с търговците.

Като видят че това не е секция само с обяви а и с необходимо форумно участие повечето от тях самички ще се откажат.

Какво пречи във форума да има раздел "обяви на търговци" и Светльо да си ги таксува ???
Пък да продават ако ще и прахосмукачки ;)
 

TeXHo

Потребител
Аз подкрепям въвеждането на раздел за търговци, където обявите да са платени. Всяка обява в безплатния раздел да подлежи на преглед от модератор, с опцията, на доказани потребители (статус даван по преценка на същия модератор) да се публикуват веднага обявите.

Недостатък: модераторска работа.
Предимство: без случайни обяви, от които полза никаква; евентуален принос към бюджета за поддръжка на форума; сравнително малко натоварване за модератора, без чакане за доказаните потребители.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Dominus

Редовен Потребител
Според мен не е лошо да се продават различни стоки, но да се постигне такъв баланс, че да се избегне регистрация само заради едната обява. Нека има някакъв обвързване със заинтересованост към форума и деята му. Иначе ще има все повече и повече регистрации на хора който са объркали форума с продавалник.
 

DANNY

Редовен Потребител
Рамислих:
Аз съм твърдо за ПЛАТЕНИ ОБЯВИ!

Не бъдете прекалено категорични в желанието си да изгоните търговците от храма!
Който се дразни от тях, просто не влиза в раздела, без да пише "ПРОТИВ !!!! :mad:"!
Или както пише в правилата на форума:
Щом сме съгласни да влезем в нечий дом, значи сме съгласни с неговите порядки, а не с нашите навици.
Присъствието на никой тук не е задължително и всеки може да идва и да си отива по-всяко време , Не натрапвайте мнението си на останалите участници.
Забранява се публикуването на комерсиални реклами извън посочените места и да се спазват правилата за тяхното пускане.
Забраняват се спекулативни покупко-продажби във форума! - Дали една обява е спекупация се определя само от модераторите и администратора.
При първо нарушаване на правилата виновните ще бъдат предупреждавани , при повторен опит следва изгонване от форума за някакво време - решено от модераторите.
:no: Не забравяте, че този форум ни е предоставен на готово а безплатен обяд няма :exclaim:
Ако Светльо поне частични покрива някакви разходи по форума, ще има шанс и форума да съществува и да се развива!
 

lynx

Редовен Потребител
Няма лошо да си плащат. Ха дано, ама надали :yes:
Форумът е тясно насочен към пневматиките и поради това не е с висока посещаемост.
Не е трудно да се сетим, че търговците ни посещават, защото тук обявите засега са безплатни.
Като публикуваш обявата тук, за ден ще бъде видяна от 50 до 100 души.
А в специалицираните сайтове за обяви, които са с огромна посещаемост, обявата ще бъде видяна от хиляди и вероятноста стоката да се продаде е много по-голяма.
Всеки ще предпочете да плати там, където обявата ще бъде видяна от повече хора или ще търси други алтернативи за безплатни обяви.
 

DANNY

Редовен Потребител
Рачо, ако стоката не е промотирана в "Продавалника" прави по-малък брой посещения от колкото тук!
Казвам го от личен опит.
Там много обяви се пускат за един ден и покриват/избутват твоята на заден план и със всчеки час се вижда все по-малко и по-малко, като там не можеш да "Up-ваш" темата/обявата! ...за разлика от тук. Да не говорим, че темите/обявите се откриват и чрез Гугал търсачка.
Обърнете внимание, колко "гости" непрекъснато се шляят из форума. Сигурен съм, че форума е добре посещаван от автентични IP адреси ежедневно за да генерира поне минимален приход от средства за покриване на някакви разходи за труд, софтуер, хардуер, хост, поддръжка и т.н.
Безплатен обяд няма!
 

FreeMan

Редовен Потребител
Само си чешете езиците.
Кой ще ти плати обява в 1000 пъти по-малко посещаван сайт при условие че във всички други е безплатно.
Или се разрешават и се забраняват.

Ако иска Светльо да изкара още някой лев може в техния раздел да сложи банери и отляво и отдясно... верно че ще е прекалено от естетическа гледна точка, но те си избират.
От банерите при тази посещаемост се вадят пари, не е както някои си мислят.
 

DANNY

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Само си чешете езиците.
............................

Ако иска Светльо да изкара още някой лев може в техния раздел да сложи банери и отляво и отдясно... верно че ще е прекалено от естетическа гледна точка, но те си избират.
От банерите при тази посещаемост се вадят пари, не е както някои си мислят.

Но не пропусна и ти да си почешеш език давайки идеи :D
Но не се притеснявай, тя темата, ако си забелязал е точно такава. Светльо искаше да види мнението на хората т.е. това става с чесане на езици на на.... ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
DANNY написа:
...........................................
Там много обяви се пускат за един ден и покриват/избутват твоята на заден план и със всеки час се вижда все по-малко и по-малко, като там не можеш да "Up-ваш" темата/обявата! ...за разлика от тук. Да не говорим, че темите/обявите се откриват и чрез Гугал търсачка.
Не зная защо живееш с такава заблуда за ъпването (обновяването) на обявата в продавалник. Има си такава опция и бутон и си я обновяваш на всеки 14 дни. Можеш да си я редактираш по всяко време. Пусната в правилния раздел посещаемостта си е много голяма и няма нужда да се търси в google понеже сайта си има търсачка и се откриват нещата за секунди.Това е снимка на моя обява.


П.п Не оставайте с впечатление че подкрепям търговците които се появиха. Гласувал съм против това да ги има. Ама се съмнявам да се извадят пари от някой. Ако обявите в продавалник или други сайтове бяха платени е нямаше да имам пуснати такива ;) ;)
 

sts1969

Редовен Потребител
Изниква ми една асоциация в главата:
Все едно във форума на Хонда, да започнеш да продаваш части за Ауди :rolleyes:
 

anibis

Редовен Потребител
Според мен,ако Светльо е направи платена срещу определена сума (СМС) те самите ТЪРГОВЦИ ще изчезнат,така наречените"търгаши" и няма да има повече,"продавам педали,или лаЙнец ВИерсаче!
Аз съм против да ги има такива индивиди/обяви/,това е форум за ВО а в раздела "всичко останало" да има всякакви обяви НО свързани с нашето хоби. :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
st_beer написа:
DANNY написа:
...........................................
Там много обяви се пускат за един ден и покриват/избутват твоята на заден план и със всеки час се вижда все по-малко и по-малко, като там не можеш да "Up-ваш" темата/обявата! ...за разлика от тук. Да не говорим, че темите/обявите се откриват и чрез Гугал търсачка.
Не зная защо живееш с такава заблуда за ъпването (обновяването) на обявата в продавалник. Има си такава опция и бутон и си я обновяваш на всеки 14 дни. Можеш да си я редактираш по всяко време. Пусната в правилния раздел посещаемостта си е много голяма и няма нужда да се търси в google понеже сайта си има търсачка и се откриват нещата за секунди.Това е снимка на моя обява.


П.п Не оставайте с впечатление че подкрепям търговците които се появиха. Гласувал съм против това да ги има. Ама се съмнявам да се извадят пари от някой. Ако обявите в продавалник или други сайтове бяха платени е нямаше да имам пуснати такива ;) ;)

Да така е НО при нас има възможност да я обновиш/ъпнеш на всеки 24 часа. И всеки нов пост ти ъпва обявата. Това го няма в продавалника. Там постовете или оценките не ъпват темата. ...Или поне аз не съм забелязал. За 5 дена обявата пада със страници назад.
Както и да е.... аз казах моето мнение. Предполагам, че и много други колеги ще изкажат своето а накрая "кръчмаря" ще тегли чертата на сметката ;)
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре