За или Против търговците в раздел всичко останало

Да пускаме ли търговци в раздела купува продава - всичко останало ?

  • Да, нека да останат

    Votes: 23 28.8%
  • Не, по добре да ги махнем.

    Votes: 57 71.3%

  • Total voters
    80
Статус
Заключена за публикации
A

Anonymous

Гост
Разбирам желанието на някои колеги да помогнат на администратора, но не е ли по простичко такива обяви да се елиминират (премахват ) от модераторите и форума да си остане само airguns.bg. Иначе става просто размиване на понятията , както в политиката. Прекалено много условности и увъртане . За продавалник - точно тава направиха от сайт , създаден от майки за да помогнат на децата си . То и името му вече ми се струва трябва да е Търговалник. :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
Разбирам желанието на някои колеги да получават нещата на готово! :-X То ние в България сме свикнали да си плащаме само и единствено таксата за нета а всичко друго, което е в нета да е безплатно за данлулд, лесно за достап и безплатно за ползване, без да се интересуваме, на кой, колко му струва, и какви са му разходите!
Единственото нещо заради, което аз казах, че съм за платените обяви е защото отдавна съм научил, че: Безплатен обяд няма!
Ако в началото Светльо бе направил форума от ентусиазъм защото бе част от хобито ни, имаше 3 пушки, ходеше на срещи и състезания, на световни състезания, то сега той е продал всички пушки и аксесоари към тях. И понеже безплатен обяд няма е възможно, както е загубил желание и влечение към хобито, може да загуби и желание и влечение да поддържа и форума! Има логика, а!? Мисля, че не ние е длъжен с нищо. Или се бъркам!?
Я си замислете, какво стана със стария форум! Когато се изостави на доизживяване. Колко от вас влизат там? ...и когато влизате там, харесва ли ви това, което виждате. Харесва ли ви форум без поддръжка!?
А иначе всички много обичаме да си рупаме морковчетата и да не ни пука за нищо! :sheep:
...нека другите да ни свършат работата, а ако може и да е качествено и безплатно :no:
 

amudjiev

Потребител
DANNY написа:
Разбирам желанието на някои колеги да получават нещата на готово! :-X То ние в България сме свикнали да си плащаме само и единствено таксата за нета а всичко друго, което е в нета да е безплатно за данлулд, лесно за достап и безплатно за ползване, без да се интересуваме, на кой, колко му струва, и какви са му разходите!
Единственото нещо заради, което аз казах, че съм за платените обяви е защото отдавна съм научил, че: Безплатен обяд няма!
Ако в началото Светльо бе направил форума от ентусиазъм защото бе част от хобито ни, имаше 3 пушки, ходеше на срещи и състезания, на световни състезания, то сега той е продал всички пушки и аксесоари към тях. И понеже безплатен обяд няма е възможно, както е загубил желание и влечение към хобито, може да загуби и желание и влечение да поддържа и форума! Има логика, а!? Мисля, че не ние е длъжен с нищо. Или се бъркам!?
Я си замислете, какво стана със стария форум! Когато се изостави на доизживяване. Колко от вас влизат там? ...и когато влизате там, харесва ли ви това, което виждате. Харесва ли ви форум без поддръжка!?
А иначе всички много обичаме да си рупаме морковчетата и да не ни пука за нищо! :sheep:
...нека другите да ни свършат работата, а ако може и да е качествено и безплатно :no:
Колега има достатъчно хора тук, които могат и сами да си позволят поддръжката на форума....все пак Светльо си го държи само свой нали?
 
A

Anonymous

Гост
Разбирам желанието на някои колеги да получават нещата на готово! :-X То ние в България сме свикнали да си плащаме само и единствено таксата за нета а всичко друго, което е в нета да е безплатно за данлулд, лесно за достап и безплатно за ползване, без да се интересуваме, на кой, колко му струва, и какви са му разходите!
Единственото нещо заради, което аз казах, че съм за платените обяви е защото отдавна съм научил, че: Безплатен обяд няма!
Ако в началото Светльо бе направил форума от ентусиазъм защото бе част от хобито ни, имаше 3 пушки, ходеше на срещи и състезания, на световни състезания, то сега той е продал всички пушки и аксесоари към тях. И понеже безплатен обяд няма е възможно, както е загубил желание и влечение към хобито, може да загуби и желание и влечение да поддържа и форума! Има логика, а!? Мисля, че не ние е длъжен с нищо. Или се бъркам!?
Я си замислете, какво стана със стария форум! Когато се изостави на доизживяване. Колко от вас влизат там? ...и когато влизате там, харесва ли ви това, което виждате. Харесва ли ви форум без поддръжка!?
А иначе всички много обичаме да си рупаме морковчетата и да не ни пука за нищо! :sheep:
...нека другите да ни свършат работата, а ако може и да е качествено и безплатно :no:
Информирай модератор Активен

И не е ли най добре Светльо да реши дали да има платени обяви , вместо да му се натрапва настоятелно едно или друго мнение.
 

DANNY

Редовен Потребител
Колега има достатъчно хора тук, които могат и сами да си позволят поддръжката на форума....все пак Светльо си го държи само свой нали?
Важно е не кой може да го направи или има възможности, а кой го е направил! Възможностите на много хора са големи но, когато се опре до свършване на работа май не са чак толкова много, а!?
Или пък, не стига, че някой ни го е предоставил безплатно, свободно за достъп и ползване на ресурс а на всичкото отгоре имал и нахалството да си го държи свой/негов :wall: 'бахти нахалния тип :eek: ...не го е срам, да му го вземем!
...А протест с викове "ОСТАВКА!" пред блока на Светльо не искате ли да направите!?
 

amudjiev

Потребител
Аз не упреквам Светльо....по-скоро ти дрънкаш празната тенджерра с безплатния обяд.....
Не пълни темата с хиляди съвети и глупости
 

petkof

Редовен Потребител
amudjiev написа:
Аз не упреквам Светльо....по-скоро ти дрънкаш празната тенджерра с безплатния обяд.....
Не пълни темата с хиляди съвети и глупости
Много си прав Амуджиев, но за съжаление има хора, които никога няма да проумеят същността на нещата! :pardon:
Тези хора не си задават въпроса, "Кое е най-важната част за да съществува нещо", като форум например?
 

DANNY

Редовен Потребител
amudjiev написа:
Аз не упреквам Светльо...

Да бе, хвалиш го :)
---
За да съществува форум например, първо някой трябва да си е отделил от времето, средствата, да е вложил труд и желание да го направи. После форума да стане факт и чак накрая да се изпълни със сбирщина от люде, все всезнайковци
Отговора е елементарен защото тук не важи въпроса за яйцето или кокошката!
...но наистина има хора, които никога няма да проумеят същността на нещата! :p
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колеги щом Светльо е пуснал анкетата значи всичко е решено по най демократичния начин.Просто от нас се иска да си дадем гласовете.(който иска разбера се)
Някъде да пише да се обяснява на вота?
Ясно е ,че всеки има свое виждане,и ще стане пак дъра бъра :)
Всички знаем кой го е създал форума.Но се знае и защо е "жив" той. :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Аз също съм търговец но си има сайтове за обяви където ги пускам. Мисля че на модераторите им стига чистенето на траша от темите свързани с нашето хоби че да седнат да преглеждат и обявите в раздел всичко останало.....сякаш ще им дойде ташкън.
Моето мнение е че в раздел всичко останало обявите не би трябвало да бъдат платени а да бъдат ограничени примерно до една, след като се продаде артикула да може да се пусне друга. Тук обаче остава дупка, търговец може да си направи 20 регистрации и да пусне 20 обяви така че може да се направи нещо което ще е от полза не само за този раздел. Един елементарен пример е сканиране на IP и ID адресa. При регистрация и публикуване на обява от едно IP & ID и опит за пускане на втора тя да бъде автоматично блокирана. Има и друго решение но е много крайно, както е казал Йосиф Сталин "Има човек-има проблем, няма човек-няма проблем", перифразираме като под човек разбираме раздела и няма да има проблеми. Това обаче може да реши само собственика на сайта а ние просто да оставим нашите мнения.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
dberov написа:
Аз също съм търговец но си има сайтове за обяви където ги пускам.

Точно за това говоря. Ако всички си пуснем всичко което продаваме тук, плюс още една камара народ, които като надушат че тук има "безплатна манджа" ще налазят темата, и се сещайте каква бъркотия ще настане - жална им майка на модераторите. Пак повтарям - "Всичко останало" трябва да е тема за оптики и аксесоари и неща който са свързани с хобито ни.
 
A

Anonymous

Гост
Точно за това говоря. Ако всички си пуснем всичко което продаваме тук, плюс още една камара народ, които като надушат че тук има "безплатна манджа" ще налазят темата, и се сещайте каква бъркотия ще настане - жална им майка на модераторите. Пак повтарям - "Всичко останало" трябва да е тема за оптики и аксесоари и неща който са свързани с хобито

Доколкото аз съм разбрал нещата, точно това е първоначалната идея и я подкрепям. Всичко друго го решава тоя от когото зависи, въпреки че ни е дал право да изкажем своите мнения. Мисля че споровете и настояването за правота на определено мнение са просто излишни в тая тема - анкета.
 

dberov

Редовен Потребител
Въпрос към администратор или модератор.

Може ли да се направи анкетата за гласуване да стои след последния пост. Аз лично я видях когато Николай Атанасов писа за нея, гласували са 70 човека и може би не се набива на око където е в момента.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
dberov написа:
Въпрос към администратор или модератор.

Може ли да се направи анкетата за гласуване да стои след последния пост. Аз лично я видях когато Николай Атанасов писа за нея, гласували са 70 човека и може би не се набива на око където е в момента.

+1

И аз я видях чак вчера, мисля. Даже по едно време чета на Светльо поста че я е пуснал, пък не я виждам къде е и мислех че още не е пусната анкетата. За да се вижда може просто да и се промени цвета или големината на шрифта, за да се набива на очи на кьоравелници като мен и Беров ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Може и просто да се промени заглавието, нещо такова примерно:
Анкета! Гласувайте "За или Против търговците" в раздел Всичко останало
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
lynx написа:
Може и просто да се промени заглавието, нещо такова примерно:
Анкета! Гласувайте "За или Против търговците" в раздел Всичко останало

Рачо, аз знаех че я има анкетата и за какво е. Но не я виждах къде е.
 

Termina4

Потребител
Преди време си говорих с баща ми за форума и общо взето му обясних за доверието и взаимопомощта и той каза, че ние сме отделно общество от Българската действителност :)
и че се радва че познавам толкова истински хора, и че с четенето, срещите и запознанствата през годините съм станал ако щете по добър човек :)
Тези взаимоотношения няма как да се заместят от "просто търговия"
Гласувах да има такава тема защото искам да споделям и занапред нещата които правя в свободното си време (защото ви имам за приятели) и ми доставя голямо удоволствие когато някой оцени усилията ми
 

cdman

Администратор
Колеги , темата е само ЗА или ПРОТИВ търговците в раздела общи обяви - нека не коментираме платени видове и обяви - за момента такава опция не обмислям изобщо.

Нека тая тема не се превръща в поредния сблъсък - не искам да виждам никой да спори тук :) , идеята е само да кажете искате или не искате секви обяви да цъфтят.

И за да спре спора - НЯМА ДА ИМА ПЛАТЕНИ ОБЯВИ КВОТО ЩЕ ДА СТАНЕ :) , или ще има обяви или няма да има - само това е въпроса.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре