Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

Sen

Редовен Потребител
Приятно съм изненадан от коментарите под статията. Очевидно хората осъзнават, че не оръжието убива, а човекът, и абсурдни закони за превенция няма да спрат човек, решил да убива. Също едва ли има някой, който не разбира, че идват избори и това е просто още една тема, която да се политизира, някой да обвини друг и бюрократи да покажат колко са дейни и загрижени за хората.
За съжаление, аз съм песимист на тази тема; и преди съм го казвал в такива обсъждания - някоя сутрин ще се събудим престъпници, и ще го разберем след като прочетем Държавен вестник и статиите в медиите... Дано греша.
 

Коцкар

Редовен Потребител
Приятно съм изненадан от коментарите под статията. Очевидно хората осъзнават, че не оръжието убива, а човекът, и абсурдни закони за превенция няма да спрат човек, решил да убива. Също едва ли има някой, който не разбира, че идват избори и това е просто още една тема, която да се политизира, някой да обвини друг и бюрократи да покажат колко са дейни и загрижени за хората.
За съжаление, аз съм песимист на тази тема; и преди съм го казвал в такива обсъждания - някоя сутрин ще се събудим престъпници, и ще го разберем след като прочетем Държавен вестник и статиите в медиите... Дано греша.
Затова е важно да се създават спортни клубове за да могат да се внасят колективни искове да може да има колективно лоби ако не в свободните разрешителни за оръжия както е по чехия и по богатите и независими държави поне за въздушните а сега сме като някакви свободни електрони без глас.
 
Последна промяна:

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Приятно съм изненадан от коментарите под статията. Очевидно хората осъзнават, че не оръжието убива, а човекът, и абсурдни закони за превенция няма да спрат човек, решил да убива. Също едва ли има някой, който не разбира, че идват избори и това е просто още една тема, която да се политизира, някой да обвини друг и бюрократи да покажат колко са дейни и загрижени за хората.
За съжаление, аз съм песимист на тази тема; и преди съм го казвал в такива обсъждания - някоя сутрин ще се събудим престъпници, и ще го разберем след като прочетем Държавен вестник и статиите в медиите... Дано греша.
Грешиш!Регулацията на въздушното оръжие е една и съща в Европа.Нашите бюрократи не могат да действат както им се иска,а трябва да се съобразяват с общата нормативна база!
 

Коцкар

Редовен Потребител
Грешиш!Регулацията на въздушното оръжие е една и съща в Европа.Нашите бюрократи не могат да действат както им се иска,а трябва да се съобразяват с общата нормативна база!
Напротив не е една и съща в Германия,Белгия,Швеция е свободно до 3 джаула а в Холандия и Чехия е свободно без ограничение на силата само регистрация трябва както и в Полша,Гърция,Испания,България в англия до преди да излязат от евро съюза беше 16.2 джаула за повече се иска лиценз за огнестрелно.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Напротив не е една и съща в Германия,Белгия,Швеция е свободно до 3 джаула а в Холандия и Чехия е свободно без ограничение на силата само регистрация трябва както и в Полша,Гърция,Испания,България
Говоря,че като цяло въздуха е на уведомителен режим.Ограниченията от 3 джаула са смешни и лесно се преодоляват.Няма шанс да станат нашите пушки на разрешителен режим.
 

shaman

Редовен Потребител
Говоря,че като цяло въздуха е на уведомителен режим.Ограниченията от 3 джаула са смешни и лесно се преодоляват.Няма шанс да станат нашите пушки на разрешителен режим.
Дали ?? я отиди в Румъния и се опитай да си купиш въздушна пушка !!!
 

llcoolj

Редовен Потребител
Най лошото е, че каквото и да приемат ония "богопомазаните" реакция от страна на народа няма да има, защото по голямата част от него е овцедушен! Те и за това си правят над 30 години каквото искат, но това е друга тема!
 
Последна промяна:

michorovm

Редовен Потребител
Очаквам да стане по-зле, като гледам напоследък как бивши тоталитарни величия изпълзяват от дупките и се насочват към управленски постове на всички нива в държавата. Просто невероятно е, как бивша комунистическа държава е допуснала толкова либерален режим за ВО.
 

Коцкар

Редовен Потребител
Дали пък не трябва обратна пропаганда някой да излезе в интервю или статия как повечето държави в Европа имат свободно право на ВО и ние сме част от тези държави за да има някакво действие в тази посока а не само пасивно да се гледа как такива типове пропагандират ограничения и забрани.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Последната редакция на ЗОБВВПИ, касаеща газовите и сигналните оръжия, е по инициатива на нечий ограничен капацитет. "Капацитет" който в името на 100-200 гласоподаватели, е мотивирал предложението си, че, видите ли, "много престъпления се извършват с газово и сигнално оръжие, преправено в бойно".
Нали не си мислите, че тази форум не се чете, освен от КОС-аджии, и от сътрудници и партийни активисти на ограничените капацитети. Онези, които не можаха да сформират правителство, но успешно се справят да приемат безумия.
Затова - нека ограничим размисли и страсти в аспект вероятни въвеждания на рестрикции за ВО.
 

lynx

Редовен Потребител
Прав е Бай Колю,
Колкото повече "размишляваме" и умуваме, толкова повече наливаме вода в мелницата на всякакви журналЯсти и псевдо политици.
Вдигането на излишен шум не е в наш интерес. Всички знаят, че форума се чете от всякакви хора. Едни желаят да си "произведат" сензационни новини, други черпят идеи за създаване на малоумни законодателни промени. Хора и интереси всякакви....
 

Djack

Редовен Потребител
Те тия дето въртят мелницата, нямат нужда от вода! Те самостоятелно си генерират малоумните идеи, които от своя страна се поемат от едни други умници, които пък трупат активи, като имитират дейност! Само потърпевшите са винаги едни и същи и като не се оспори нещо от ответната страна ....... супер, продължават в същия дух, за тях граници няма!
 

kosmev

Редовен Потребител
Дали ?? я отиди в Румъния и се опитай да си купиш въздушна пушка !!!
Не остана държава в Eвропа, която да не въведе ограничения в пневматиката.
Дори Турците са забранили всичко над 6.35.
Рано или късно ограничения ще има и при нас, въпросът е да са направени разумно и премерено, а не написани набързо от някой стажант.
От вътрешни източници знам, че това се обсъжда от години в "средите", но хората просто са заети да нагласяват закони с далеч по-голям финансов интерес и не им се работи за "без пари" ;)
Затова е по-добре нещата да не се отлагат, а да се обсъдят промените спокойно, преди да е "станала беля" с някоя "въздухарка" и медиите да са я раздули, а поредния ни избран месия-популист да реши да вдига рейтинга си със строги закони.
Колко поръчкови убийства с флоберки имаше, помните ли? Това преди да се появят slug-ове...
Все пак предполагам и вие не искате да живеете в общество, в което всеки наркоман може свободно да си купи PCP 0.50кал.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Те пък наркоманите са се убили да купуват PCP 0.50кал. Но пък за стотинки, всеки наркоман може да си купи нож и докато мигнеш да те е надупчил! Чак от толкова дълбокомислия няма нужда.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Не се притеснявайте толкова.Пушки е имало и ще има.Най много да ни накарат да изкараме курс за огнестрелно......за пари разбира се!
Снощи по нощите наслагаха табели за платен паркинг в кс.Братя Миладинови в Бургас.През ноща!
 

Hidden

Редовен Потребител
Само ще напиша една сентенция, която ми хареса преди години: Този, който жертва свободата заради сигурността си, накрая губи и двете.
Та нека не забраняват кухненски ножове с остър връх, защото "някой наркоман може да си купи" и да намушка някого. Че не ми се чистят картофи със зъби, пръсти и нокти.
 

kosmev

Редовен Потребител
Но пък за стотинки, всеки наркоман може да си купи нож и докато мигнеш да те е надупчил! Чак от толкова дълбокомислия няма нужда.
Тая мантра за ножа върви в кварталната кръчма, сред такива, "недълбокомислещи". Може да я допълниш с брадва, въже, шиш и ще си звезда.
В държавите, в които мислят, ограничават достъпа до средства, с които може лесно да се извърши предумишлено убийство: отрови, експлозиви, оръжия.
Точно затова напомних, че с флоберки у нас има десетки такива. А флоберката е 200 джаула....
Промени в режима на въздушните оръжия ще има, въпросът е да се въведат РЕГУЛАЦИИ, а не ЗАБРАНИ.
Защото тия, дето гласуват законите, също не са "дълбокомислещи" и за тях е много по-лесно да въведат второто, защото за първото трябва акъл.
А тези, които имат интерес ВО да са достъпни, следва да обсъждат и предлагат решения, вместо да си траят и оплюват...
 

Airguner

Потребител
Интересно ми е някой ако се разтърси за годишна статистки дали има повече извършени убийства с хладно оръжие (нож, брадва, мачете и т.н.) или със въздушно оръжие, какво ще се окаже! Почти съм сигурен, че убийствата с хладно оръжие са много повече от тези с ВО, та мисълта ми е , защо някой "капацитет" не излезе публично, да го оповести и не започне да говори за тяхната регулация и т.н. , а се занимават с ВО!!!
"Все пак предполагам и вие не искате да живеете в общество, в което всеки наркоман може свободно да си купи PCP 0.50кал" - наркомана най вероятно мисли от къде да извади 2 по 2 , че да си купи дозата, сиреч ще му е много по лесно да си купи един нож от най близката железария и да ти го опре на врата за да те обере, отколкото да дава няколко хиляди лева за ВО Биг боре и да тръгне да прави подобни простотии!
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Интересно ми е някой ако се разтърси за годишна статистки дали има повече извършени убийства с хладно оръжие (нож, брадва, мачете и т.н.) или със въздушно оръжие, какво ще се окаже
Ще се окаже, че при 10 милиона ножа на година има 10 убийства.
При 10 хиляди въздушни пушки всеки месец пишат за убито куче, а годишно и по един убит човек (намери си случаите).
Т.е. вероятността да се случи нещо "лошо" с въздушна пушка е 1000 пъти по-голяма.
Както написах - с подобни кръчмарски сметки "ама що не забраните еди какво си тогава" нищо добро не чака регулациите за ВО у нас.
А и някои наркомани карат мощни коли и мачкат хора, ей така, за кеф... Дали вместо зимни гуми няма да решат да си купят друга ххх джаулова играчка, пак за да си правят кефа?
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре