Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

toni_tv

Потребител
Преди няколко месеца ми казаха и на мен същото в Белоградчик когато си регистрирах Бигмакс-а закупен с фактура питах за продажбата на старата и отговора беше, че вече по новото не може така, а само се унаследява. И сега старата така си стой неизползваема на село. Също така не ми издадоха бележката /картончето/ както беше преди за новата. Питах го той отговори, че и това било по новото и не издават, а важното е, че е вкарана в тяхната система и там може да се провери
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
добро утро....говоря Ви за това от ноември миналата година.....просто още не е влязло във всички РПУта...
За да съществува такова нещо,трябва да го има на хартия!Не може със заповед ,закон да се променя!
Говориш ти-ала бала!
 

незнайко

Редовен Потребител
Поредното тълкуване на закон от поредния неграмотен Кон (косаджия). Преди години искаха да ме глобяват за продадено от 5 години КНО. Е, след скандал и заявление от мен чрез адвокат , се оказа , че поредния МЪРЗЕЛИВ и НЕГРАМОТЕН косаджия , не си е свършил работата. При регистрация на същото , едно косе босе се опита да ме учи ( ми се скара) , че патрони в барабан не се носели. Сега предишната ми въздушна пушка все още я водят на мен . Пак ще има йекшън , ама да видим кога ще ми дойде отвътре. Абсолютни неграмотници , мързели и некадърници.
 

Amfo

Редовен Потребител
Ако не се лъжа , точно преди празниците отписах пушка ,която бях купил малко преди това от друг човек . Още докато пишех каквото е нужно ,косаджията ми каза ,че вече е свалена и другия може да е уведоми . На 3 януари 2023 отидох да уведомя новата си пушка . Пита ме колко пари струвала и се разприказвахме и ми каза ,че преди нова година дошъл един ,да уведомява втора ръка пушка 7.62 и че струвала около 4000лв . Но реално се чудеше каква е тази въздушна пушка 7.62 . Така ,че мисля всичко е според съответната служба КОС , защото на познат го накараха да преведе фактурата на български а при мен нищо подобно.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Ако не се лъжа , точно преди празниците отписах пушка ,която бях купил малко преди това от друг човек . Още докато пишех каквото е нужно ,косаджията ми каза ,че вече е свалена и другия може да е уведоми . На 3 януари 2023 отидох да уведомя новата си пушка . Пита ме колко пари струвала и се разприказвахме и ми каза ,че преди нова година дошъл един ,да уведомява втора ръка пушка 7.62 и че струвала около 4000лв . Но реално се чудеше каква е тази въздушна пушка 7.62 . Така ,че мисля всичко е според съответната служба КОС , защото на познат го накараха да преведе фактурата на български а при мен нищо подобно.
Във Търново искат превод от турски
 

Leam

Новодошъл
Нещо има обаче, защото обявих една нова пушка на 17ти ноември и една с договор на 19ти декември... и ни вест ни кост ... като обявявах втората питах за първата и ми казаха , че щяли да ми се обадят. Преди година уведомих една и за 2 седмици ми се обадиха, да ида да си взема документа. Странни забавяния... другата седмица ще ходя да питам какво става. РПУ в София.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Дълги празници, много именници, грипни набези, ходене по адреси..... Избери си изявинение.
За толкова години не го ли разбрахте? Няма логика там, където има административни услуги.
Бюрокрацията има силно чувство за самосъхранение.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Прилагам последната редакция на ЗОБВВПИ, приета с ДВ бр.102 от 23.12.2022г.
Промяната касае само предупредителните и сигналните оръжия, но явно някои КОС-аджии не правят разлика между предупредителни и сигнални, и пневматични.
Въвежда се гаранция, че предупредителните и сигналните оръжия не могат да бъдат преработени така, че да произвеждат изстрел с куршум или снаряд чрез действието на взривно вещество, което се удостоверява със сертификат от производителя, заедно със сертификат за съответствие, издаден от Института по отбрана „Професор Цветан Лазаров" на Министерството на отбраната, наричан по-нататък „Института по отбрана", или заедно с документ, издаден от съответния компетентен орган на държава членка - Приложение 5 към чл.4, ал.8.
Чл.54 и 55, касаещи продажбата, придобиването и уведомяването на пневматични оръжия, нямат промяна.
ПП - добре е да си знаем правата. И ако някой КОС-аджия започне да прави проблеми на колега, да му се покаже какво гласи закона.
 
Последна промяна:

3phone

Потребител
Имам един въпрос, преди 9 години взех една въздушна пушка и я регистрирах в РПУ Попово, защото тогава бях по лична карта в Попово, сега вече съм столичанин в повече, но не съм правил нищо около уведомлението на пушката, а предполагам, че трябва да го направя, заради новата лична карта, адрес и т.н. Това което най-вече ме интересува е, дали подлежа на глоба защото реално новата ми лична карта е от няколко години?
 

незнайко

Редовен Потребител
Айде почна се пак.
 

Hidden

Редовен Потребител
Вчера минахме през един магазин с приятел за чашки за новия му CO2 пистолет. Той пита нещо за газовото оръжие, което беше витрините и продавача каза, че в момента просто не се продава. Бях много учуден и го разпитах. Оказа се, че умните ни глави решили да правят лаборатория за сертифициране на газово оръжие и докато не я направят и не мине всичко през нея няма такова да се продава. Мислеше, че може да има и някакви нови идеи за пневматиката от страна на чиновниците. Та, да, бюрократите ни си нямат работа, но нещо са се притеснили от това, че всенародната любов може да избие в една или друга посока. Ограниченията според мен ще доведат до големи проблеми - нашенецът, вместо да си пуца с достъпната пневматика пак ще почне да майстори мускети, тъпкачи и какви ли не други опасни чудесии.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Вчера минахме през един магазин с приятел за чашки за новия му CO2 пистолет. Той пита нещо за газовото оръжие, което беше витрините и продавача каза, че в момента просто не се продава. Бях много учуден и го разпитах. Оказа се, че умните ни глави решили да правят лаборатория за сертифициране на газово оръжие и докато не я направят и не мине всичко през нея няма такова да се продава. Мислеше, че може да има и някакви нови идеи за пневматиката от страна на чиновниците. Та, да, бюрократите ни си нямат работа, но нещо са се притеснили от това, че всенародната любов може да избие в една или друга посока. Ограниченията според мен ще доведат до големи проблеми - нашенецът, вместо да си пуца с достъпната пневматика пак ще почне да майстори мускети, тъпкачи и какви ли не други опасни чудесии.
Няма нищо общо газовото оръжие с въздушното!
 

Hidden

Редовен Потребител
И аз го знам, и ти го знаеш, ама не и скучаещият бюрократ.
На него му пука, че и двете се наричат "оръжие", не го е грижа, че примерно, почти всички CO2 изделия са пъти по-слаби от една прашка за 10 лв от магазина.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре