Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Митак, по-страшно е, ако ти дойдат на "обиск" и нямаш документи за телевизора, хладилника, пералнята, мобилния, бойлера или не дай Боже сешоара... всичко ще ти вземат...
Пак се вкарвате в някакви филми. За да имат "претенции" полицаите за "нещо", то това "нещо" трябва да или незаконно или обявено за откраднато и подкрепено с документи за собственост, за да може да ти го приберат.
 

DGman

Редовен Потребител
И аз да питам.
Смених цевта на хасанчо

Обаче номера е набит на нея с новата цев това става на практика нова(различна) пушка
Как ще докажа че това е старата пушка с нова цев
Тррябва ли да се оведоми?
 

astra

Редовен Потребител
Когато подадеш в деловодството на РПУ попълнена форма за уведомление за ВО, защото така си решил:
1. Къде виждате графа за отбелязване на мощността?
2. Как по-точно си представяте да ви откажат да ви издадат удостоверение за уведомление по причина ... по-малко от 24 джаула?
Хайде малко по-сериозно...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
В Русе не са отказвали досега на никого. В другите градове, колегите описват различна картина и отношение.
 

lynx

Редовен Потребител
Обсъждали сме го многократно преди, във всяка служба КОС са със собствено мнение по въпроса.
При нас "са на мнение", че всичко което е въздухарка трябва да го регистрират и даже са настоятелни.
Безплатно е и става за 5 минути, а колко е правилно....е друг въпрос :)
Мойте железа съм ги регистрирал и не съжалявам, че съм го направил.
Няколко пъти са ме проверявали и като видят докИмента, веднага ме оставят на мира.
Проверките от полицията винаги са еднотипни и протичат по следния начин:
- Имаш ли Разрешително:eek: за тая пушка? :eek:
- Да, имам. o_O
- Може ли да го видим?
- Да, заповядайте.
Следва обследване на доИмента, понеже за първи път виждат такъв и после се разделяме с най-добри пожелания. :)
 

astra

Редовен Потребител
Не сте я оспамили. Униформените са доволни да видят документ издаден от тях, един вид-уважил си ги. И проверките приключват доброжелателно, вместо обяснения за джаули и законови изисквания...
 

redsox

Редовен Потребител
При мен са идвали за проверка. Някъв съсед минал по улицата, чул че нещо пука по двора, видял ме звъннал в РПУ то. Идват двама униформени. Така и така какво правиш питат. Показвам им двете пушки които имах в момента: B3 ки, слаби та слаби имам документа от магазина, че не подлежат на уведомителен режим. Показах на момчетата къде стрелям зад къщата и обезопасената дебела мишена. Огледаха, написаха нещо като докладна, че не намират нищо общественоопасно, разписахме се, казаха че всичко е наред, почерпих ги круши от дървото и се разделихме по живо по здраво. Не съм имал нови посещения от тогава, вече две години, но и вече се крия в самата къща и стрелям от кухнята, чак навън. Не би трябвало да се чува нищо. Естествено правя го само когато съм напълно сам на вилата и уличната врата е заключена, да не влезе някой без да подозира че летят оловни чашки през двора.
 

TheStarlingHunter

Редовен Потребител
Някъв съсед минал по улицата, чул че нещо пука по двора, видял ме звъннал в РПУ то
От такива хорица ми е дошло до гуша. Сигурно на нова година като почнат гърмежите, се крият в килера и плачат.
 

kgb6502

Новодошъл
Когато подадеш в деловодството на РПУ попълнена форма за уведомление за ВО, защото така си решил:
1. Къде виждате графа за отбелязване на мощността?
2. Как по-точно си представяте да ви откажат да ви издадат удостоверение за уведомление по причина ... по-малко от 24 джаула?
Хайде малко по-сериозно...

То уведомлението е практически в свободен текст, и не пречи да напишеш и енергията. Което е интересна идея между другото - попълваш и енергията и пишеш - по данни на производитeля, и пращаш по пощата (за да са принудени да отговорят писмено) - ако отговорят с отказ - чудесно - вече имаш точно документa който ти трябва.

Иначе от друга гледна точка ако погледнеш, уведомявайки дори за по-слаба пушка, един вид декларираш че пушката е над 24 J, което не е вярно. :)

И защо да не могат да откажат - закона не предвижда доброволно уведомяване за по-слабите - изрично пише "над 24".
 
Последна промяна:

kgb6502

Новодошъл
Написал си глупости... Няма смисъл да им се отговаря!

Цитирах поста ти не за да спорим, а заради интересната идея която ми дойде покрай него (мерси за което), и която все повече ми харесва, като разумен компромис.
А дали съм писал глупости... Поне не съм писал че трябва да правим всичко по силите си униформените да се чувстват "уважени" (а може бе и задоволени?).
 

astra

Редовен Потребител
Уведомлението НЕ Е свободен текст-1ва глупост. Форма е и се сваля от сайта на МВР.
НЯМА МЯСТО за деклариране на енергията-2ра глупост.
И 3та глупост-да ти върнат отказ на писмено уведомление...Ти да нямаш температура?
Горното стига ли?
 

Sen

Редовен Потребител
При мен са идвали за проверка. Някъв съсед минал по улицата, чул че нещо пука по двора, видял ме звъннал в РПУ то.
Аман от подобни идиоти без работа, които се чудят само кви панаири да направят за малко внимание.
 

Hidden

Редовен Потребител
Самата бланка е зле направена - декларираш, че имаш неогнестрелно оръжие, а не въздушна пушка/пистолет над 24 джаула. Един документ за китайска въздухарка, ловен арбалет и реплика на средновековен боздуган, да речем.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре