Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации
7

7842

Гост
Ако някой наистина е преправил въздушно оръжие на огнестрелно, което честно казано ме съмнява какво ще се получи на практика
Нека да не те съмнява.С флоберкови патрони(5.56 мм) стрелят много хора,познавам такъв човек.А за боеприпаси...........живеем в България,където всичко е възможно.Последният пример доктора от Пловдив-незаконен пистолет,ти говориш за боеприпаси;).Нямаш си на идея колко много оръжие има в населението-естествено незаконно.Лично на мен ми предлагаха миналата година карабина Маузер 98 (въоръжение на немската армия от 1944 г.) беше в много добро състояние,познай колко пари ми искаха за нея-500 лева.Не ми трябваше таралеж в гащите.:cheers:
 

staz

Редовен Потребител
Не че съм подстрекател, но Форумът може да излезе с изявление. Само да не стане нож с две остриета. Другото е всяко ФТ сдружение също да направи изявление.
Дори Митко Павлов дрънкаше глупости вчера в 8:00 по радиото...
 

SGS

Редовен Потребител
Е, стигаме до същността на въпроса - проблема е в незаконното оръжие. Аз като нямам незаконно (неуведомено или нерегистрирано), няма от какво да се притеснявам.
Не зная точните статистики, но едва ли има повече престъпления и инциденти със законно оръжие отколкото с незаконно.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Нека да не те съмнява.С флоберкови патрони(5.56 мм) стрелят много хора,познавам такъв човек.
Това с преправянето е в сила още от татово време,ем тогава никакво ВО не можеше да се притежава.Да има доста либерасти на хранилка към някое НПО,които системно се изявяват по медии,но вече може би милиони българи от всякакви прослойки(включая и политическият елит) имат оръжие от всякакъв вид и предназначение,оръжейният бизнес колкото и да е хилав все пак е вкоренен дълбоко така,че рестрективни закони могат да минат само под натиска на Брюксел а за катализатор да се използват е те такива случаи като на наш Николайчо и на разни идиоти дето размятат ВО като рамбовци и стрелят по каквото и където им падне.И тук идва ролята на различните спортни клубове които хем създават някаква оръжейна култура,хем някакъв не формален контрол тук някъде е мястото и на този форум а на казионните(официални) спортни клубове едва ли може да се разчита те зи живеят в комунизма...са имаш оръжие е елитарно (демек само ние можем) ние определяме кой може да се състезава и държавата ни е длъжна да ни купува оборудване за хиляди левове а ние да си правиме кефа...За това Братя любители на всякакво Оръжие от Всички краища на родината Обединявайте се в Организации защото Нямате нищо за Губене а може да Спечелите само Свобода за Хобито си :)
П.С
Е все пак и тука ще трябва да има някаква аскеза,свободата задължава и ОТГОВОРНОСТ!!!
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Е, стигаме до същността на въпроса - проблема е в незаконното оръжие. Аз като нямам незаконно (неуведомено или нерегистрирано), няма от какво да се притеснявам.
Moже да възникне и друг проблем - ако някой реши да въведе ограничени от 7 дж някой ден може да се окаже, че всеки с леко пипната 12 дж Славия е престъпник.
А относно оръжието - оказва се, че най-малко престъпления с оръжие има в най-въоръжените държави - пример: Швеция, Швейцария и т.н.
Ще завърша с една мисъл на някой от бащите на американската нация: Този, който ще се опита да ви разоръжи ще се опита и да ви пороби.
 

Sen

Редовен Потребител
Moже да възникне и друг проблем - ако някой реши да въведе ограничени от 7 дж
Ей това вече ще е много неприятно... Даже и към английските закони да ни приравнят, 16 джаула, пак ще е гадост... Това имах предвид като написах, че може да се събудим някоя сутрин престъпници. Преди няколко години се беше случило с ВО в Канада, ако не ме лъже паметта.
 

didarai

Редовен Потребител
Ако въведът ограничение в джаулите,как това ще намали тунинговането на вуздушните пушки в огнестрелни?
С тоз въпрос направо ги закопа ! :D:D:D
Викам да спираме да си подмятаме някакви джаули тук и да раждаме нечии идеи . И където има ограничения си има силни въздухарки , само писането е повече ;) (Както казал заека във вица )
 

Nikola

Потребител
Това с преправянето е в сила още от татово време,ем тогава никакво ВО не можеше да се притежава.Да има доста либерасти на хранилка към някое НПО,които системно се изявяват по медии,но вече може би милиони българи от всякакви прослойки(включая и политическият елит) имат оръжие от всякакъв вид и предназначение,оръжейният бизнес колкото и да е хилав все пак е вкоренен дълбоко така,че рестрективни закони могат да минат само под натиска на Брюксел а за катализатор да се използват е те такива случаи като на наш Николайчо и на разни идиоти дето размятат ВО като рамбовци и стрелят по каквото и където им падне.И тук идва ролята на различните спортни клубове които хем създават някаква оръжейна култура,хем някакъв не формален контрол тук някъде е мястото и на този форум а на казионните(официални) спортни клубове едва ли може да се разчита те зи живеят в комунизма...са имаш оръжие е елитарно (демек само ние можем) ние определяме кой може да се състезава и държавата ни е длъжна да ни купува оборудване за хиляди левове а ние да си правиме кефа...За това Братя любители на всякакво Оръжие от Всички краища на родината Обединявайте се в Организации защото Нямате нищо за Губене а може да Спечелите само Свобода за Хобито си :)
П.С
Е все пак и тука ще трябва да има някаква аскеза,свободата задължава и ОТГОВОРНОСТ!!!
Значи, чета си името къде ли не и да ви кажа не ми е приятно. Такива идиоти и рамбовци като мене? Как разбра как и къде си размятам плякалата и по какво стрелям? Сигурно и по автобусите аз съм стрелял? И тая цялата помия, дето се изсипва върху мене е щото съм бил админ на някаква група. Да ви светна малко-в тая група влязох преди около 2 месеца и имаше 1 админ (който я е и създал), който ми предложи и да съм админ. Аз приех без никакви притеснения, че това може да навреди на хобито ни. И такааа. Влизам си аз един ден във форума и гледам един Бургаски коУега ми писал в темата. Влизам в Приказки и простотии и почвам да чета едни романи по мой адрес... Веднага изтривам всичко с ловна насоченост, щото ако ни забранят хобито и аз ще съм набутан.
500 ЧОВЕКА в групата и мен ме захапахте. А че повечето имат регистрация тук никой не си прави сметката. Ама нали съм по-малък-хайде да го захапем за по лесно.
По горе разни колеги си разменят опит за тъпкачи, флоберки и пр. Ама нали са старши-няма да ги закачаме, по-лесно с наш Николчо да си чешем езиците.
Направете си малко сметката бе хора-дали ще направя нещо което би навредило на вашето и на МОЕТО хоби. И аз съм се ограничавал и съм се лишавал от много неща, за да събера средства за пушки, оптики и прочие. Не е кой знае какво, но толкова имам-толкова давам. Не един път съм чувал от колеги по мой адрес-мама и тати му дават парички и него кво го бърка. Искам просто да кажа, че това е и МОЕ хоби и в никакъв случай не искам да ни го забранят.
Извинявам се за несвързаните изречения, но не мога в момента да си подредя мислите.
 

didarai

Редовен Потребител
Така поставен въпроса , ..съм ЗА пипането на млади цици. И след 60 също.
Мани ги тиа пушки .
Цици ни дай на нас !:yes:

ПП
Дъртите цици също не са за изпускане , ако са чужди и до 60 г.:pardon:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
че рестрективни закони могат да минат само под натиска на Брюксел а за катализатор да се използват е те такива случаи като на наш Николайчо и на разни идиоти дето размятат ВО като рамбовци и стрелят по каквото и където им падне.
Николай предположих, че ще се засегнеш, но не това ми е била целта, изречението е дълго и трябва малко повече да се съсредоточиш...не обвинявам лично теб а изобщо такова поведение , като твоето, мисля че сам си разбрал в каква глупост си се забъркал и трябва да знаеш,че незнанието на закона не е оправдание(това не е,като в училище) а примера с "рамбовците" е отделен ясно от подобните на твоят,това са два ОТДЕЛНИ примера,а ако някой се е припознал...А пък основната идея ми беше съвсем различна ,но това е друга тема, която тепърва ще и идва на дневният ред!
 

Nikola

Потребител
Николай предположих, че ще се засегнеш, но не това ми е била целта, изречението е дълго и трябва малко повече да се съсредоточиш...не обвинявам лично теб а изобщо такова поведение , като твоето, мисля че сам си разбрал в каква глупост си се забъркал и трябва да знаеш,че незнанието на закона не е оправдание(това не е,като в училище) а примера с "рамбовците" е отделен ясно от подобните на твоят,това са два ОТДЕЛНИ примера,а ако някой се е припознал...А пък основната идея ми беше съвсем различна ,но това е друга тема, която тепърва ще и идва на дневният ред!
Колега, така е нямах време да осмисля всичката информация. И аз съм зверски притеснен за това какво ще се случи с хобито ни. Колегата Цилиндъра е дал много добра идея и мисля, че трябва да се възползваме и да положим усилия да я осъществим.
И за циците остава време момчета.;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Николай хубаво се интересуваш от хобито искаш да се научиш, но освен знания трябва да се научиш и на дисциплина и да се съобразяваш с нещата които ти казват колегите, защото те са и за твое добро пък и всеки си пази хобито, още по-хубавото е, че и ти искаш да си го практикуваш свободно! За Фейсбук групата е неизбежно да няма критика и ти бе обяснено много пъти защо! Айде,че пишеш къде ли не, мен не ме дразни толкова много, там сам трябва да си прецениш (проумееш) дали наистина е редно да се месиш на всякъде, както аз в случая най-накрая се реших да напиша нещо по твоя казус, а не, че и преди не съм можел да напиша това онова. Въпреки всичко в някой отношение правиш добро впечатление, че не се държиш нагло, можеш да се изразяваш добре за възрастта си ( не че съм ти чел всичко) и може би не си лошо момче.
Давай го просто по-спокойно и се вслушвай повече в това което ти пишат. Kifa не си го разбрал правилно наистина и ти го е обяснил добре, а колеги след него просто се шегуват ама и те напътстват все пак за хубави неща :D:D:D подобни майтапи са си традиционни при нас...за все обща радост :D Иначе не си прав, че тука "старшите" забележки не си правят, правят си и се трият мнения на ВСИЧКИ ако се нарушават правилата!
 
Последна промяна:

zograffa

Редовен Потребител
и гледам един Бургаски коУега ми писал в темата.
Писах ти в темата за да може навреме да видиш какво се пише в другата тема.Когато промени името на групата изтрих мнението си,като видях,че си взимаш поука и се опитваш да оправиш нещата.Какво не ти е ясно пак,трябваше да те оставя в неведение още няколко дена и колегите да ти наберат здраво,че не пишеш нищо по въпроса ли?
 

zograffa

Редовен Потребител
Николчо,достатъчно ти гледам писанията навсякъде,че да ти пиша и ЛС-та,айде разбрахме се вярно.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре