Задочно "ФТ" 10-11.10.2009 (импровизация)

братушка

Редовен Потребител
Хареса ми идеята на русенлиите за простичко импровизирано съботно състезание за групата, наподобяващо ФТ (затова "ФТ" е в кавички).
И си помислих: тази събота и неделя обещават хубаво време практически навсякъде и практически всяка регинална групичка би могла да спретне същото състезание тази събота или неделя и после в понеделник всички заедно да сравним резултатите в тази тема. Ей така, за хубава емоция.
Ето и регламента на русенлиите:
-1 сесия от 25 изстрела в мишена формат А3 с 25 концентрични кръга ,всеки с диаметър 25мм
-разстояния-20м за ппп,30м за пцп
-положения за стрелба-фт-седнал,от коляно,прав.
най-горният ред от 5 кръга се стреля задължително прав в началото или края(по желание) на сесията
-точкуване-всяко попадение в рамките на кръг или засягащо линията му носи 1 точка.
-време за сесията-15мин
-наказателни точки
-в цялата мишена трябва да има 25 попадения.всяко в повече или по-малко носи минус 1т.
-във всеки 25мм кръг трябва да има най-много 1 попадение.всяко в повече се наказва с минус 1т.
-всеки 10 сек над реглагламентираното време се наказват с минус1т.
-класиране-едно първо място ,общо за 2-та класа(ппп и пцп).при равен брой точки за 1-во място се прави надстрелване-3 изстрела за група от съответната за оръжието дистанция
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 142#p26142
А аз направих набързичко и файла за мишенката:
http://www.airguns.bg/files/bratushka/t ... A3-5x5.pdf

Лично аз се включвам. Каня и всички желаещи.
 

alexdi

Потребител
Аз си направих тази мишенка,външният диаметър на кръговете е 25мм.,при разчертаването ми излизат 24.8мм.Утре,ако времето е добро(поне да не вали),ще я прострелям на 20м.и ще пусна снимки.
 

Attachments

  • scan0002.jpg
    scan0002.jpg
    271.2 KB · Прегледи: 201

DANNY

Редовен Потребител
Не мога да разбера едно нещо
Защо на всяко надстрелване по хартиени мишени, бирени бутилки, стрелба в зала трябва да слагате етикета ФТ? Дори и да пишете "наподобяващо ФТ "
То няма нищо общо с ФТто даже и по ......
 
A

Anonymous

Гост
akraba1 написа:
Не мога да разбера едно нещо
Защо на всяко надстрелване по хартиени мишени, бирени бутилки, стрелба в зала трябва да слагате етикета ФТ? Дори и да пишете "наподобяващо ФТ "
То няма нищо общо с ФТто даже и по ......

И аз не мога да разбера защо плагиатстваш и се опитваш да дразниш хората. ;)
Този стил на писане ми е много познат :no:
 

братушка

Редовен Потребител
За да имат заядниците повод да се хванат за думата вместо да си правят готино заедно с приятели някъде по полянките в това хубаво време навън...

Просто не се сдържах... Сори...
 

DANNY

Редовен Потребител
skorpio написа:
akraba1 написа:
Не мога да разбера едно нещо
Защо на всяко надстрелване по хартиени мишени, бирени бутилки, стрелба в зала трябва да слагате етикета ФТ? Дори и да пишете "наподобяващо ФТ "
То няма нищо общо с ФТто даже и по ......

И аз не мога да разбера защо плагиатстваш и се опитваш да дразниш хората. ;)
Този стил на писане ми е много познат :no:



А ми защото на някой му пука за ФТто, на вас ако неви пука просто него пишете, че да недавате повод за заяждане!
Просто не се сдържах... Сори...
 

st_beer

Редовен Потребител
@akraba1
Стига бе човек. Нали намери решение на въпросите в такива моменти. Премести го от единия в другия на следващото мнение което те подразни си го върни. Аз почнах да се възползвам от това твое решение и ще пиша по рядко вече. Благодаря ти :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
 
A

Anonymous

Гост
Колега АЛЕКСДИ, игнорирайки СПАМА, който за съжаление присъства все повече и повече в този форум! Да те запитам, тази мишенка за колко метрова дистанция е предназначена по подразбиране? Доста ми хареса и ще я пробвам утре. Пусни и снимки, ако имаш възможност за групи с модела на пушката и съчмите. Става ли за бенчрест или са прекалено големи кръговете?! Поздрави. :yes: :yes:
 

alexdi

Потребител
За мишенката-водех се от казаното от колегите от Русе,че кръговете трябва да с диаметър 25мм.Тяхната,ще е формат А3,аз си я направих на А4(просто нямам принтер,който да ми разпечата А3).Номерирах кръговете,което предполагам,не е от значение.Ще я прострелям на 20м.,защото съм с пружина.За ПЦП-30м.В първият пост в темата, е описано.Мишената е направена за конкретния случай,и не знам дали,ще е подходяща за бенчрест.
 
A

Anonymous

Гост
Растояние 20 м.
ПП пушка Хатсан 125 ТХ
чашки - RWS Superpoint extra 5,5 mm. :-X
начало 12,13 ч.
край - 12,26 ч.
 

Attachments

  • 12.JPG
    12.JPG
    522.9 KB · Прегледи: 179

mitaka101

Потребител
Hatsan 75 + Tasco 3-9x40 чашки:RWS Hobby 5,5
дистанция 35м.
време - около 11 минути

12 попадения от 25 сачми:
015329996.jpg
 

alexdi

Потребител
Gamo Whisper X cal.5.5,Leapers SCP-395AOMDLTS,чашки H&N Diabolo Baracuda,
20м.Време-около 14мин.И малко импровизирано FT трасе.
 

Attachments

  • PA100012.JPG
    PA100012.JPG
    209.2 KB · Прегледи: 168
  • PA100005.JPG
    PA100005.JPG
    241.5 KB · Прегледи: 170
  • PA100017.JPG
    PA100017.JPG
    252.7 KB · Прегледи: 149
  • PA100025.JPG
    PA100025.JPG
    243.2 KB · Прегледи: 155

bor1968

Потребител
Аз днес си преснимах мишенки от тези на alexdi на формат А4 и утре ще раздам на групата от 3-ма човека и който има желание ще се включи. Аз лично ще се пробвам.
Гледам, че alexdi на стола на първата снимка е поставил и допинг ;). Но тъй като регламента не го забранява, няма проблем :cheers:.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
bor1968 написа:
Аз днес си преснимах мишенки от тези на alexdi на формат А4 и утре ще раздам на групата от 3-ма човека и който има желание ще се включи. Аз лично ще се пробвам.
Гледам, че alexdi на стола на първата снимка е поставил и допинг ;). Но тъй като регламента не го забранява, няма проблем :cheers:.
абе и ние уж същия допинг ползвахме пък...
10х на колегите публикували мишени.чакаме още.
 

shooter

Потребител
Отностно допинга !

-състезатели употребили Каменица Твърдо
ще се дисквалифицират :stop:

допуска се употребата на светли бири в
количества предпазващи от дехидратация
по време на състезателната част :cheers:
 

bor1968

Потребител
След злоупотреба с допинг и мезета днес се включихме в задочната надпревара. Резултатите са мани-мани, но по-важно е участието ;)
Всички участници се включиха в норматива за време, даже и артиса.

Първа е мишенката на Дидо. Резултата му е благодарение на самонасочващите чашки с които стреля /т.е. насочваха се на където си искат ;)/
015341597.jpg


Следващите мишенки са мойте. Нещо не си бях настроил оптиките добре, ама толкова си мога :pardon:
015341598.jpg

015341596.jpg


Последната мишенка е на Любо. Той опита много пози за стрелба и най-вече легнал. Малко предозира изстрелите, ама това е от допинга :D.
015341600.jpg


След стрелбата, задълбочено обсъждахме резултатите и стигнахме до извода, че поради ниската активност влизането сред 10-те най-добри стрелци в тази дисциплина ни е в кърпа вързано. Заключението е че сме се представили повече от задоволително щом ще сме сред топ - 10-те стрелци на България. Следващия път ще покажем повече старание и се надявам на по-добри резултати. Готови сме и за международни изяви :yes:.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И аз ще си покажа резултата, можеше и по добре да е ама духаше вятър който ми вееше листа тъй като нямам стойка за слагане на мишени още мишената ми беше закачена на клонче на един храст, и малко стана в моя случай че и трябваше да следя точките а от време навреме ми и огъваше и листа ;) мишената я направих за 13-14 мин :)
 

Attachments

  • IMG_0233.JPG
    IMG_0233.JPG
    756.3 KB · Прегледи: 144

shooter

Потребител
soundmax

Явно Бама има потенциал
защото при нас нищо не ни вееше мишените
а резултата същия :-[
 
Нагоре