Заглушител (moderator, supressor)

rivan

Редовен Потребител
Имам тип 3, на 43-45 дж заглушава добре, но резбата на прехода от 28 към 20 е много хлабава и модера мърда много.
 

Cowboy

Новодошъл
Имам тип 3, на 43-45 дж заглушава добре, но резбата на прехода от 28 към 20 е много хлабава и модера мърда много.
Благодаря за отговора, колега. Щом заглушава добре, мисля да си взема един и аз.
Дано това хлабуцане да не пречи на точността на пушката. Не може ли да се реши проблемът като се навие лента за уплътняване на водопроводи?
 

Cowboy

Новодошъл
Понеже имам и друг , не съм се занимавал много с този.
Ако решиш да се занимаваш с китайския модератор, пробвай да навиеш малко водопроводна лента за уплътняване на резби. Хлабуцането би трябвало да изчезне.
 

Karlito/Man

Редовен Потребител
Имам №2 и №4 дължина 6 инча на 10 джаула пушки заглушават доста по зле от хатсанския!
 

Cowboy

Новодошъл
Купи си от Турция 40 лв нещо такова май беше цената ще си по доволен.
Колега, имаш ли някакви данни с колко децибела намаляват звука турските модератори и дали прецакват точността на пушката?
Какви модели се предлагат в Турция? Кой е най безшумният от тях?
Има ли някакъв сайт за онлайн покупка от там?
 

Чоби

Редовен Потребител
С колко децибела намалят не знам, но вършат работа , за точноста ще има малко пропадане , модели не знам имах два единия беше в комплект с една пушка на крал , другия който ми попадна нищо не пишеше на него но беше по лек. Оставих си по лекия. Доволен съм. А за сайт не знам има тук колеги които често ходят до Одрин поръчай да ти донесат от там.
 

LogiBG

Редовен Потребител
+1 глас за турските. Взех си на хатсан за пистолета, същия съм чувал и на at44 и заглушава много добре за скромните 50лв. Мисля че в сотис имат някакви бройки.За точност отношение при пушките не мога да взем но при пистолета никаква разлика.Колега от форума продава на крал армс предполагам не е много по различен.
 

Karlito/Man

Редовен Потребител
На този Хатсански модер си изработих това детайлче на предната тапа и разпробивах отвара през 0.2мм докато свие групата.
 

Attachments

  • IMG_20220104_193239.jpg
    IMG_20220104_193239.jpg
    327.9 KB · Прегледи: 198
  • IMG_20220104_193328.jpg
    IMG_20220104_193328.jpg
    205.6 KB · Прегледи: 200
  • IMG_20220104_193446.jpg
    IMG_20220104_193446.jpg
    189.6 KB · Прегледи: 199

Asen123456

Потребител
Днес всех един модератор(Вранглер Фантом 6.35) който може да те накара да изхвърлил пушката.На 50м с него чашката бие доста встрани от мишената.Може ли да се оправи това по някакъв начин ими е за коша?.Принципно стрелям с един хътсански,но с него нямам такива проблеми.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Напълно нормално е. Почти всеки модератор измества групата. Хатсанският не измества, защото толкова е и модератор. Просто си правиш нова прострелка на пушката, с модератора и си готов. Говорим за изправен модератор, в съосие, с правилни отвори и неподвижни и съосни елементи. На този, колко мм са отворите?
 

Asen123456

Потребител
В този случай незнам дали ще се оправи само с прострелка :) понеже имах чувството,че чашките летят навсякъде другаде но ме и в мишената.Но все пак ще пробвам,Благодаря!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ако групата е изместена, но събрана - всичко е наред. Но, ако ги сее, както казваш, може и модерът да има проблем. Какви групи прави пушката без модер, с какви чашки стреляш и с какви скорости?
 

Asen123456

Потребител
Група на 50м с хътсанки модер,чашки jsb 1,645 скорост 247.Стрелям от ръка,затова и тази група ме устройва
 

Attachments

  • A0291F62-DB24-4BDF-9C6C-1DC38B03B9C8.jpeg
    A0291F62-DB24-4BDF-9C6C-1DC38B03B9C8.jpeg
    256.8 KB · Прегледи: 63

Asen123456

Потребител
Ако групата е изместена, но събрана - всичко е наред. Но, ако ги сее, както казваш, може и модерът да има проблем. Какви групи прави пушката без модер, с какви чашки стреляш и с какви скорости?
Напълно нормално е. Почти всеки модератор измества групата. Хатсанският не измества, защото толкова е и модератор. Просто си правиш нова прострелка на пушката, с модератора и си готов. Говорим за изправен модератор, в съосие, с правилни отвори и неподвижни и съосни елементи. На този, колко мм са отворите?
Прави ми впечатление,че хатсанския като се навие на резбара покрива уплътнението отпред на цевта,а този стига две,три резби преди това
 

м.м

Потребител
Здравейте колеги. Имам Kral arms puncher BIGMAX X 6, 35 . Какъв супресор да взема за него?
 
Последна промяна:

БоянП

Редовен Потребител
Здравейте, колеги. Търся начин да добавя заглушител HATSAN 1/2 unf към hatsan bully 6.35 със QuietEnergy вграден сурпресор.. от къде мога да закупя такъв преходник? Благодаря
 

shaman

Редовен Потребител
Здравейте, колеги. Търся начин да добавя заглушител HATSAN 1/2 unf към hatsan bully 6.35 със QuietEnergy вграден сурпресор.. от къде мога да закупя такъв преходник? Благодаря
Преди време бях си купил от Ebay.. Някакъв сърбин ги правеше.

 
Нагоре