Заглушител (moderator, supressor)

Sa8o

наказан
Здравейте, стрелям с Пцп Hatsan Hercules 6.35 и искам да редуцирам шума до минимум, без да прекацам точността и силата на пушката. Стрелям между 50 и 150 метра. Гледам има някакви американски заглушители DonnyFL, незнам дали пасват на пушката, но търся нещо bolt on - просто да мога да го сложа без преправяне и да е нещо от топ марките. Не ме притеснява да е голям и да стърчи напред - 20-30см, просто искам шума да го сведа до минимум, дори и ако стрелям в гъсто населени места, да не прави голямо впечатление.
Надявам се да изразите мнение и да ме посъветвате нещо. Също държа да може да се завива и развива като се пренася в куфара, защото ми е точен за пушката и я разнасям постоянно. Нещо като на снимката?
mhfhfpgpmny.jpeg
 

hunter_78

Редовен Потребител
В темата за Хатсаните е писано доста за заглушаването им но не мисля че това е пушка за стрелба в градски условия.Замислял ли си се какво би станало ако пропуснеш целта и къде продължава полета на проектила?Стрелба в гъсто населено място е малко глупава постъпка,някой може да пострада.Ще имаш куп неприятности,прочети къде може да се употребява въздушно оръжие.В закона по спомен пише 200 метра извън табелата за населено място.Тук не се водят бойни действия да си стреляш от балкона...нищо лично,просто съвет за да не влезеш в новините...
 

Sa8o

наказан
Темата не е за морал, а за предложение откъде да си купя заглушител, който да е топ качество и да се сложи без преправяне. Чел съм темата за хатсаните и не намерих каквото ми трябва.
А само да спомена че гъсто населено място във Варна е стрелбището на паркинга в мола
 
Последна промяна:

joro_ihr

Редовен Потребител
А само да спомена че гъсто населено място във Варна е стрелбището на паркинга в мола
Само дето е специално пригодено за целта с всичките му салтанати(за да сме точни).
Иначе виж в крале.
 
Последна промяна:

Sa8o

наказан
Писах директно на Donny FL за дилемата и подробно ми обесниха:
1. трябва ми ето този адаптер - https://donnyfl.com/products/hatsan-qe-1-2-x-20-unf-adapter?_pos=1&_sid=0b0efa784&_ss=r
2. Препоръчаха ми този заглушител СИЛНО препоръчително размера на калибъра да е едно нагоре, тоест да взема .30 https://donnyfl.com/collections/ldc/products/2-x-6-5-inch-ronin?variant=41534539652

Надявам се да съм полезен на някой, който се чуди какво да направи като мен. Мисля да си ги почърам от Кралето или директно да ми ги докарат от САЩ.
 

Dominus

Редовен Потребител
Във това Дони няма нищо интересно. Според мен всеки може да си го направи. Дори и като материали е достъпно отвсякъде. Адаптер не ти трябва щото ще стане накачулена история. Прави се нова тапа с 1/2-20UNF
 

glavanov

Потребител
Малко живак на темата... :)
Ето и от мен един прочит на модер за Hercules .30
Корпусът е от дурал, а камерите са принтиране от натурален полипропилен (PP) - изключително жилав и лек филамент.
Изключиелно доре работи "тихото".
Не знам точната маса но е ~100g.
Не се отразява негативно на точността и не се забелязва пропадане на групата на дистанция 50м.
Дргуги дистанции после... времето е кът.
Ако някой му е интересно, ще дам още инфо.
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg Render.jpg

Ще го съдя за кражба на интелектуууууална собственност:stop:

Тихо старец!
Ако слушаш и твоя ще направя! :yes:
 
Последна промяна от модератор:

Sa8o

наказан
В момента шрауда ми е при Ники от Русе - и се изработва заглушител, който ще е доста обемен - държах да е максимално тих за сметка на размера. Като е готов ще постна снимки - може би към края на седмицата
 

Gadnqra

Редовен Потребител
То няма да е много за снимки това, ама ти така си го избра. :D
 

Sa8o

наказан
Да, Ники си е свършил работата мн добре, думнах един път в хола да чуя как е и само изфъска. А бях готов да дам 4 пъти повече пари за дони фл
Днеска ще го тествам в стрелбището как е спрямо преди на 50м и дали има изместване на групата със и без него.
 

Krasikam4o

Потребител
Здравейте колеги , искам да опитам да заглуша малко повече един Галатиан в 5.5 мм . Оригинално е със заглушена цев, и вътре "шнолите за коса", има ли някой с 3Д принтер да ми принтира подобни като оригиналните , но с размери, които аз бих искал . Идеята ми е да е по-малък средния отвор , за да може отвън да има повече шумозаглушаващ материал. Опитвах с алуминиеви карантийки от Алито , но няма необходимия ефект .
 

Attachments

  • 16386087369083315267494535301451.jpg
    16386087369083315267494535301451.jpg
    354.4 KB · Прегледи: 114
  • 16386087708091929036720119158550.jpg
    16386087708091929036720119158550.jpg
    238.5 KB · Прегледи: 113

Cowboy

Новодошъл
Колеги, в Алиекспрес се предлагат модератори за различни видове и калибри оръжия (има пластмасови, има и изцяло метални).
Повечето от тях са описани като "филтър за гориво".

Някой от вас има ли опит с тези китайски творения?
Намаляват ли звука или са безполезни?
Ако има ефект от тях, с колко децибела намаляват?
Кой модел е най-подходящ за ПЦП?

Ето четири различни вида (не знам дали точно тези стават за ПЦП, но в Алиекспрес има още много разновидности):
модератор 1
модератор 2
модератор 3
модератор 4





...
 
Последна промяна:
Нагоре