Експеримент - стрелба на далечни дистанции

andi

Редовен Потребител
След състезанието по бенч ми хрумна 1 идея : другата неделя(04 07) или по другата(11 07) да направим 'експеримент' на тема точност (група) на големи дистанции - 100 м за пцп , и 70-80м за ппп .
Мисля , че тревата на острова няма да е пораснала много . И прогнозата за време и вятър е ок .
Правим еднакви мишени на А3 , 2-3 маси и столове , мерим метрите и Ра-та-та-та-таа-таааа . Без регламент и ограничения - гледаме само групата на пушките и съчмите при прибл. равни атм. условия .
Само незнам колко кг менгемета издържат масите на пловдивската група , та който иска да си донесе по здрава .
Правим 3гр х 5изстрела , на мишената пишем стрелеца , пушката и съчмите . Снимаме , и ги пускаме в темата за стрелба на 100+ метра , или в митове и легенди .
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Предложих горното точно за да спрем да се чудим такива клипове верни ли са , или не !
Такава далечна стрелба всеки може да направи и сам за себе си , но когато сме няколко човека , не от 1 група , при еднакви условия експеримента ни ще е по-достоверен , и по-интересен за всички !
Дори може да пробваме с по 2 вида съчми 3х5 изстр ( примерно JSBхеви и баракуда , или баракуда и ю джиин ) , кои с каквото прецени .
Аз за група съм стрелял мах на 80м и съм доволен . Но на варминта в Ботево 95 и 100м мнооого зор паднаха ! А и на бенч състезанието в Пловдив трудно оценявах -някъде в една дупка , колко съчми са - на двоино разстояние ще е по лесно Smiley Smiley Smiley

пп А ако някои снима с камера , и ние ще качваме клипове освен снимките .
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Изчаках софииската група да уточни датата на ФТ , и да я публикува тук в мероприятия . Те първи споменаха в тяхната тема за 03-04 юли като евентуална дата , затова и аз дописах разервна дата и го пуснах само в пловдивската група .
Затова искам да попитам колко колеги имат желание за двете мероприятия , за да преместим нашето на резервната дата ?
 

andi

Редовен Потребител
Остава за другата неделя . Заради вятъра - сега духа леко , за утре го дават малко повече с дъжд . За др(11 07) по прогноза е по добре . И заради Боснови разбира се .
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Колеги, има ли в базата в Оризари или наблизо място където може да се спи прилично? Че май тоя уйкенд ще съм ерген и ми минават разни идеи :)rambo:) през главата.
 

st_beer

Редовен Потребител
@MAD MAX
Ще ми е приятно да се видим. Ние ще сме на палатки.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
st_beer написа:
@MAD MAX
Ще ми е приятно да се видим. Ние ще сме на палатки.
На мен също! Моля да изясните само в НЕДЕЛЯ ли ще е мероприятието, за да знам евентуално как да си правя сметките с пътуването.
 

potrebitel 13

Потребител
Макси! Идвай бе човече! Ти къде на по "Екзотични места" си бил . Ще ти запазим 17-я етаж на "Санкт Петербург" ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
MAD MAX написа:
Колеги, има ли в базата в Оризари или наблизо място където може да се спи прилично? Че май тоя уйкенд ще съм ерген и ми минават разни идеи :)rambo:) през главата.

Тоя уикенд за 10-11 ли става въпрос ? Ако няма да съм в тежест ще може ли да се присъединя. Павката от нашата група каза че му се ходи, но нека той си потвърди. Аз твърдо ще дойда. Не е сигурно дали ще сглобя Асаня до тогава, защото мисля за нов цилиндър, но ако намеря в София от новите /по-пресен/ и успея да го преработя, може да стрелям и аз.... Анди, също искам да питам ако дойда, дали ще мога да напълня бутилката при вас ?
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
MAD MAX написа:
st_beer написа:
@MAD MAX
Ще ми е приятно да се видим. Ние ще сме на палатки.
;) ;) ;)
На мен също! Моля да изясните само в НЕДЕЛЯ ли ще е мероприятието, за да знам евентуално как да си правя сметките с пътуването.
Макси в неделя ще е на 11.07 а за такъв специален гост и украинки ще докараме за 17 етаж ;) ;) ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
shstanchev написа:
Абе това са си 100м.
не знам?!
ама мога да си представя само едно.... например лазер на дулото и ти само да стискаш спусъка да се маркират снимки върху мишената!
не е зле като идея... остава само лазер да си подсигурим и зяпачи (камера) пред мишената, да видим как се разхожда точката по мишената. :yes:

Нямам възможност да видя на живо какво и как ще се постигне на тази дистанция... присъстващите ще пишат.
Ще се радвам тази идея с лазера да се изтества при "полеви" условия.
 

lynx

Редовен Потребител
Много ми се искаше да дойда на стрелбата в неделя да пострелям и аз, но за съжаление ще съм на морето :'(
 

lynx

Редовен Потребител
Бургаската група ще го потвърди ;)
Ще си взема оптиката на морето да си зяпам гларусите на мил-дот скала и ще си представям как плавно натискам спусъка ;)
 

andi

Редовен Потребител
Re: Експеримент - стрелба на далечни дистанц&#1080

Гледам че май раздвижих темата за 100 м , и гледам, че колегите тренират здраво . Гледам че се стреля по бутилки, дъски, комини и подобни :явно сме много зелени и пестим хартията ? Аз още не съм пробвал, и незнам какво се вижда през оптиката . Затова се чудя колко големи и какви мишени да разпечатам - по 1 , или по 2 на А3 , или по 1 на А4 ??? Нещо такова :

приемам предложения
пп. все пак цената има значение, затова черно-бели .
на бенчерестката(1та) центъра може да е черен - ще е контрастно
 

Attachments

  • G-2 Target.pdf
    35.8 KB · Прегледи: 57
  • S-1 Target.pdf
    53.3 KB · Прегледи: 51
  • S-2 Target.pdf
    52.1 KB · Прегледи: 48

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Най-добре такава, вижда се ясно на големи дистанции, а също и попаденията

index.php
 

lynx

Редовен Потребител
От опит ще споделя, че е добре мишената да е по-тъмна или с дебели очертания, а центъра да е бяла точка на по-тъмен фон.
Разстоянието е сериозно и колегите с по-слаби оптики ще се затруднят.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз стрелям по тази ( с черната точка в центъра) и се виждат добре според мен попаденията, проблем е само ако се уцели центъра, че трудно се разбира наистина ако не ти е силна оптиката, мойта се води че е с 16 кратно увеличение ама едва ли е толкова и се спрявам горе долу ;) Но от друга страна черната точка е полезна, защото по добре (по ясно) мога да се ориентирам с правенето на корекциите тъй като не стрелям на кръста, а по деленията на скалата си правя корекциите.
Втората мишена също е добра за прицелване но проблема с откриването на попадението в черната зона е по-голям (за мен), тъй като е и по-голяма и затова използвам горната, това си е все пак моята гледна точка погледнато от моята камбанария :D ;)
 

Attachments

  • Doc3.doc
    93 KB · Прегледи: 84
  • ibs_1000_200.pdf
    13.9 KB · Прегледи: 80

lynx

Редовен Потребител
Тази втората мишена на Саундмакс върши работа, ползувал съм я на 100 метра.
На лист А4 мисля , че трябва да е 1 или най-много 2 мишени.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Аз също съм за една мишена на А4 и не е скъпо ;) Ако са две колко му е да мериш едната а те да влизат в другата ;)
 

Attachments

  • 111.pdf
    19.4 KB · Прегледи: 51

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Тези също ги бива мисля че ще ви допаднат :)
 

Attachments

  • 100.pdf
    110.3 KB · Прегледи: 73
  • 100m.pdf
    111.6 KB · Прегледи: 70
Нагоре