Европейско първенство по ФТ 14-17 юли 2016 г. Унгария

peko

Редовен Потребител
ФТКС
П-в - Кечкемет е към 7,5 часа с кола ама през Сръбско, от С-я още по-кратко..
Един палет стока(пушките) през Румънско от заранта като потегли от Русе и на другата заран среща там.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Много се надявам да имам възможност да дойда сефте някой и с пружинка да се пусне :cheers:
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ами аз направо казвам че ако има отбор от Бг ще искам да дойда.:cheers:Ще тренирам сериозно разбира се.:rambo::rambo::rambo:
 

Dominus

Редовен Потребител
Ще тренирам сериозно
В това е истината.
Помня преди време като застана на позиция прав колко криво ми ставаше. Заставам на 15-20м /началото на 2015г/и не мога да спра пушката в силуета. Започнах да потренирвам от време на време. Трудно ми беше, но не се отказах. Чат-пат я уцелвах на тази смешна дистанция. След време започнах да я свалям редовно. Стана ми интересно. От 40мм. минах на по-малки УЗ, увеличавах разтстоянието и неусетно започнах да се справям с позицията. Не мога да кажа колко кутии съм изстрелял от тази позиция, но са много. Стрелях по около 100 чашки /50-60 сутрин и още толкова следобед/ на ден само от тази поза. Знаех че в един момент ще я заобичам или поне няма да я мразя. През изминалата седмица я стрелях от дистанции 45-50м и като сваля мишената се кефех много, а я свалях доста често. Със свободната поза е сходна ситуацията. Вече се стремя да прекарам чашката през отвора /Ф8/ на болта за бленда на УЗ на 50м. Не помня колко пъти променях хвата на пушката и прикладването докато намеря подходящият за мен от всяка една поза.

Та в заключение мога да ти пожелая наистина да тренираш сериозно. Нищо не идва наготово и иска своето усилие. Тогава обаче удоволствието е още по-голямо. И ако наистина положиш усилия ще получиш отплата за труда си. Аз също продължавам да тренирам и знам, че мога да постигна повече и повече, а който си мисли че ще я извади един-два пъти в месеца и ще разтроши мишените има много поздрави от попа, онзи-арменския.
 
Последна промяна:

rashko

Редовен Потребител
Браво Павка, нищо не идва на готово....трябва постоянство и интерес.....при мен стрелба(постянство).
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря за хубавите думи Павка.:cheers: Аз малко на майтап се захванах и ти знаеш ама в Русе голям кеф ми стана първия ден като постигнах резултат близък до твоя или на Божо и си помислих "смятай ако бях и потренирал" Ама спорта ми харесва и не мисля да се отнасям несериозно вече и всеки удобен момент мисля да си тренирам.;)
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Павка, много си прав за тренировките...де да имах възможност да тренирам поне два-три дни в седмицата, защото без тренировки не става. Сега успявам да пострелям два дни на две седмици, като излизъм извън София.

А за европейското ..Унгария е близо и може да се пътува с автомобил до там, разходите определено ще са по-малко от колкото за световното до Португалия. Ще е хубаво да се съберем и да отидем повечко хора. До колкото видях от януари 2016 почват регистрациите.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Хотелският комплекс и вероятно мястото на провеждане на състезанието пише, че се намира на 65 км. от Будапеща.
Двойната стая е 50 евро на човек на нощ, така пише поне.

Това явно е града в който ще се проведе европейското
https://hu.wikipedia.org/wiki/Tatárszentgyörgy

Това е пътя според гуглето
https://www.google.bg/maps/dir/Софи...400c4290c1e35a0!2m2!1d19.3712171!2d47.0795333
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Павка, много си прав за тренировките...де да имах възможност да тренирам поне два-три дни в седмицата, защото без тренировки не става. Сега успявам да пострелям два дни на две седмици, като излизъм извън София.
Васко, ставаш villager и ще имаш възможност да стреляш всеки ден :D
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Освен изброеното до тук.
Има и още едно много важно нещо.
Това е посещението на колкото се може повече състезания.
Там разбираш , че и другите пропускат. ;)
Там събираш рутуна и след всяко едно състезания "гащите те стягат все по малко" :D
Но най-важното според мен е да се запази емоцията, удоволствието от самата стрелба.
А не в главата да ни е само мисълта за купи и медали.
:cheers:
 

Б.Богданов

Потребител
Има голяма вероятност да присъствам на това състезание .... но само като зрител и морална подкрепа на българския отбор.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Силно се надявам да се пусна и аз. А това, че без тренировки не става е напълно вярно еденици сме където си можем без тренировки хахахахха :lol: :lol: :lol: :cheers:.
Шегувам се разбира се. Тренировки, тренировки и състезания и нещата се получават.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Румба ти си смееш, но си напълно прав.
Стрелбата си е дарба. Аз например съм нервак и все бързам и за това съм стигнал до едно ниво и не мърдам от там колкото и да тренирам. Нивото е около 70-80% поразени мишени и до там, а истината е, че без 90-95% нещата вече не стават. Техниката във ФТ напредна много и резултати драстично се покачиха. Когато го имаш от вътре и добавиш тренировките вече наистина нещата се получават.
И също така стрелбата е и до ден, когато имаш ден нещата вървят, но има дни когато каквото и да правиш не се получава.
Това е мое мнение.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
И така и не така :).
Има добри и лоши дни в това спор няма.
Но споецилано за теб където имаш вече многооооо състезания трябва да си си поставил много обеци на ухото.
Това с бързане и нервите винаги е давало негативен резултат, така че трябва да ги владеем.
 

Dominus

Редовен Потребител
Правя резервация за хотел за европейското, тъй като времето напредва, а хотелите се разпродават.
Който е сигурен че ще ходи, да заяви това в темата за да бъде включен. За сега Аз, Рашко и Симо сме сигурни.
Хотела е в Дабаш, на около 16км. /20-25мин/от мястото на провеждане. Стая с 2 легла е от порядъка на 70 евро на човек за 4 нощувки с безплатен паркинг.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Павка пиши и мен и жената за нощувките за двойка стая.(щото като си запазил двойките сега има само 3-ки и 4-ки)
Vasil Vasilev
Velislava Dunkova
Казвай ако трябва да ти преведа пари.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Един лаишки въпрос...
Имаме ли квота за това мероприятие?
 
Нагоре