Европейско първенство по ФТ 13-17 юли 2017 г. Marienberg, Germany

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Има почти година до тогава, но някои от нас нямат търпение.
Състезанието ще се проведе в Marienberg, Germany.

В Google Earth проверих разстоянията през двата възможни маршрута. През Сърбия-Унгария-Словакия-Чехия-Германия е малко над 1400 км.
През Сърбия-Унгария-Австрия-Германия е малко над 1700 км.
Знам, че РЕКО(Петко) има опит по първия маршрут и го моля, да сподели впечатления относно преминаване на границите и съответните такси, които трябва да се плащат.
Относно втория маршрут имаме вече представа. 10 Евро на пушка на човек в едната посока през Сърбия. Магистралата вероятно 15 Евро в едната посока (Симо и Алекс да кажат точно). 10 дневна винетка за кола в Унгария е 10 Евро и 20 Евро за бус за 8 човека. Австрия сигурно ще е 10-ина евро за седмица.
Участието и официалната вечеря вероятно ще са 150 Евро на човек.

От брошурата по-долу ще разберете наличните подробности до този момент.
 

Attachments

  • EKFT2017.pdf
    939.5 KB · Прегледи: 61

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Унгария-Словакия-Чехия граници няма, трябва само да спреш винетка да си купиш. Словакия е 10 €, може на автомат на първото ОМВ преди Братислава да се плати с карта. Чешката винетка е към 13€, също може на карта да се плати.
На чешко-немската граница засега има паспортен контрол заради бежанците, но може и по другите да почнат. Все пак доста време има до тогава.
Красиво е, малки градчета, замъци, паркове. Близко е до чешката граница(10-на км, а самия полигон само на 4-5 км) и може да се квартирува и в Чехия, ако са много скъпи хотелите там, но не вярвам.
Наоколо има планински район, горист, така че могат хубавко трасе да измислят.
Има доста места из полигона, където да наврат "извратени" мишени и сигурно ще се постараят да е така.
 
Последна промяна:

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Ейййй, хвърлил си му око тоя щаер и това си е!!!!
Обади се, все ще измислим нещо.:D
Ха, добре дошли!!:cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Закъсняхте!
Продадено на нашия сайт (12-16.07).
Другите отдавна са резервирали и откъм чешката страна на границата местенцата даже. Хем по-евтино, хем бирата по-хубава.....
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
То да се спи в Чехия и да се пътува всеки ден през границата с пушки до Германия, няма ли да е трудно. Не съм запознат.
Май ударихме греда и трудно ще намерим изгоден хотел.
Към момента май само тук има места за 10 човека и е на 20 км от мястото на стрелби. Но цената май е висока.
http://www.booking.com/hotel/de/erzgebirgshotel-freiberger-hohe.bg.html?aid=816109;label=marienberg-M8x3mrmppbI4eGOVxA2hYQS79370564675:pl:ta:p1:p2:ac:ap1o1:neg:fi:tikwd-921252861:lp9047693:li:dec:dm;sid=438b11fdeade4173209a73acfc4e7967;aer=1;all_sr_blocks=7963301_94098006_0_1_0;checkin=2017-07-12;checkout=2017-07-16;dest_id=-1823211;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;highlighted_blocks=7963301_94098006_0_1_0;room1=A,A;sb_price_type=total;spdist=16.4;srfid=0f59eba6e07b5a5dbdcb0923b4cf60c6182e7bacX37;type=total;ucfs=1&

И тука има 8 места и по-евтино. На 16 км от мястото на стрелби
http://www.booking.com/hotel/de/gas...5ece0f34c52edfc8d149ffcX31;type=total;ucfs=1&
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Предлагат се и апартаменти за повече хора трябва и тази опция да се разглежда, ако мястото е в радиус от 30 км не виждам проблеми за 20-30-на мин. път става въпрос не е кой знае какво според мен ;)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
http://www.booking.com/searchresult...s=1;track_hp_back_button=1#hotel_1160088-back

Разгледайте първите четири предложения за
Apartment Sayda

Това един комплекс ли е? Пише че се намира на 20 км от мястото за стрелби, пък по гулето го дава 30 км.
Пише, че в цената не включено 15 евро такса почистване за престой. каквото и да значи това. леглата са двойни и разтегателни дивани.
Дай мнение.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И само един от всичките ако хърка смятай... Ще уплашат конкуренцията със външен вид на сутринта :) Аз лично бих тръгнал с кемпер.. Бил съм на палатка за 3 дни, та 5 с кемпер едва ли би ме уплашило..
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Трябва и разрешено место(или частен терен) за къмпингуване да се намери. Не става където и да е да се паркираш и да хъркаш...
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Германия няма да излезе по малко пари от световното в Уелс!
Гледам за световното темата, никой не потвърждава желание за участие, а срока е 29 октомври 2016 г.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Световното ще мине 2к и то без непредвидените разходи. Мнофо ми се ходи ма гласа на разума ме съветва друго.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Ами аз мога да си позволя едно от двете...и предпочитам световното в Уелс пред европейското в Германия дето няма да има участници от острова.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
През сезон 2017 г. европейското ще в Троян през юни, а световното през септември в София. Една седмица преди световното в София ще бъде Устънпарк Пловдив/Асеновград. :p
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Съгласен съм напълно Васе. И аз го умувам още. Лошото е че отпуска 2 седмици ми е почти невъзможно да взема а сумата е доста висока (смятахме няколко пъти). Ще подмине 2к при положение че сме по малко хора. Заслужава си със сиигурност още повече че са 2 мероприятия амааа...
 

Dominus

Редовен Потребител
Накрая ще стане "между два стола".
Аз съм за световното. Друга тръпка е.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Като вземем наградите (всичките) на Европейското, ще има кинти и да финансираме следващото световно :D

Не вярвам на някой да не му се ходи на световно ама наистина разхода е сериозен за повечето от нас, но ще се радваме на Българско участие и ще стискаме палци :)
 
Нагоре