До опитните от форума

ohubohu

Потребител
Бихте ли препоръчали заводски заглушена PCP булпап. С сometa orion със заглушена цев като гръмна и ми писват ушите, а тъщата почва да се придвижва на прибежки и припълзявания из лозето. Търся нещо в 5,5мм и до 300м/с, на което /както съм чел тук/ му се чува само ударника.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако нямаш тапа с резба на шрауда, може да се направи такава. После навиваш модератор и ще млъкне Кометката. Това ти е най-лесния и евтин вариант.
За посочените мощности, дори и фабрично заглушените пушки, си искат допмодер(затова и имат резба отпред), за да затихнат достатъчно, по критериите на тъща ти....
 

kosmev

Редовен Потребител
Да ти писнат ушите на открито със заглушена пушка е... съмнително. Сигурен ли си, че изобщо има отсекатели в тази уж заглушена цев? Практически и най-калпавия модератор , дори само с една камера (само с тапа в края) и примерно 15 см дължина, заглушава прилично на открито, дотолкова, че като го сложиш за първи път се чудиш дали пушката наистина е стреляла...
 

venciru

Редовен Потребител
Моят Орион булпап около 40 J, тунингован от Ники и с допълнителен модератор направен от него си беше доста тиха. Така че по горе са напълно прави - това е най евтиният, достъпен и бърз вариант.
Или още по евтин - тампони за ушите на тъщата. Въпреки, че ако можех да карам тъщата да бяга на прибежки и особенно припълзявания, нямаше и да ми мине през ума да я заглушавам. Гледката няма да е за изпускане:D
 
Нагоре