Добричка група

A

Anonymous

Гост
Aми сменихме пружината защото старата въобще не беше калявана, на ръка се кривеше.Полирахме частично цилиндъра смазахме и я изчистихме ,малко нерви имаше заради една пружинака от предпазителя но е добре .
 

Termina4

Потребител
как става това прословуто полиране на цилиндъра че малко съм бос в тази област :)
 

bor1968

Потребител
От къде е взет тоя БАМ? Миналата година В Монтана дойде един такъв БАМ-30, на който цилиндъра му също беше в отвратително състояние :( :-X. Иначе другите неща, както и пружината си бяха наред. Полирах му цилиндъра, но въпреки това с еднограмова чашка даваше около 210 м/с :-X. Най вероятно нашите са вкарали някоя бракувана партида :-X. Или вече всичко е до късмет.
Моя Б-21 с еднограмова чашка в момента дава около 240 м/с и е с Дианска пружина, която се води малко по-слаба.
Дано след вещата намеса 30-та да е ок.

Най простия начин за полиране на цилиндъра е с парче по дълго дърво с размер на вътрешния диаметър на цилиндъра. В зависимост от състоянието на цилиндъра, могат да се използват няколко размера шкурка и се пристъпва към яко шкурене /това при условие, че има грапавини/, като последно се минава с възможно най-фината. За последно се минава с вълнен парцал и отново енергични движения за да се заглади още по-добре. Ако грапавините са сериозни, може първо да се мине и внимателно на струг.
Има и други начини, с различни абразиви, които се захващат с дрелка и работата е по-лесна, но кой с каквото разполага ;).
 
A

Anonymous

Гост
RockNroll написа:
Какво ще кажете за това ,правил съм го с пейнт ;)
Ами прилича ми на "Розетката от Плиска", ама резолюцията "куца" малко...ето седемлистната розетка как изглежда оригинал
 

Attachments

  • 1212121.jpg
    1212121.jpg
    63.3 KB · Прегледи: 121
A

Anonymous

Гост
На мен лично ми харесва само Добрич без да има име .Ето аватарите които аз предлагам
 
A

Anonymous

Гост
RockNroll написа:
На мен лично ми харесва само Добрич без да има име .Ето аватарите които аз предлагам
Ето с по-добра резолюция :cheers:
 

Attachments

  • 424px-Dobrich-coat-of-arms.svg.png
    424px-Dobrich-coat-of-arms.svg.png
    84 KB · Прегледи: 114

Termina4

Потребител
Благодаря bor1968 за цената информация :cheers: наздраве на цялата Добричка група и поздравления за добрия избор :bravo: :cheers:
 

Иван Димов

Потребител
Специално за цилиндъра на тая пушка искам да поясня ,че само със шкурка,няма да стане.Вътре има дълбоки напречни канали от механична обработка.За да се отстранят,манипулации на ръка не са достатъцни.С машинна обработка ,да,ще стане.Самото тяло в което беше монтиран спусъка,в предната си част,беше с 2.5мм.по-широк от задната.За да го избием от цилиндъра плзвзхме чук .След като го свалихме на размера на цилиндъра и започна да се движи свободно,нещата се получиха.С една дума, само цевта не сме пипали,но нищо не се знае.Като постреляме малко,може и там да пипнем. ;)
 
A

Anonymous

Гост
Баси мамата :-[. Тия търговци заслужават с пушката та у главата :mad:. То производителя е виновен, но ние имаме отношение с търговеца, а те с производителя да се оправят :-\.
Наистина имам чуството, че за този модел пушка са вкарали на безценица известно количество бракувани бройки и ни правят на балъми. Положението, в което описвате че е пушката е направо безумно :(. Най вероятно заради това това правят промоция със 100 лв. надоло. Тия на каква цена са я взели та да намалят със 100 лв. и пак да печелят от това ??? :exclaim: :exclaim: :exclaim: Има нещо гнило в цялата работа, но най лошото е че ние сме потърпевшите :wall:.
 
A

Anonymous

Гост
Ko толкоз я рекламирахте тая пушка ве,за нищо не става, даже не мога да я заредя .Като я заредя и сложа чашка не мога да прибера буталото, заяжда на онзи предпазител .Или пък съм я заредил пак тя не стреля се едно не съм я зареждал .КЪЛНА СЕ ПОВЕЧЕ БАМ НАМА КАПУВАМ КОЛКОТО И ДА МИ Я РЕКЛАМИРАТЕ !!!!!.Била много точна ,хубава сериозна пушка (фръц).Съвестно ми е даже да я продам,от 3 дена я имам и вече се замислям да си излея яда и да я метна на 3 метра от мен.От 5 метра Шише не мога оцеля с извинение Ебахти мерните прибори .С Norinco Б3-1 Още като я изкарах от кутията нова сега съм 17 годишно лапе тогава бях 13 годишно от 10 метра капачки целя .То оная ми раота се гъне по трудно от пружината дет ми я сложили китайците ве тя неква ръждясала дет се гъне на ръка а уж каляна пружина !Ебати пушката майна!Направо съм бесен ! :wall: :rambo: АА-а и още нещо като заяде ,от нерви дръпнах лоста силно и го истървах и релсата ми фракна !!!!!!!!!!! МАDE IN CHINA (Ташак работа)

Извинявам се ,че използвам вулгарни думи но направо съм бесен!!!
 
A

Anonymous

Гост
RockNroll написа:
Ko толкоз я рекламирахте тая пушка ве,за нищо не ста даже не мога да я заредя .Като я заредя и сложа чашка не мога да прибера буталото заяжда на онзи предпазител .Или пък съм я заредил пак тя не стреля се едно не съм я зареждал .КЪЛНА СЕ ПОВЕЧЕ БАМ НАМА КАПУВАМ КОЛКОТО И ДА МИ Я РЕКЛАМИРАТЕ !!!!!.Била много точна ,хубава сериозна пушка (фръц).Съвестно ми е даже да я продам,от 3 дена я имам и вече се замислям да си излея яда и да я метна на 3 метра от мен.От 5 метра Шише ме моа оцеля с извинение Ебахти мерните прибори .С Norinco Б3-1 Още кат я изкарах от котията нова сега съм 17 годишно лапетогава бях 13 годишно от 10 метра капачки целя .То оная ми раота се гъне по трудно от пружината дет ми я сложили китайците ве тя неква ръждясала дет се гъне на ръка а уж каляна пружина !Ебати пушката майна!Направо съм бесен ! :wall: :rambo: АА-а и още нещо като заяде от нерви дръпнах лоста силно и го истървах сега пак релсата ми фракна !!!!!!!!!!! МАDE IN CHINA (Ташак работа)

Извинявам се ,че използвам вулгарни думи но направо съм бесен!!!

Ти остави вулгарните думи, ама и правописа ти е " МАDE IN CHINA (Ташак работа) " ;), иначе и аз съм така, една пушка създаде ли ми проблем още докато е нова ми "пада в очите" и повече не мога да я заобичам пак, а други например Гамото, което взех от Макс тези дни, още не мога да му се нарадвам, отвреме на време отварям калъфа да си изчистя "праха" от лещите на оптиката ;), защото вчера стрелях на закрито с нея и не мисля да я смазвам поне засега :)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
RockNroll написа:
Ko толкоз я рекламирахте тая пушка ве,за нищо не ста даже не мога да я заредя .Като я заредя и сложа чашка не мога да прибера буталото заяжда на онзи предпазител .Или пък съм я заредил пак тя не стреля се едно не съм я зареждал .КЪЛНА СЕ ПОВЕЧЕ БАМ НАМА КАПУВАМ КОЛКОТО И ДА МИ Я РЕКЛАМИРАТЕ !!!!!.Била много точна ,хубава сериозна пушка (фръц).Съвестно ми е даже да я продам,от 3 дена я имам и вече се замислям да си излея яда и да я метна на 3 метра от мен.От 5 метра Шише ме моа оцеля с извинение Ебахти мерните прибори .С Norinco Б3-1 Още кат я изкарах от котията нова сега съм 17 годишно лапетогава бях 13 годишно от 10 метра капачки целя .То оная ми раота се гъне по трудно от пружината дет ми я сложили китайците ве тя неква ръждясала дет се гъне на ръка а уж каляна пружина !Ебати пушката майна!Направо съм бесен ! :wall: :rambo: АА-а и още нещо като заяде от нерви дръпнах лоста силно и го истървах сега пак релсата ми фракна !!!!!!!!!!! МАDE IN CHINA (Ташак работа)

Извинявам се ,че използвам вулгарни думи но направо съм бесен!!!
Намери некой пътен знак с по-яка тръба , хвани я за цевта и я усучи около знака.
Мнооо помага. :yahoo:
Сега сериозно.
Явно си разочарован.
Тук ще намериш хора , които се превъзнасят по тия пушки.
Явно не си случил на бройка, а и аз така и не успях да я възприема тая пушка.
Ама след като си близо до варненци ;) се очакваше да се подведеш.
Виж, колегата ти Mangusta , правилно се ориентира и си купи готова наточена пушка.
 
A

Anonymous

Гост
В горния текст има и истини, но има и поизкривени неща.
ivodoc написа:
Сега сериозно.
Тук ще намериш хора , които се превъзнасят по тия пушки.
Чак пък да ги превъзнасят. Наистина има доста хора, които притежават такава пушка /Б21 или Б30/ , доволни са и толкова. Освен това са се доказали, че вършат работа. Като пиша всичко това икам да подчертая, че никъде не твърдя, че е по добра от който и да е модел друга пушка Просто на притежателите, които не са прецакани с дефектна бройка им върши работа /сори за повторението на последната фраза/.

ivodoc написа:
Явно не си случил на бройка, а и аз така и не успях да я възприема тая пушка.
Точно тук се крие разочарованието от този модел на БАМ. Последно закупените бройки от Б-30, явно имат проблем с качеството на изработка :-X.
Иначе всеки си има предпочитания и право на мнение, което трябва да се уважава. Не е редно обаче слагането на всички, под един знаменател и желанието всички да мислят по един начин.

ivodoc написа:
Ама след като си близо до варненци ;) се очакваше да се подведеш.
Ако не беше случил на дефектна бройка, едва ли щеше да е подведен.
Факт е че точно в тази група пушката е масово явление, или поне беше /преди идването на ПЦП на мода/. Веско от Варна точно с такава пушка и ,,калпавите" механични мерни прибори, на една от националните сбирки ,,скри шапката" на всички и завоюва първо място. Явно има причина пушката там да е била уважавана. Все пак са многобройна група и едва ли са се подвели от някого или нещо.

Извинявам се на ДОБРИЧКАТА ГРУПА, че им поспамихме в темата, но се надявам, че нямат нищо против това :cheers:.
Ако все пак съм засегнал някой с нещо, моля да бъда извинен.
 
A

Anonymous

Гост
Моля модератора да премести споровете за Бама в темата за БАМ ,че и аз намерих къде да пиша.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не мисля, че тук казахме нещо , дето заслужава да се мести в темата за БАМ.
По скоро поспамихме.
А нека и да се трупнат малко постове в темата за групата.
Ако много обаче държи някой това да стане, ще го направя.
 
A

Anonymous

Гост
ivodoc написа:
Не мисля, че тук казахме нещо , дето заслужава да се мести в темата за БАМ.
По скоро поспамихме.
А нека и да се трупнат малко постове в темата за групата.
Ако много обаче държи някой това да стане, ще го направя.

И аз така мисля :yes:.
По принцип темите на групите са затова, за да се пише каквото и да е в тях. Ако обаче сте на мнение, че темата ви е специализирана и не трябва да се разводнява, още веднъж поднасям извиненията си :yes: и спирам да пиша в нея :goodbye:.
 
Нагоре