Динамична стрелба с пневматичен пистолет, 13.01.2013

TeXHo

Потребител
На 13.01.2013 ot 11:00, ще се проведе надстрелване с пневматични пистолети при заслона на Бонсови Поляни. Мероприятието е предвидено да е преди всичко забавно и достъпно за по-широк кръг хора. Който има желание, но няма пистолет, ще се опитаме да му намерим. За да се избегнат неприятни изненади, малки деца няма да се допускат до надстрелването. След приключването на стрелбата, мишените ще бъдат оставени на разположение на присъстващите.

Правила на състезанието:
1. До участие се допускат участници с пневматични пистолети. Всеки участник участва във всички дисциплини с един и същ пистолет. Пистолета може да стреля с топчета или с чашки. Не се позволява ползване на други мерни прибори, освен механичните на пистолета.
2. Позата за стрелба е прав. Позволява се стрелба с две ръце. Не се позволява ползване на друга опора, освен краката на състезателя, стъпили на позицията за стрелба.

555

Мишена: 5 броя кутии 330мл, окачени на въжета;
Дистанция: За пистолети с топчета - 8м; За пистолети с чашки - 10м;
Правила: Стрелеца застава на позиция с 5 съчми в пълнителя. Пистолета се държи с цевта насочена към земята. При сигнал от съдията, стрелеца има 5 секунди за да отстреля 5те кутии в произволен ред. 5 кутии, 5 изстрела, 5 секунди. Изстрели извън отреденото време не се зачитат. Класирането е по броя ударени кутии. При равен брой попадения за първо място, се прави надстрелване, по същите правила до излъчване на победител.

Подвижна мишена

Мишена: Кутия 330мл, окачена на въже;
Дистанция: За пистолети с топчета - 8м; За пистолети с чашки - 10м;
Правила: Участниците се разделят на двойки. От всяка двойка един стреля, един съдийства. Всички стрелци заемат позиции един до друг на стрелковата линия. За всеки има собствена кутия-цел и 8 съчми в пълнителя. По сигнал, всички стрелци могат да започнат стрелбата. При пропуск, съответния стрелец прекратява стрелбата. При 8 попадения от някой участник, стрелбата се прекратява за всички. Класирането е по броя попадения. Победителя се излъчва след дуел между победителите от двете сесии при същите правила.

Прецизна стрелба

Мишена: капачка от РЕТ бутилка;
Дистанция: За пистолети с топчета - 8м; За пистолети с чашки - 10м;
Правила: 10 изстрела по 10 капачки за 2 минути. Класирането е по броя попадения. При равен брой попадения за първо място се прави надстрелване с редуване през изстрел, докато някой запише 1 попадение повече, при равен брой изстрели.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Начален час?
Ей не го направи със 6 съчми 2ри кръг, сега трябва да презареждам по време на срелбата :bachkam:
За 3ти кръг не е проблем - време има.
 

TeXHo

Потребител
FreeMan написа:
11:00, мерси за напомнянето :rose:

FreeMan написа:
Ей не го направи със 6 съчми 2ри кръг, сега трябва да презареждам по време на срелбата :bachkam:
За 3ти кръг не е проблем - време има.
Няма ли speedloader за твоята играчка? Не случайно револверите отстъпиха навсякъде на полуавтоматичните пистолети.
Ако се намери още някой с револвер, ще ви направим отделен кръг, това поне е лесно и бързо.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Имам спийд лоудър, но нямам в повече празни патрони в които се втъкват съчмите :'(
DW2.jpg


Няма проблеми - ще зареждам в движение :D
Само трябва да го проверя дали стреля бебчето че не съм му обръщал внимание от година :-\
Другия вариант е да се изпера с Булпапа - и без това е къс колкото Уесъна.... майтап бе Уили.
Дано не изникне нещо - иначе съм много за фън-а :yahoo:
Дано не са ми изфирясали и бутилчиците, че май след време няма никой в тях а са над 1 година стари.
Купих едни от някъде в Родопите че нямах и полвината нямаха и за по изстрел.
Заваллийката сигурно си е зареждал магазина за последно през 93та... Дори мисля че не знаеше за какво служат ;)
 

TeXHo

Потребител
Мишенките за неделя са готови.
Приемам заявки за скарата.
 

Attachments

  • IMG_2726.JPG
    IMG_2726.JPG
    945.8 KB · Прегледи: 38

TeXHo

Потребител
Осигурил съм СО2 на преференциална цена за участниците в надстрелването - 1.10лв бутилката. Запасил съм се и с няколко хиляди топчета, така че липса на консумативи няма да спре никой.

Напомням за скарата ;)
 

TeXHo

Потребител
Преди малко се прибрахме от заслона. Условията са перфектни за зимна стрелба. Има поне 15см сняг, така че препоръчвам подходящи обувки.
 

bateiav4o

Потребител
И аз ще се кача другари дано не съм закъснял за заявката за скарата. :cheers:
Може и да пострелям ако някой услужи с малко чашки за пищовче 4.5 кал. :rambo:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Изкарахме страхотно!!!
Имаше и про снимки и про видео от нов колега, който подсигури и музикален фон.
Чакаме ги с нетърпение.
:cheers:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Мога само да съжалявам,че не присъствах,но бях възпрепятстван в последния момент.
 

rashko

Редовен Потребител
Не ми се верва чак толкоз да му се еееее

Давайте снимките че претръпнах ;) :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте и от мен =], ето някой от снимките, другите панайот ще ви ги прати в пълна резолюция. Филмче + още кадри тея дни =]

i1.jpg


i2.jpg


i3.jpg


i4.jpg


i5.jpg


i6.jpg


i7.jpg


i8.jpg


i9.jpg


i10.jpg


i11.jpg


i12.jpg


i13.jpg


i14.jpg


i15.jpg


i16.jpg


i17.jpg


i18.jpg


i19.jpg


i20.jpg


i21.jpg


i22.jpg


i23.jpg


i24.jpg


i25.jpg


Малко пози хахаха =]

i26.jpg


i27.jpg


i28.jpg


i29.jpg


i30.jpg


i31.jpg


i32.jpg


i33.jpg


i34.jpg


i35.jpg


i36.jpg


i37.jpg


i38.jpg


i39.jpg


i40.jpg
 

dinkata

Редовен Потребител
Мога да стисна ръка на фотографа за уникалните снимки ! :cheers: :worship: :worship: :worship: :worship:

Супер сте си изкарали ! Браво ! :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Жестоки снимки! :bravo: :bravo:
Трябваше да се замъкна нагоре да позяпам екшъна.
Панчо, много му крива чурката на Асаня? ;)
 
Нагоре