Детско ФТ

astra

Редовен Потребител
Марине ти май нарочно търсиш конфронтация....
Никаква конфронтация не търся
Ти май сериозно не си си пил хапчетата
Деяне, Аз хапчета не пия нито за здраве, нито при болест! "ти май нарочно търсиш конфронтация...."

Ще си премълча, понеже няма да е приятно за четене.
Ох, как стискам зъби, за да си замълча и аз!...
Джуби, задочни благодарности на теб и твоите помощници за труда, енергията и времето, които жертвате за организацията на това състезание!!!
Нямам търпение да дойде 22 Април :)

Марине, хапчетата са за пиене. Депресията и маниакалните състояния трябва да бъдат лекувани без отлагане! Знам, че е трудно да попаднеш на добър специалист, но нелекуването само усложнява състоянието и от самосебеси не минава, но става хронично страдание..
Марине, не се бъзикам, но споделям с теб доброжелателно, изстрадан, горчив опит...
 
Последна промяна:

gary m

Редовен Потребител
Marin has his faults.
His heart and intentions are good.
You and Marin are soul mates.
Intelligence and field target never mix. The black art of ft baffles academics.
 

братушка

Редовен Потребител
In England all kids start with basic kit. Hft shooting. Perfect .
Some progress to field target. Natural progression.
Others learn language or skills.
Hft is the answer for kids.
И аз напълно споделям такъв подход, НО...

ХФТ успешно умря в България. Няма да цитирам баталии от преди време между привърженици на ФТ и ХФТ...
Тъжно :(

Свободни сте да давате предложения и ние сме свободни да отказваме ако не можем да ги осъществим...
Прав си. Готови да организират нещо, което да не е само за своите интереси не останаха.
Тъжно. Добре поне ФТ за големи остана.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Абе в тоя форум все пречим на някого, защото правим нещо, а другите чешат клавиатурата. Абе вземете направете вие нещо, съберете 30-35 човека, пък тогава давайте акъл. Не лежете на стари лаври, всеки може да направи нещо веднъж на 15 години. Бъдете традиционалисти. Поне с по две състезания в годината в продължение на 8-10 години, пък тогава пишете. Ако някой иска да прави детска градина по ФТ да прави. Някой да му пречи? Напротив иска да помага, ама не видетили, те пак не искат. Кажете бе писачи на кого и с какво пречим? Пречим ви, че не юдисваме на тъпите предложения и за това сме най-лошите. Вече ми писвате.
 

братушка

Редовен Потребител
Привет,

Отдавна обмислям една идея и реших днес да ви я представя....
Колега, сега надявам се разбра защо идеята ти е мъртвородена ? :)
Има само един път: ако имаш идея - ще трябва да го реализираш сам.
И не е нужно да го обсъждаш. Подготвяш каквото трябва и го обявяваш като готово решение.
Най-много да приемеш помощ от някой ентузиаст, споделящ идеите ти , ако се появи такъв.
Твоите идеи друг няма да реализира.
 

astra

Редовен Потребител
Did I really read that post Ivo.??
Can I cut and paste to another forum!?
If you just cut and paste to the other forum, I'm afraid no one could understand my Bulgarian, Gary ;)
You and Marin are soul mates.
No, we are not.
Look into Marin's eyes and you'll see his soul. Look into my eyes - you wll see mine. Marin hates me and offends me eventhough he doesn't know me.
On the contrary I sympathize him because I understand him.
We have nothing in common.
 
Последна промяна:

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Все едно чета блиц или пик , израждене на истината и настройка на масите стрещу определена група ....
Любо се нагърби , аз предложих помощ ..... Ама нали Тея идиоти от Фт режат всички и всичко само и само да си си сами . Хахахаха дерзайте и плювайте по всеки който прави нещо което вие не се наемате
Ще кажа само " чукча писател не бачкатор" .
 

KILLER

Редовен Потребител
ФТКС
Миша прочети внимателно постовете и доводите ни няколко пъти и след това прави такива грандиозни заключение кое минава и кое не. Ако за теб не е проблем едно 6-7 или 10 годишно дете да размахва пушка наляво и дясно и след стотната забележка от страна на баща му случайно дръпне спусъка друго ще се говори тогава.
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Има само един път:
Това е доста демотивиращо за автора на предложението.
В няколко поста се предлагат реални решения и реални затруднения за постигане на целта.
Де факто ,,пътища могат да се правят и през пустинята,,....стига целта да оправдава средствата:)
 
Последна промяна:

NaDeTo

Модератор
Модераторски Екип
ФТКС
ако имаш идея - ще трябва да го реализираш сам.
Аз лично не видях някой да твърди такова нещо. Всеки си намира съмишленици и е свободен да осъществява идейте си.
В България ФТ спорта вече няма собствени правила. Ние се развиваме съобразно Световната федерация по Фийлд Таргет и от няколко години провеждаме състезанията си по общоприетия правилник. Там няма правило за по-лесни мишени за никого. Няма и правило ако ти е тежка екипировката някой да ти я носи.
Според мен ФТ аудиторията не е подходящата за търсене на съмишленици за конкретната идея.
Стрелбата с ВО не е ФТ. ФТ-то е дисциплина.
Така че не е лошо да си намерите подходящо място и тема за обсъждане на “вашата” идея за клас джуниър в стрелбата с ВО!
 

t.marev

Редовен Потребител
Да кажа и аз мнението си, макар че материята не ми е много ясна, пък и като цяло съм далеч от спорта....
Смятам че състезанието е място където се демонстрират вече придобити умения и разбира се се добавят нови. В този смисъл, включването на деца в състезанието, трябва да се предхожда от предварителна подготовка, без това е безсмислено, вредно и опасно. Участието на деца, с цел популяризиране, противоречи на състезателната идея. Отлична идея е организирането на лекция, беседа или демонстрации след състезанието, поздравления за организаторите!
Не бива да се бъркат подготовката и състезанията.
Освен това, аз също смятам, че възраст под 14-15 години е прекалено крехка за боравене с оръжие, па макар и въздушно, но тук всеки решава за собствените си деца.
 

andi

Редовен Потребител
възраст под 14-15 години е прекалено крехка за боравене с оръжие, па макар и въздушно, но тук всеки решава за собствените си деца.

Всеки решава за собствените си деца , но в собствения си 100 декаров ограден двор . Или на безопасно проектирано стрелбище с квалифициран инструктор .
Нали всички сме грамотни и много принципни , и сме чели закона .
Хората са отишли да се състезават по международен регламент , отделили са време и пари за това . Минали са стотици километри . И накрая хем ще се бавят по трасето от "несъстезатели " , хем ще се оглеждат за някоя "детска" цев насочена към тях .
Ами организаторите и маршалите , кое да гледат по напред ?
ВО е оръжие , винаги се отнасяйте с него с дължимия респект .
 
Нагоре