Двуноги

Дискусия в 'Муниции и Аксесоари' започната от Anonymous, 27 Март 2009.

1. vencibull

vencibull Потребител

Публикации:
    330
    от:
    София
    Ще потърся къде имат такава машина, после вкъщи ще видя дали мога да извадя антабката, да сложа болт на нейно място, и да сложа двуногата директно на него с шайба и гайка, както го я сложил на суматрата.

2. Орлин Вълчанов

Орлин Вълчанов Потребител

Публикации:
    41
    Колеги,дайте идея как да монтирам двунога на Еваникс без да дупча приклада,ако изобщо е възможно....и без монтажа със скобата на бутилката...

3. PetioStoianov

PetioStoianov Редовен Потребител

Публикации:
    224
    от:
    гр. София
    Тази идея не ми напуска главата от много време, последните две вечери ме държи буден, Много ми се искаше да се намери начин на тези пушки да им сложим крачета (не броя двуногата на ложата, не ми харесва този вариант). След мъдрене и чудене се сетих за варианти и исках да ги споделя тук, да си кажете мнението и да доизкусуряваме нещата (не казвам, че съм първия, който се е сетил или че аз отркивам топлата вода, просто не съм виждал из темите приложени снимки на тези варинати).
    1) - голямата гайка, която се навива на долния резервоар може да се изработи от по-здрав материал на струг. На новата гайка от двете страни ще се разпробият дупки с резба, ще се навият болтове за да стабилизират гайката да не "играе". От долу на гайката ще се направи още една дупка за болт, който ще използваме за да закрепим двуногата. По този начин обаче сме малко по-ограничени от към модели.
    2) - режем част от осмицата - мушката не я ползваме така и така, слагаме оптики. По този начин гайката ще стане доста дълга. Двата болта острани си остават за да държат гайката мирна, но отдолу ще можем да напраивм две дупки за по-малки болтове. Тези болтове ще държат пластина тип лястовича опшака предварително изработена на машина, на която вече можем да закачаме повече модели двуноги.
    При тези варианти двуногата е в края на пушката, въпреки, че е на гайка, тя няма да се развива от местене на пушката и при хубава изработка и боя, може да изглежда заводски.
    Говорих с Янко cilindura по темата и той удобри и двата варианта, и каза, че ще стане много добре, но исках да ви питам и вас за мнения и идеи за подобрения.

4. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,022
    от:
    Старата София
    Варианти безброй, само фантазия да има човек.
    Като държиш да закараш двуногата най-напред, може и с такова захващане:

5. Nikola

Nikola Потребител

Публикации:
    503
    от:
    Варна ; Шумен
    Колеги, като много от хората с пружинка с чупеща цев и аз искам да и сложа двунога, но няма как на цевта или приклада. След дълго търсене намерих , но ме притеснява това, че когато пушката се отпусне на двуногата, която е хваната за ригела, ригела ще се натиска върху буталото и при движението на буталото, канала в който влиза ригела след известна експлоатация ще се надере.
    Та въпроса ми е-това захващане ще пречи ли на точността или на здравето на пушката.
    Мерси предварително.

6. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    320
    от:
    Габрово
    Здравейте колеги,
    Да питам за съвет за двунога за FX Streamline Synthetic .25
    https://www.airgundepot.com/fx-airguns-streamline-synthetic-pcp-air-rifle.html
    http://www.fxairguns.com/rifle/the-streamline/

Мисля основно да я използвам за стрелба легнал на земята и по - малко вероятно за от маса. Разбира се имам торбета, но когато търся мобилност ще ми е по - удобно да имам двунога.

Тук ще пусна няколко варианта, но ми е важно не само марка/модел, но и размера, тъй като нямам опит за да преценя кой размер ще ми е необходим? Разбирам, че това ще има субективен характер, но въпреки това питам за съвет. Друго - и цената е от значение, да кажем до 100 - 140 лв. (грубо)

1. Vector Optics Tactical 6"- 9" Swivels Style Rifle Bipod Picatinny Bipod Adapter
    https://www.ebay.com/itm/Vector-Opt...e=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2055119.m1438.l2649
    2. Vector Optics 9" - 13.5" Sling Tactical Hunting Rifle Bipod Picatinny + Adaptor

https://www.ebay.com/itm/Vector-Opt...e=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2055119.m1438.l2649
    3. Vector Optics Tactical 15" -26” Swivels Sling Style Hunting Rifle Bipod Picatinny
    https://www.ebay.com/itm/VectorOpti...e=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

Предполагам, че втория вариант е по - удачен, но искам да чуя хората с опит какво мислят? Отново ще повторя, че не става въпрос за стрелба от маса основно, а по - скоро на земята.

Също така от снимките на пушката не виждам да има възможност за монтиране / фабрично? / на двунога, а и най - вероятно ще е синтетическа - да се има в предвид.

Благодаря предварително!

7. peko

peko Редовен Потребител

Размера на двуногата си зависи изцяло от теб.
    От една страна имаш дадености за пушката: височина на ложата, височина на оптиката/монтажите.
    От друга страна са твоите физически и геометрични данни: размер на лактите, размер на врата, разстояние до окото, вида на стойката ти при положение легнал, колко изправена държиш главата....
    Използвайки торбичка и евентуално допълнителни подложки(книги например), можеш и у вас в хола да легнеш и премерш при каква височина на торбичката ти е най-удобно да стреляш.
    След това и сам ще си сметнеш двунога с кой размер ще пасне.
    Монтажа към ложата е елементарен - с един винт за антабка. Има и всрианти с монтиране на парче уивър шина на ложата.
    ПП. Ама що ли си мисля, че ти питаш какви подправки да сложиш на рибата, ама ще ходиш да я ловиш на есен.......???

SvilenP харесва това.
  8. Alucard

Alucard Редовен Потребител

Публикации:
    423
    от:
    Плевен
    Няма на какво да я монтираш оригинално ще трябва нещо да пригласяш.

SvilenP харесва това.
  9. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    320
    от:
    Габрово
    Така е, няма фабрично. Ще се разпробива явно, но ме притеснява, че ще е синтетика?

А относно марка и модел? За Атлас и Харис зная, но са скъпи.

Също така ме интересува и има ли нещо което трябва да се съблюдава при избора по отношение начина на разгъване, фиксиране и т.н?

10. peko

peko Редовен Потребител

Фъргай по-добре пари за оптика, двунога всяка китайка ще върши работа.
    Винтовете за дърво стават и за пластмаса. Пробива се с 2,5 мм и се навива винта. Ако няма достатъчно дебелина в ложата, слагаш по-къс винт или залепяш гайка и се навива болт.
    Виж в темите за Крикет и Вулкан, там съм качвал снимки как става и на дървен и на пластмасов приклад. На винта му е все тая къде и в какъв приклад ще го навъртиш.

Последна промяна: 2 Март 2018
    Nikola and SvilenP like this.
  11. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    320
    от:
    Габрово
    Здравейте отново тук :)
    Да питам кое е по - удачно или няма такова значение: "Standard legs" или "Notched legs" за двуногата? И вие какви използвате? (Имам в предвид тези които използват брандове не безименни китайски! ) Предварително благодаря!

12. Паскал

Паскал Новодошъл

Публикации:
    6
    Здравейте колеги,
    имам питане относно закрепване на двунога на цилиндъра за сгъстен въздух (не ми се иска да дупча приклада).
    Пушката е Evanix Rainstorm, а диаметъра на цилиндъра е 35мм.
    В нета видях някой скоби за закрепване, които ми изглеждат ок.
    Назад по темата също има качена снимка на такава скоба, но така и не разбрах дали я има в България и от къде може да се намери.
    Ако някой е решил проблема по подобен начин моля да даде акъл.
    Прикачвам снимки на това което искам да направя и евентуално какви скоби биха ми свършили работа.
    Предварително благодаря.

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 8 Януари 2019
  13. Nikola

Nikola Потребител

Публикации:
    503
    от:
    Варна ; Шумен
    3д принтер или 30мм монтаж и малко фрезистка работа.

14. Паскал

Паскал Новодошъл

Публикации:
    6
    Лошото е че ако мине на фреза ще му наруша покритието. За това се чудих дали някой не е срещал готови скоби онлайн или по магазините.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена