Двуноги, триноги, стойки, стендове за прострелка.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги ,бихте ли ме "светнали" за тази двунога?Доколкото успях да разбера тая щуротия се нанизва на самото шише и после се стяга!
Няколко по-дебели О-пръстена и вместо за ложата я е хванал на цилиндъра.
 

anibis

Редовен Потребител
И аз бях си направил такава скоба която се захваща за цилиндъра,посредством нея си захващах двуногата на Хатсана
Ето ти скобата,оригинална на FX

timthumb.php
 

vencibull

Потребител
Колеги имам проблем с двуногата. Има един винт, който като се навива бута 2 щифта, които захапват антабката...та единия щифт се извади и сега влиза хлабаво, трябва някак си да го залепя? Някакви идеи?
 

dberov

Редовен Потребител
Точно този щифт ми се извади и на моята двонога. Вкарах го в леглото и го прикапах леко на ЦО (захвата е от стомана), после зашкурих мястото и го пръснах с черен мат, стана като ново.
 

dberov

Редовен Потребител

vencibull

Потребител
Къде сега да я търся тая пущина у софия? С обикновен електрожен ще стане ли или ще го стопи?
Или епоксид или тия на бизон където са лепилата?
 

dberov

Редовен Потребител
С лепила пробвах но не можах да го фиксирам, отвора се бе разширил и затова го капнак с CO. А с обикновен електрожен не посмях да рискувам. СО апарати има в почти есеки авто сервиз, виж някъде където заварят ауспуси.
 

vencibull

Потребител
А ако взема парче стомана и го изпиля във формата на конус и след това го набия вътре дали ще държи?
 

dberov

Редовен Потребител
Няма да стане или ако стане ще е временно решение и пак ще падне. Фабрично чопа и отвора са на шлици и като го набиеш тоя конус ще заминат шлиците в отвора затова най добре си вкарай оригиналния чоп, той се позиционира и го капни на ЦО, мисля че никой няма да ти вземе повече от 1лв за една капка.
 

vencibull

Потребител
Ще потърся къде имат такава машина, после вкъщи ще видя дали мога да извадя антабката, да сложа болт на нейно място, и да сложа двуногата директно на него с шайба и гайка, както го я сложил на суматрата.
 

Орлин Вълчанов

Потребител
Колеги,дайте идея как да монтирам двунога на Еваникс без да дупча приклада,ако изобщо е възможно....и без монтажа със скобата на бутилката...
 

PetioStoianov

Редовен Потребител
Тази идея не ми напуска главата от много време, последните две вечери ме държи буден, Много ми се искаше да се намери начин на тези пушки да им сложим крачета (не броя двуногата на ложата, не ми харесва този вариант). След мъдрене и чудене се сетих за варианти и исках да ги споделя тук, да си кажете мнението и да доизкусуряваме нещата (не казвам, че съм първия, който се е сетил или че аз отркивам топлата вода, просто не съм виждал из темите приложени снимки на тези варинати).
1) - голямата гайка, която се навива на долния резервоар може да се изработи от по-здрав материал на струг. На новата гайка от двете страни ще се разпробият дупки с резба, ще се навият болтове за да стабилизират гайката да не "играе". От долу на гайката ще се направи още една дупка за болт, който ще използваме за да закрепим двуногата. По този начин обаче сме малко по-ограничени от към модели.
2) - режем част от осмицата - мушката не я ползваме така и така, слагаме оптики. По този начин гайката ще стане доста дълга. Двата болта острани си остават за да държат гайката мирна, но отдолу ще можем да напраивм две дупки за по-малки болтове. Тези болтове ще държат пластина тип лястовича опшака предварително изработена на машина, на която вече можем да закачаме повече модели двуноги.
При тези варианти двуногата е в края на пушката, въпреки, че е на гайка, тя няма да се развива от местене на пушката и при хубава изработка и боя, може да изглежда заводски.
Говорих с Янко cilindura по темата и той удобри и двата варианта, и каза, че ще стане много добре, но исках да ви питам и вас за мнения и идеи за подобрения.
 

lynx

Редовен Потребител
Варианти безброй, само фантазия да има човек.
Като държиш да закараш двуногата най-напред, може и с такова захващане:
 

Nikola

Потребител
Колеги, като много от хората с пружинка с чупеща цев и аз искам да и сложа двунога, но няма как на цевта или приклада. След дълго търсене намерих , но ме притеснява това, че когато пушката се отпусне на двуногата, която е хваната за ригела, ригела ще се натиска върху буталото и при движението на буталото, канала в който влиза ригела след известна експлоатация ще се надере.
Та въпроса ми е-това захващане ще пречи ли на точността или на здравето на пушката.
Мерси предварително.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте колеги,
Да питам за съвет за двунога за FX Streamline Synthetic .25
https://www.airgundepot.com/fx-airguns-streamline-synthetic-pcp-air-rifle.html
http://www.fxairguns.com/rifle/the-streamline/

Мисля основно да я използвам за стрелба легнал на земята и по - малко вероятно за от маса. Разбира се имам торбета, но когато търся мобилност ще ми е по - удобно да имам двунога.

Тук ще пусна няколко варианта, но ми е важно не само марка/модел, но и размера, тъй като нямам опит за да преценя кой размер ще ми е необходим? Разбирам, че това ще има субективен характер, но въпреки това питам за съвет. Друго - и цената е от значение, да кажем до 100 - 140 лв. (грубо)

1. Vector Optics Tactical 6"- 9" Swivels Style Rifle Bipod Picatinny Bipod Adapter
https://www.ebay.com/itm/Vector-Opt...e=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2055119.m1438.l2649
2. Vector Optics 9" - 13.5" Sling Tactical Hunting Rifle Bipod Picatinny + Adaptor

https://www.ebay.com/itm/Vector-Opt...e=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2055119.m1438.l2649
3. Vector Optics Tactical 15" -26” Swivels Sling Style Hunting Rifle Bipod Picatinny
https://www.ebay.com/itm/VectorOpti...e=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

Предполагам, че втория вариант е по - удачен, но искам да чуя хората с опит какво мислят? Отново ще повторя, че не става въпрос за стрелба от маса основно, а по - скоро на земята.

Също така от снимките на пушката не виждам да има възможност за монтиране / фабрично? / на двунога, а и най - вероятно ще е синтетическа - да се има в предвид.

Благодаря предварително!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Размера на двуногата си зависи изцяло от теб.
От една страна имаш дадености за пушката: височина на ложата, височина на оптиката/монтажите.
От друга страна са твоите физически и геометрични данни: размер на лактите, размер на врата, разстояние до окото, вида на стойката ти при положение легнал, колко изправена държиш главата....
Използвайки торбичка и евентуално допълнителни подложки(книги например), можеш и у вас в хола да легнеш и премерш при каква височина на торбичката ти е най-удобно да стреляш.
След това и сам ще си сметнеш двунога с кой размер ще пасне.
Монтажа към ложата е елементарен - с един винт за антабка. Има и всрианти с монтиране на парче уивър шина на ложата.
ПП. Ама що ли си мисля, че ти питаш какви подправки да сложиш на рибата, ама ще ходиш да я ловиш на есен.......???
 
Нагоре