Двуноги, триноги, стойки, стендове за прострелка.

lynx

Редовен Потребител
Архитекта написа:
Тази от 46 euro е като изроботената от Вальо. Ама ... да вземеш да го махнеш този линк, че да не му влияе на офертата за още 1 бройка, която ще ми направи довечера :D !
Тази на Вальо я знам, досущ като тази за 111 евро е ;)
 

ininia

Потребител
ФТКС
Преятели светнете ме! Защо на пушка за ФТ и е нужна двунога? За бенчрест до някъде мога да разбера, но вие стреляте ФТ.Не ми е ясно.Прощавайте за офтопика... :)
 

DANNY

Редовен Потребител
ininia написа:
Преятели светнете ме! Защо на пушка за ФТ и е нужна двунога? За бенчрест до някъде мога да разбера, но вие стреляте ФТ.Не ми е ясно.Прощавайте за офтопика... :)

Бай Иване отговора се крие е в въпроса ти.
Ние стреляме ФТ. А когато сме по трасето и не стреляме!?
Тогава вместо да се чудиш дали да я държиш в ръце и да ти отмаляват. Просто я слагаш до тебе докато двойде твоя ред. :pardon:
 

big_dragon

Редовен Потребител
akraba1 написа:
ininia написа:
Преятели светнете ме! Защо на пушка за ФТ и е нужна двунога? За бенчрест до някъде мога да разбера, но вие стреляте ФТ.Не ми е ясно.Прощавайте за офтопика... :)

Бай Иване отговора се крие е в въпроса ти.
Ние стреляме ФТ. А когато сме по трасето и не стреляме!?
Тогава вместо да се чудиш дали да я държиш в ръце и да ти отмаляват. Просто я слагаш до тебе докато двойде твоя ред. :pardon:
Иначе я слагаш да лежи в шумата или тревата, което за оборудването което ползваме не е най-подходящото място. Разбира се може след всеки коридор да прибираш оръжието в куфара... :crazy: :crazy: :crazy:
Да покажа и моята двунога:
 

Attachments

  • cwvDm9asA3Lw9atmAbl5etGTDg.jpg
    cwvDm9asA3Lw9atmAbl5etGTDg.jpg
    66.9 KB · Прегледи: 559
A

Anonymous

Гост
След хиляди размишления на тема двунога накрая се сдобих с такава. Всичко което е на пазара не ми пасваше много поради причина че на суматра монажа за двуногата е много назад (нещо което не ми изнася) и така се смирих с това че монтажа ще е екзотичен, почнах наново оглеждане и цената и качество много не ми се върза така че накрая се сдобих с това ;)
42-3__69433_zoom.jpg

Предстои монтажа като се приключи ще постна снимки :)
 
A

Anonymous

Гост
;) колега почти позна... от МГ42 е (раличават се незначително а и са 4-5 модификации) ;)
доста съм доволен от качеството и :)))) а и цената ми хареса :)

Това е след монтажа...... никаква естетика ??? и самият монтаж се получи малко по-тежък отколкото го мислех...... ще се преправя от алуминий (ако издържи де че не е една беля). От самата двунога съм изключително доволен :). Регулира се на височина, движението наляво и надясно е много плавно (има едно щракване в един момент но е само звуков ефекта), самата двунога се върти и в зависимост как е завъртяна е различен ъгълът на заключване..... май не стана много ясно но ми е малко трудно да го опиша ползвал съм такава преди и за това се насочих към нея отново. Откачането на двуногата става за секунди (и подяволите но монтажа се маха не толкова лесно, приготвил съм му едни болтове за бързо развиване но не са в мен все още).
https://picasaweb.google.com/Yanev.M/Pellets#5609597387131137362
 
Последна промяна от модератор:

VGAlexandrov

Новодошъл
Здравейте, имам си аз едно гамо CSI и се чудя, мога ли да му щракна двунога, не виждам къде би могла да се закрепи, но все пак да питам...и ако да - от къде мога да си взема нааай-обикновенна двунога, която просто да замени трептящата ми ръка:)
 

praetorian

Редовен Потребител
Ей го де е абсолютния бюджетен вариант за двунога :cheers:.Става много здрава, лека и удобна- монтира се и се сваля за секунди.Материалите са си достъпни отвсякъде ;) :D
 

Attachments

  • 024858199.jpg
    024858199.jpg
    69.9 KB · Прегледи: 545
  • 024858201.jpg
    024858201.jpg
    58.3 KB · Прегледи: 501
A

Anonymous

Гост
Ето този модел е може би най-универсалния по отношение на монтажа.

http://www.leapers.com/prod_detail.php? ... =&mtrack=m

Лесно се монтира на всяка пушка директно за цевта, добре е да е с цепен гумен маркуч или намотан полиетилен навит на цевта и върху него двуногата. Така с тази двунога реших проблема при моя Hunter 1250 с 6-24x56 Nikko Stirling (крещяща нужда от двунога заради общото тегло).
 

lynx

Редовен Потребител
Не очаквай пушката да е точна като си закрепил двуногата на цевта, винаги ще мести нанякъде.
 

klmn

Потребител
^^Двуногата е добра като идея,за да не ти мърда цевта ,ако стреляш сравнително надалече,но се закрепва за ложата,това как го хванеш за цевта ти мести нагоре.
 
A

Anonymous

Гост
Странно, не съм забелязал отместване, от време на време вдигам и стрелям със сгъната двунога. Както казах монтирам я не директно на цевта, а съм намотал полиетиленова лента върху цевта и върху нея стягам захващането на двуногата (на около 2 пръста от заключането на цевта, доста назад). Може би затова не отмества, все пак полиетиленът е доста по мек или просто цевта е доста яка а и доста добре я заключва (GAMO Hunter 1250 5.5 от най-първата партида която внесоха когато излезе модела, произведена в Англия и е с доста яка пружина).
 

Карлсон

Потребител
Колеги, виждам че е старичка темата, ама днес ми изпадна една двунога на Липърс с уивър база и от един час я въртя и се чудя как да закача на Асаня... :wall: Дайте моля съвет някакъв... :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Карлсон написа:
Колеги, виждам че е старичка темата, ама днес ми изпадна една двунога на Липърс с уивър база и от един час я въртя и се чудя как да закача на Асаня... :wall: Дайте моля съвет някакъв... :cheers:
Мда и аз имах същата дилема по простата причина че АТ-то нямат такава уивър релса като БТ-то.Аз направих така това е от ФХ те са го измислили да се захваща с скоба за бутилката ти. :yes: Ето как http://i1130.photobucket.com/albums/m53 ... 000214.jpg http://i1130.photobucket.com/albums/m53 ... 000216.jpg Встрани на захващащия детайл е с два стопер болта.
 

Карлсон

Потребител
Благодаря ти anibis, но не ми се иска да закачам двуногата на резервоара - имам няколко варианта, да видим какво ще излезе накрая... :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
Карлсон написа:
Колеги, виждам че е старичка темата, ама днес ми изпадна една двунога на Липърс с уивър база и от един час я въртя и се чудя как да закача на Асаня... :wall: Дайте моля съвет някакъв... :cheers:

Взимаш Уивър шина (има евтини) и правиш 4 фрезенкови отвора.
После с 4 винчета за дърво я монтираш под приклада.
Към шината захващаш и двуногата.
Виждал съм няколко така направени пушки с двуноги.
Тук на тази така е направен монтажа
 

Attachments

  • user1875_pic6493_1262171943.jpg
    user1875_pic6493_1262171943.jpg
    98.4 KB · Прегледи: 389

lynx

Редовен Потребител
Понеже знам, че доста хора си накупиха такива двуноги, някой ще я премери ли на кантарчето?
Само веднъж съм държал такава и ми се видя тежичка и затова ми е интересно какво е реалното тегло.

P.S. ??? :-[
 

Attachments

  • cantra_bipod.jpg
    cantra_bipod.jpg
    30 KB · Прегледи: 231

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Понеже знам, че доста хора си накупиха такива двуноги, някой ще я премери ли на кантарчето?
Само веднъж съм държал такава и ми се видя тежичка и затова ми е интересно какво е реалното тегло.

P.S. ??? :-[


110,75гр.
 
Нагоре