Да поговорим и за страничните камери (sidecam)

shaman

Редовен Потребител
Ще ми е интересно да видя мнения за различни видове приспособления, чрез които може да се записва стрелбата...

Аз лично гледах доста неща и цени, и нищо не ми хареса.
Затова реших колкото мога да се опитам да си направя нещо подобно.

Добре е, че разполагам с 3D принтер, така, че мога да си разпечатвам разни неща и днес привърших поредния опит. За основа ползвах тази джиджавка от алиекспрес:

https://www.aliexpress.com/item/32839353272.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802gweYXm

Останалото колкото мога направих на 3D принтера...

Мисля, че се получи горе-долу нещо, което в най-скоро време ще изпробвам ;)
 

Sen

Редовен Потребител
Най-доброто приспособление за мен е монтажът на Side Shot за GoPro:

Някои харесват Eagle Vision. Старият им модел е неудобен по мое мнение, особено за булпапи. Новият им GoPro монтаж е копие на Side Shot, съвсем безсрамно изкопирано и то.

Един другар от Флорида, Orion the Iguana Hunter, направи своя версия, също изкопирана от Side Shot. Неговата версия може би беше най-добра на пазара, тъй като използваше по-хубаво рефлексно стъкло, напълно погрешно наричано от някои производители "призма". Обаче FX-бандата, и по-точно собственикът на DonnyFL, "учтиво" го помолиха да спре, заради патент. И така на малкият производител му го начукаха, както обикновено, макар че правеше по-евтин и по-качествен продукт.

Разгледай ги, колега, и може да ти дойде наум нещо интересно, или чалъм да подобриш тяхната идея, а успееш ли, ще те уважим с покупка :)
 

shaman

Редовен Потребител
Това, което правя определено не е предвидено и не става за продажба.. Правя си го само за лична употреба.
Просто ми се искаше да споделя малкото опит, който имам и ако някой може да предложи идеи ;)
 

shaman

Редовен Потребител
И така.. Малко потренирах аз... ;)


И този път се получи по-добре !
Това е проекта: Screenshot 2022-06-16 at 13.46.08.png

Ето и готовия продукт:
IMG_0541.jpegIMG_E0540.jpegIMG_0542.jpegIMG_0540.jpeg

За по-лесно използвах готова стойка за телефон и мисля, че се получи добре..
Този път използвах стъкло, а не призма.

По нататък ще направя и по-стабилен държач за самия телефон.

Довечера живот и здраве и свободно време може да я пробвам с Вулкана как се държи...
 

Коцкар

Редовен Потребител
Направо както викат американците млъкни и ми вземи парите (shut up and take my money) и аз се опитах да направя 3d принтирана стойка за телефон през един бургаски 3d спец дето го хвалят но много несериозен не спази размерите и си на принтира някакви глупости и ми изпрати сметка 100лв чак после питаше айде пак. И реших че следващия опит ще е с мой принтер. Но ако ги пуснеш тези за продажба ще направиш услуга на целия свят защото side shot приспособлението в krale сайта искат за него около 500лв което няма как да е по джоба на обикновения въздухарко освен ако не снима за популярен видео канал.
 

Kd5332

Потребител
Следя темата...интересувам се не само от странична но и от задна стойка за оптика/телефон,най новите "стикове"за селфита имат и антишок опция.
 
Нагоре