Да поговорим за въздух!

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Здравей Дончо, тези зарядни станции които предлагаш и които демонстрира имат ли забавители?
Не знам за какво говориш.Забелязал съм ,е като зареждам от бутилка пушката и трябва минутка две да изравни.
 

jony

Потребител
Няма да се скине маркуча колега, защото маркучите издържат много повече от 300бар, а и дори да се скъса, това ще ти е най-малката беля, по-лошото е да не гръмне цилиндъра който ако е до 200бар и ти се налага да го дозаредиш с 20-30бар и подадеш от бутилка 300бар само от крана едва ли ще подадеш необходимото количество, а ще отиде доста повече, особено ако крана на бутилката ти е по тегав.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Забавителят представлява, едно малко болтченце, навито в отвора на щуцера за зареждане. Така въздухът се забавя, минавайки през резбата и резервоарът се пълни много по-бавно. Това предпазва резервоара от пренапълване и от стресиране при рязко пълнене. Дори и без забавител, ако се внимава, няма, как да стане проблем, но при невнимание е напълно възможно.

На този щуцер за бърза връзка, който съм снимал, отвътре, там, където е навит на маркуча, е "забавителя", или въпросното болтче.
 

Attachments

  • Screenshot_20220926-020821_Gallery.jpg
    Screenshot_20220926-020821_Gallery.jpg
    79.2 KB · Прегледи: 59
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Онзи ден като пълних пушката нещо издрънча из бутилката, явно моят забавител е минал през маркуча и е отишъл в бутилката на пушката. :D :D :D
Сега шегата на страна, Ники, нищо няма при мен вътре, само подложката на съчмата, пружината, уплътнението, както и самата съчма. :( :dazzed:
 

Attachments

  • Screenshot_20220926_065720.jpg
    Screenshot_20220926_065720.jpg
    74.3 KB · Прегледи: 51
  • Screenshot_20220926_065602.jpg
    Screenshot_20220926_065602.jpg
    132.5 KB · Прегледи: 51
  • Screenshot_20220926_065231_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220926_065231_com.android.gallery3d.jpg
    77.7 KB · Прегледи: 50
  • Screenshot_20220926_065243_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220926_065243_com.android.gallery3d.jpg
    88.2 KB · Прегледи: 46

Gadnqra

Редовен Потребител
Щуцерът, който показваш е по-различен, от този, който аз съм показал. Забавител съм виждал, само на този вид, който съм качил. То и на твоя може да се сложи, но не виждам никаква причина. Аз моите съм ги махнал отдавна.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ясно Ники, но не виждам резба за монтажа му, или.......
Няма резба - при нужда може да се направи.
Моят не го знам какъв е, но има, защото е Евростандарт и е универсален за над 20 марки - Дейстейт, ФХ, АА, БАМ-50, Комета, Биймън, Бенджамин, Еър Форс, Гънпауър, Сноу Пийк, Еваникс, Кросман, РТИ и т.н.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Женски QRC-та, като се купуваха от Англия, идваха със забавител. Явно така си ги поръчват на производителя.
Китайски, турски, със винт не съм срещал.
По-лесно се навива резба и слага винтче на дупката на накрайника с 5/8 резба, дето го навиваш в бутилката.
Звъняли са ми колеги, пълнили пушки с 200 барови резервоари, и за нула време натъпкали вътре колкото имало в бутилката, случвало се е и 320 да е. Един даже беше залегнал зад колата, а асаня му на масата и пита кво да правя..... Без майтап, не е добре да пренапълваш който и да е съд над допустимото.
Проблемите не биха възникнали само за резервоара на пушката.
Може да се примачка полиамида на клапана, ако е с редуктор(той също си има работен диапазон) пушката, може и полиамида на редуктора да се примачка.
 

Attachments

  • QRC ++.jpg
    QRC ++.jpg
    27.4 KB · Прегледи: 26
  • WP_20160716_010.jpg
    WP_20160716_010.jpg
    157.2 KB · Прегледи: 26
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Спрете се бе хора, не говорете глупусти. Както във всяко нещо, така и тук има допуски. Има литература по въпроса, пък и на бутилките си го пише( не знам дали на всички). Малко четене спестява големи душевни терзания. :)
 

Attachments

  • IMG_20220926_10812.jpg
    IMG_20220926_10812.jpg
    37.4 KB · Прегледи: 78

jony

Потребител
Колеги, ще се опитам да кажа още една глупост , забавителя не служи само като предпазна мярка а и за по-прецизно зареждане.
 

anibis

Редовен Потребител
Забавител се прави ако е на зарядна станция или на щуцера зависи колко милиметра е в диаметър,щуцера.
Се прави М3 резба колкото по-ситна толкова е по добре но М3 стандартната си е 0.5мм стъпката,това в радиус си е 0.25мм супер! Много ситна е резбата и като се навие стоперното шестограмно болтче в щуцера/зависи пак какво "месо" имате на щуцера/ за да не скъсате при направата на резбата или при напомпване щуцера. За ЗС отвора за въздух идващ от бутилката в ЗС е в тоя отвор в който минава въздуха там се прави пак резба МЗ или М4 /но има винаги едно голямо НОООО/ ако е купешка ЗС там тоя отвор не го знам какъв е колко е широк....защото ако е примерно разпробита ЗС отвора на М6 или по нагоре вече е мисията невъзможна...абе то не възможни работи няма.Ще навиете месингови стоперчета с двукомпонетно лепило примерно Бизон и като хване,ще играете едно свредло 0.5мм или ако имате още помалко,ще е още по-добре. Аз по-принцип на моите си ЗС си слагам навсякъде М4 но навивам не един стопорен болт а два стопорни шестограмни болтчета,и всичко спи....Защото ако нямате забавител 300бара бутилка набримчена и пускате без да искате по рязко крана и с манометъра сме до тук,финиш!!! Ееее да де зависи какъв ви е и манометъра....защото манометър от 3-4$ и манометър примерно WIKA 30-35$ разликата е фрапираща но то си има защо измислена цена никъде няма. Дано да съм ви бил полезен....
Мдаааа Пеко е прав от Ингилизите като ми поръчваха Дейстейта дойдоха и двата накрайника със стопорен шестограм вътре навит,е това ама едното струва вълк/китайските/ а другото струва мечка,така е,хубавото си е хубаво.
 
Последна промяна:

Стоян77

Потребител
Без забавител на зарядната и без много внимание, тръгнах да затварям клапана на Бамчето, след разглобяване. Вместо 50/70 бара както друг път, врътнах рязко натегнатото кранче и му пуснах 210. Даде ми две секунди да разбера, че съм запалил клапана и да съжаля, че не съм сложил удърника и пружината му, поне с изстрел да опитам да облекча покачващото се налягане. На 240 с яко трещене, разтопеният клапан ми мина покрай челото и се отпечата на тавана в хола.Бамчето оцеля. Има нов клапан от полиамид, не от нещо дето прилича на такова и се пали от раз. Аз вече внимавам и при първа възможност ще мъча да го направя забавителя.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Аз искам да попитам тия бързите връзки за турските пушки до какви налягания издържат? Защото забелязах че на турските мъжки бързи връзки започват да се впиват съчмите(от женските връзки).Мисля че турските бяха 9мм. Иначе съм много доволен от китайските 8мм бързи връзки-от неръждавейка са,евтини са и идват с допълнителни полиуретанови пръстени.

Относно пълненето от външна бутилка към PCP аз нямам проблем.Пробвал съм да зареждам от 140 до 240 със рязко развиване на крана за да видя дали ще издържи полиуретановия пръстен на клапана на бързата връзка и нямаше проблеми.Но бутилката загря доста.
 

jony

Потребител
Продължавай да експериментираш с рязкото отваряне на крана без забавител колега, а ние ше чакаме да видим как ще завършат твоите опити, а може да откриеш и някой нов закон във физиката това ще ни бъде особено полезно.
 
Нагоре