Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

DeadShot

Редовен Потребител
Колеги,имам една изпуснала ГП (не напълно) и при изстрел чашката не излита от цевта.Та как се помпи туй нЯщо наново и какво има за смяна вътре в него?Те това болче за какво е?
 

Attachments

  • IMG_20171226_195933.jpg
    IMG_20171226_195933.jpg
    325.5 KB · Прегледи: 183
  • IMG_20171226_195915.jpg
    IMG_20171226_195915.jpg
    204.3 KB · Прегледи: 178

Nikola

Потребител
Имам чувството, че ако се развие повече и хвръкне болта, може да направи големи поразии. Ако можеш да я изпуснеш и разглобиш, виж и стоперното болтче на щока, че ако се развие в даден момент...
 

Nikola

Потребител
Не го знаех. Не го правя за постове лайкове и прочие. Лятото стана един сакатлък с една Гп и се раминах на малко...
Нека ми изтрият постовете, след като бъдат прочетени.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Продадох помпата наскоро и вече няма с какво да я надуя.Някой ден ако има човек,който се сеща ще му я изпратя да я оправи. А преходника как изглежда?
 

didarai

Редовен Потребител
Някой забелязвал ли е колко е разликата в скоростите при стрелба през лятото (30 гр) и през зимата (0 гр.) ползвайки ГП ?
Замерих преди малко 20 м/с надолу. Отидох на 14 дж .
 

lynx

Редовен Потребител
Вкарай пушката да постои няколко часа на топло и като я замериш, ще се знае каква разлика дава спрямо сегашния студ навън.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Някой забелязвал ли е колко е разликата в скоростите при стрелба през лятото (30 гр) и през зимата (0 гр.) ползвайки ГП ?
Замерих преди малко 20 м/с надолу. Отидох на 14 дж .

Не искам да кажа, че в твоя случай е така, но с течение на времето ГП отслабва.
Това се случва поради факта, че макар и незначително при движение на щока се губи въздух.
Също така, при движението си напред-назад, щока "изнася" навън и малко количество от маслото
предвидено за неговото мазане, а количеството на маслото е между половин и един кубически сантиметър.
В един момент мазането приключва и движението между щока и уплътнението се осъществява на сухо.
Освен това с времето, остарява и уплътнението. Колкото повече остарява, толкова повече въздух започва да се губи.
Предвид и малкото количество въздух, което се намира в ГП, дори и минималната загуба, води до сериозен спад в скоростта.
 

didarai

Редовен Потребител
Това е другото което ми мина през ума . ГП-то го правих от чисто нов амортисьор и не съм стрелял много с него . На около 3000 изстрела да е максимум. Другото са уплътненията на пушката , но и те са почти нови . На цевта може би не е на 100% , но заради надулника , няма как да го проверя , без да го сменя . Не ми се отваря пушката заради 2 дж. Ще пробвам малко по-късно на топла пушка да видя разлика ще има ли , но и да няма , май просто ще коригирам от траекторията . Като се стопли , ако имам време , тогава ще се занимавам с уплътнения , помпене на ГП и т.н. Още повече , че за да добавя тези 2 дж.(до 16) , ще си падне игра , а сега баш , хич не ми до това .

пп
Между другото , на предната кола сменях амортисьорите на задната врата , защото бяха слаби. Лятото , нямаше проблем и вратата си хвръкваше нагоре . Зимата , едвам се открехваше . Като знам колко тежка е врата , това са си разлика от няколко килограма на амортисьор .
Ще видим след час два кво ще покаже скоростомера .
 
Последна промяна:

zograffa

Редовен Потребител
И аз го забелязах това със студеното време,пък може и пружинката да е почнала да си заминава(оригинална газова на комета) на 2-3000 изстрела е по груби сметки.Определено обаче в студа вижда повече зор,вчера при температури 5-7гр.пропадането на 50м. ми беше към 20-30см. като оптиката е простреляна на 30м. това с JSB 1,03.Не знам може и толкова да и е силата,някой ако има наблюдения над комета 400(в случая фюжън)може да каже мнение,хронограф още нямам и меренето е на окомер.
 

didarai

Редовен Потребител
Така ! Разликата в температурите не е била повече от 10 гр. преди и след (не е като напечено до парене от слънцето железо) , но разлика в скоростите няма . Или е уплътнение или ГП-то . Напролет ще разберем .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
От студа се свива не само въздуха, метал, ами и топките даже. Фърли 20-30 чашки и ще се позагрее малко, ако има същата скорост, значи ке отваряш.
 

nikolela

Потребител
20 -30 чашки не подгряват пушката. Зимата се стрелят 10 бързи изстрела и се прибираш на топло, че пушката изстива.
Ето и разликата в две по 10 бързи изстрела. А тази сачма на върха на химикала, трябва да я вкарам на 50% от пред в цевта, че за сега ми отне 30 часа а влиза на 47%. Въртене на ръка с полир паста с нано частици. Да бях използвал шлайф паста да съм забравил с направата на дулна фаска.
Ама групата няма нищо общо с преди, че ги пръскаше на същата дистанция с размерите на компакт диск.
http://prikachi.com/images/672/9270672S.jpg
 

инж.Радев

Новодошъл
Здравейте!
Интересува ме някой слагал ли е Газово бутало на Gamo Delta Fox? Чух че е правено такова нещо.
Виждам че се продават такива за Hatsan. Пушката доста ми харесва, имам я от няколко години.
Иначе имам също и Gamo Whisper, но харесвам повече 4.5мм.
 

redsox

Редовен Потребител
Колега, доколкото има информация, в момента от списващите в този форум няма мераклии майстори, които да правят газови пружини. Последния такъв е извън БГ от доста време.
 

anibis

Редовен Потребител
Здравейте!
Интересува ме някой слагал ли е Газово бутало на Gamo Delta Fox? Чух че е правено такова нещо.
Виждам че се продават такива за Hatsan. Пушката доста ми харесва, имам я от няколко години.
Иначе имам също и Gamo Whisper, но харесвам повече 4.5мм.

Има кой да ти е направи,поне е правел доста ГП. Ако става ГП за тоя модел пушка, бай Иван ще ти е спретне без проблеми.
http://forum.airguns.bg/index.php?members/ivodoc.7/
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Много отдавна спрях да се занимавам с ГП Миро.
На пазара се появиха фабрични за почти всички марки и на добри цени.
Трябва само да разбере коя ще пасне на размер.
 

anibis

Редовен Потребител
Много отдавна спрях да се занимавам с ГП Миро.
На пазара се появиха фабрични за почти всички марки и на добри цени.
Трябва само да разбере коя ще пасне на размер.
Извини ме бай Иване,не знаех че си спрял отдавна да правиш ГП:-[
 
Нагоре