Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

redsox

Редовен Потребител
Здравейте. Надявам се това е подходяща тема за моя въпрос: от няколко дни търся човек в София, който може да изработи и постави газова пружина на Gamo Big Cat .22. Свързах се с Митака, бях говорил с него навремето, но човека е извън БГ. Писах и на друг участник във форума, но може би рядко отваря пощата си.
Пушката е в много добро състояние, но имам нови съседи от известно време и се оплакват, че уж им вдига шум. Надявам се газова пружина да реши донякъде проблема.
Благодарен съм за всяка препоръка. Аз съм в Драгалевци и предпочитам майстор в София или в близост до София.
Румен
 

Nikola

Потребител
Колега, ГП няма да ти помогне. И аз от скоро имам нови съседи на вилата. Еми злобни хора са си и само да чуят, че стрелям, правят голям проблем. То не бяха заплахи, панаири. И в крайна сметка, когато ми се стреля, си хващам пушката и отивам на 1км. от селото и си стрелям на воля.
Така, че ако тези твой съседи просто са си наумили да те тормозят, решение надали има.
Ако пък наистина шумът им пречи, то Гп наистина ще намали шума. Също би помогнало и запълването на приклада с силикон и например гайки.
Дано модерите да не се ядосат за спама. Ако решите го изтрийте.
 

redsox

Редовен Потребител
Миналата година се размрънкаха, тогава говорих с Митака, но нямах излишни пари в този момент. Сложих пушкалото настрана, но сега ми се ще да разцъкам отново. Надявам се ГП поне малко да отнеме от шума. Но засега не мога да намеря човек в София.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Газовата пружина има други предимства. Не мисля, че звука ще намалее драстично или поне толкова, че да предизвиква внимание.
Успех
 

Nikola

Потребител
Напълни си и приклада с силикон и някакви други тежест, отвори и почисти цилиндъра от смазка, смени маншета и уплътнението на цевта и със сигурност ще има резултат.
За Гп говори и с Иводок и Цилиндъра. Мисля, че и те ще ти свършат работа.
 

redsox

Редовен Потребител
Приклада е натъпкан. Пушката отварях когато и се счупи първата пружина та е чистена. Уж :)
Ако мога поне малко да намаля звука съм склонен да опитам с ГП. На Цилиндъра писах, но човека сигурно е зает и не е отговорил още.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здрасти. Газовата пружина ако не е пренапомпена ще намали звука, но не много. Напълни приклада с малки оловни съчмички - откатът почти изчезва и прикладът спира да дрънчи. Не го пълни със силикон понеже трудно се маха, а ефект почти няма.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Днес направих опит да монтирам HATSAN VORTEX GAS PISTON от малките модели на Гамо ЦФХ.
Според писанията в мрежата, трябва да пасва.
Да, ама не. Малко не и достига да зареди.
Това ще го мъча и се надявам да стане, но се оказа, че ГП е много корава.
При опит за зареждане, имах чувството, че лоста ще се сгъне в ръката ми.
Дори и да успея да я монтирам, с тази сила ГП ще съсипе пушката, а за оптиката не ми се и мисли.
Който ще я зарежда и на него ще му се разказва играта.
Та тук е мястото да питам.
Някой опитвал ли е да изпусне малко налягане или да допомпва?
Мисля, ако се закачи на помпата, да се напомпи до отваряне на клапана и после леееекичко да се започне изпускане, би трябвало да се получи.
Не съм запознат обаче с конструкцията на клапана, а и Чичо Гугъл нищо не знае по въпроса.
Отстрани на ГП има един миниатюрен отвор. От порядъка на 1 мм.
Някой знае ли каква му е целта? Дали е нещо свързано с помпене/изпускане или е просто "слабо място" за предотвратяване на евентуален взрив при пренапомпване на ГП над критичното.
Та питам дали някои е отигравал ситуацията и ако да, да сподели?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Раздумка в техническа тема си правите тука.
Техническа.
Обсъждане за пълнене на приклади, силикони, парцали, комшии, пари, мераци, благодарности - на лични, в начинаещи или дъра-бъра.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
направих опит да монтирам HATSAN VORTEX GAS PISTON от малките модели на Гамо ЦФХ.
... Малко не и достига да зареди.
Това ще го мъча и се надявам да стане, ......
...Мисля, ако се закачи на помпата, да се напомпи до отваряне на клапана и после леееекичко да се започне изпускане, би трябвало да се получи.
Номера с изпускането проработи.
Наложи се малка корекция в дължината, която макар и малка, се наложи да ползвам струга.
Тук обаче следва гредата.
Направих поне 20 опита да напомпя пружината.
За помпенето се помпи, но клапнът не иска да затвори коректно и в рамките на 15-20 мин., в ГП остава около 5 бара остатъчно налягане.
Вече спира да изпуска, ама кел файда!
Помпих я на 100 бара. Помпих я на 110, на 115, на 120, на 130, на 140. Неще и неще.
Мислех, че съм на кръстопът, а влязох в кръговото.
Май ще съм първия, който в опит да достигне гадния клапан, ще съсипе нова ГП, за да види как е направена.
 

GaiDjin

Новодошъл
Здравейте колеги , отскоро съм собственик на Norica Dragon 5,5 и се заглеждам по газовите пружини . Препоръчайте ми майстор който ще може да я монтира и обслужи пушката , благодаря ви предварително .
 

Nikola

Потребител
Оригиналната Гп на Норика е прекалено напомпена и силна и не е подходяща. Най-добре е някой да ти направи или да се присади Хатсанска Гп.
Аз бих говорил с Иводок.
 

didarai

Редовен Потребител
Доста е напомпена ГП на норика , но не е болка за умиране , освен ако не искаш да се регулира (за максимална точност или определени джаули ) , защото е капсулована и не може . Ако си утежниш пушката достатъчно , ще имаш сравнително добра точност ( групата ти ще зависи по-скоро от кьоравият спусък и твоите способности , от колкото от силата на ГП) .
Ето тук една стрелба на 25 м с норикова ГП .
Предимство и е , че ако не намериш кой да ти направи , (и имат в магазина ) фабричното ГП просто трябва да си го монтираш сам . Цената и също не е за пренебегване .
Монтажа обаче без стенд , ще е невъзможен , особено ако си сам .
Ето тук един как я поставя:
Само , че на този ГП-то е по-различно и го ръга с тялото на ГП напред . Оригиналната се монтира със стеблото напред , както я ръгат в този клип . Точно такава беше и моята .
 

GaiDjin

Новодошъл
Благодаря за помоща , изгледах клиповете не е сложно но без стенд не мисля че бих я монтирал правилно .

Преди малко говорих с Булармс и я имат налична пружината , ще я поръчам ако не успея сам да я монтирам пак ще търся помощ от някой колега .
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Силна е . Не можеш я сгъна без стенд . Проста и ефтина работа е да си направиш . Има някъде из форума .
 

Satanislav

Новодошъл
Здравейте,
Днес ми казаха, че газовите пружини за Хатсан давали дефект след около 150 изстрела, заради уплътненията вътре. Вярно ли е това? Ако да, бихте ли ми препоръчали някой, който да ми направи по поръчка газова пружина за Хатсан 125 5.5.
 

Наскоoo

Потребител
Кой в София може да ми донапомпа ГП? Правена е от Митака, но той вече не се занимава в тази област. Още като я взех й свалих налягането на 51 кг, а беше 62кг. Искам да я докарам на 56-58... (тогава й изтървах въздуха). Благодаря!
 
Нагоре