Въздушно оръжие чупеща цев е неточно с оптика.Защо?

Дискусия в 'Начинаещи, избор на въздушна пушка или пистолет' започната от wakafaka, 17 Декември 2016.

1. wakafaka

wakafaka Новодошъл

Публикации:
    25
    Здравейте наскоро си купих Camo Black Knight IGT 0.22cal(5.5) като в комплекта е включен подарък-оптика(Made in china) и релса за нея.Оптиката като за китайска изглежда доста качествено направена.Пушката я настроих на мерник с чашки на Гамо и си стреля точно.След това реших да пробвам оптиката.Сложих оптиката върху релсата затегнах всички болтове които трябва да се стегнат след което проверих дали всичко е влязло където трябва.Но като започнах да я тествам с оптика даде доста незадоволителни резултати на около 40-тина метра.С мерник на 40-тина метра подпряна(пясъчна торбичка) цели капачка от бира(1.5см радиус) а с оптика едва събира групата в 5 см радиус.
    Предполагам че там където се сгъва цевта от малкия луфт се получават тези непостоянни изстрели?Не съм отварял да видя какъв тип е захващането на цевта към главното тяло но предполагам че ще е с нит като на Hasan-ите.Някой да има идея защо и как да се оправи този проблем?А на мястото където се сгъва цевта могат ли да се сложат лагери или просто ще се начупят след няколко изстрела(питам просто информативно ако някой е видял такова нещо)?

petkof харесва това.
  2. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,134
    от:
    Варна
    Най-вероятно върви и с подарък паралаксна грешка, едва ли е от пушката. А ти щом целиш капачки от 40м за какво ти е оптика?

3. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,268
    от:
    Старата София
    Във въпроса сам си написал отговора.
    Какво значение има заключването на цевта, като на механични пушката работи идеално?
    Ако лошите резултати са само с монтирана оптика, там търси проблема.
    Явно подарената оптика ще е подарък на децата, да си играят на войници с нея.

sevdaka80 харесва това.
  4. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    762
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    Колега опитаи с по леки чашки на jsb ще подобри стрелвата на пушката.

5. ininia

ininia Потребител ФТКС

Публикации:
    972
    от:
    София
    И все пак колегата е до някъде прав.Оптиката се закрепва зад цевта,а ако шарнира на цевта има макар и малък луфт,то описаното явление е неизбежно.Затова за предпочитане са пружинни пущки с неподвижна цев и лост за зареждане.
    Не забравяйте,че мерника и мушката са закрепени за цевта и там луфта в шарнира не вляе.

6. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    363
    от:
    София
    Скоро разглобявах такава, но не igt, механиката е еднодневка . На тази пушка луфтовете са неизбежни така, че най-добрия вариант е стрелба на механични и не пределни дистанции. Стрелба до 20-30 метра по кутийки.

7. redsox

redsox Потребител

Публикации:
    134
    Колега инвестирай 100тина лева в читава оптика и още 40-50 кинта за моноблок. Навремето като взех моята Гамо, оптиката която дойде с пушката държеше 5 изстрела макс после настройване.
    Но наистина както горе те попитаха, за какво ти е въобще оптика щом целиш капачки на 40 метра? :)

8. petkof

petkof Редовен Потребител

Публикации:
    2,027
    Това е доста стар и известен факт на почти всички тук във форума, но понеже факта е по-стар от форума и е разискван в предния, тук може и да няма скоро писано по въпроса.При пушките с чупеща се цев, механичните мерни прибори са сложени почти винаги върху самата цев.Това гарантира максимална повторяемост на попаденията, на база мерни прибори.Когато обаче сложиш оптика/въру корпуса на пушка с чупеща се цев/ тя е закрепена въррху корпуса на пушката и съостността между цевта и оптиката,вече е несигурна заради различното положение на цевта към корпуса след всяко зареждане и всеки изстрел.Всичко изложено от теб е в реда на нещата, но просто трябва да разбереш точно кое как се случва,за да можеш да намалиш грешките при стрелба.Първото нещо е да си вземеш пушка с фиксирана цев.Следват още много, но за сега ще спра за да не ти е безинтересно.:)

9. wakafaka

wakafaka Новодошъл

Публикации:
    25
    Предположенията ми се оказаха вярни.Някой пробвал ли е да сложи лагери на мястото където се чупи цевта с цел да се избегнат всякакви луфтове и тем подобни?

10. petkof

Публикации:
    2,027
    Разбира се.Не лагери, но има решение достатъчно надеждно за една от най-мощните пружинно-бутални пушки, измислено и изработено от корифея на пружинната пневматика, и не само, колегата cilindura .Разгледай постовете му от този нататък и ще намериш снимка на преработеното лагеруване на цевта.Това разбира се е недостатъчно да се разбере всичко, което е направено по въпроса, а то е просто всичко наново!:)
    http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Приклади-изработка-и-поддръжка.52/page-63#post-140843

11. staif

staif Редовен Потребител

Публикации:
    1,405
    чупеща цев е неточно с оптика
    лагери :...когато всичко е барнато както трябва няма проблем може да е точна почти като пцп(от личен опит с гамо хънтър 1250 втора ръка-с дистанционни втулки от текстолит и ключ от стеблото на амортисьор, оптика таско 3x9 .40 с ГП, макар и с лек диагонален отвор на цевта и тн..) ще ме прощавате ама не се стърпях ;)

xpresident and lynx like this.
  12. wakafaka

wakafaka Новодошъл

Публикации:
    25
    Благодаря за препратката.По принцип не ми харесва действието на втулките и затова предпочитам лагери.Не съм се интересувал на каква ударна сила издържат лагерите но мисля че на SKF ще има такива които без проблем ще се справят с задачата.Засега няма да правя нищо по пушката.Темата може да се трие

13. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,134
    от:
    Варна
    Колега, лагер не е само това дето е СКФ и е със съчмички, търкаленца и т.н.. Тези за които говориш не са подходящи за целта по много причини, едната си се сетил сам, това че не са предназначени за ударни натоварвания. Освен те също имат хлабини.

petkof and staif like this.
  14. wakafaka

wakafaka Новодошъл

Публикации:
    25
    Колега има такива на които можеш да настойваш хлабината(на вилките на моторите конусно-ролковите например) само че незнам дали ги има в такива малки размери.Да не говорим колко различни видове лагери има.Но при положение че тук имаме толкова къса ос 2 лагера от 2-те страни на цевта ще ти дават в пъти по-малко отклонение(радиално и аксиално) и по-голям живот отколкото най-добрите втулки които могат да се направят.

15. staif

staif Редовен Потребител

Публикации:
    1,405

леле ..:D баси гимнастиката..и аз бях така навремето :) :cheers:
    тури и и едно бутало със сигменти да избегнеш и дизела и ще си стреляш на воля ;)

lynx and petkof like this.
  16. petkof

Публикации:
    2,027
    Новобранец!:pardon::pardon::pardon:

soundmax, didarai and ivodoc like this.
  17. vas2308

vas2308 Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    770
    от:
    София
    ЧУПЕЩА ПУШКА МОЖЕ ДА Е ТОЧНА С ОПТИКА
    Ще ме прощавате, но има много точни чупещи пушки пружинки, За пример мога да дам моя Вайрух HW98 - има си оптика и си има точност като на ПЦП. Може да погледнето и доста клипчета в тубата за точността на 98-цата. Така , че няма значение дали е чупеща или не - важното е да е качествено направена пушката.

Venco, anibis, petkof and 3 others like this.
  18. MTR-77

MTR-77 Потребител

Публикации:
    85
    Искам да подкрепя колегата vas2308,че има и качествени пушки с чупеща се цев....и то много.Имам Crosman MTR-77NP(Nitro Piston).На външен вид е реплика на М16.Пушката е много точна със оптиката която върви с нея ЦентерПойнт 4х32.От 36 метра(толкова ми е дълъг по диагонал двора)с нея целя пластмасова чаша за кафе 8 от 10 пъти.От два дена съм и сложил нова оптика 4-12×44 и пак така на същите метри с новата оптика.Не разстройва оптиката а само точност и пак точност.Мисля си ,че е много добра за пушка произведена в китаЙ....

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена