Въздушни Пистолети

cdman

Администратор
Публикувам едно мнение на Войводата което е много изчерпателно по темата:

Georgi Yovchev Voyvodov написа:
Голям съм фен на пневмати4ните пистолети и си ги събирам,и си ги доработвам и си ги ползувам.За сега колекцията мм е от 11 пи6това,9 от тях са Со2 и два пружинни.Со2-тата ми са:

1.Smith & Wsson Magnum 686 -6";
2.GAMO-P23 Combat;
3.Beretta 92 FS;
4.Walther CP-88
5.Walther CP-99;
6.Anics-Beretta-9000S;
7.COLT Magnum;
8.Walther CP-99 compact
9.Desert Eagle Magnum 50;



Пружинните ми са :1.ГАМО П-800 и
една стара Диана-Рекорд-69(модел 1980-а година)

Пове4ето от СО-тата са на УМАРЕКС ама тука в Дубай няма особено богат избор.Двата пистолета с откат веднага заемат дъното на класацията:СП-Компакта и Дезърт Ийгъла.Може би не ми е здрав хвата,ала и в съ4етание на това 4е 4аст от газа отива за отката,те и без друго едвам правят 100 м/сек.А ето как е класацията от горе надолу:

1.Смита има 130 м/сек,тежък с дълга цев,нема лабаво.(до 15 метра прави стандартна пистолетна мишена на дреб.
$упи бутилки на 10-12 метра.Валтерите и от 5 метра само ги събарят.

2.Гамо-П-23 ?!Едно тъжно испанско пи6тов4е,бегло копие на легендарния зиг зауер П-230 за 50 $ но испанците го направили да духа амото с 130 -135 м/сек.а след като му сложих 8 ин4ова цев от смит и уесън и му измених разстоянието между цевта и клапана,плюс оптика плюс флашлайт от ВОРТЕКС.Ве4ер ходя по гугтки и гарги.След тунинга той е едноли4ен лидер,ама аз го класирам втори в оригиналния му вид.Освен тва е дебъл екшън :стреля и са4ми и 4ашки.дори и съсъ са4ми има по-малка група от вси4ките умарекси без смита.ама смита си прили4а на лупара и струва 250 $...

3. На трето място е Беретата 92 ФС.-много то4но копие на огнестрелната 92-йка,теглото е до грам същото и вси4ки джаджи и коп4енца са повторени и действат.на 6 метра прави то4ка до 3 см от позиция стое6ком.ама има и друго:едно време в полицията го носих 3 години,така 4е си е като 4аст от ръката ми,ни6то 4е е 1.340 кг празен.

СП-88 и 99 следват и това е.

От прувинните дианата макар да е на 26 години трофейсе дърйи прили4но.Преди време един арабин ми го подари 6тото бе6е без пружина и със страхотен луфт на цевта спрямо корпуса.бутнах го тук-там турих му оригинална дианска пружина ,нова 4ешка цев и стана като нов.
така 4е от барабанлийте по добро няма.
ме4тата ми е да добарам от някъде я Бийман ,я Кросман-1377 Класик-и двата имат по 190-200 м/сек,4е да си ходя по пти4ета
без да мъкна пушките всеки път.
Аййде на слука

Слагам и една схема която показва грешките при стрелба
 

Attachments

  • pistol-correction8rd.jpg
    pistol-correction8rd.jpg
    130.6 KB · Прегледи: 1,558

poacher

Потребител
Ето това е моята играчка. Взех я да си плякам.
От вчера има и лазер за по-добър външен вид.
Още не съм тествал дали на практика върши работа това чудо :)
Скорост около 90м/с на студено! (казват че температурата oказва влияние на СО2.)
Реално няма да е повече от 100м/с, макар в проспекта да пише 130 :-\
 

Attachments

  • CIMG5462 (800 x 600).jpg
    CIMG5462 (800 x 600).jpg
    142.8 KB · Прегледи: 1,001

shooter

Потребител
За мене №1 в класацията е това
http://www.pyramydair.com/p/crosman-230 ... stol.shtml
като клас/ най вече цевта, както и мерните прибори/ за цената си
Кросманите носят туниниг и при тях може да стигнеш скорости от 200 м.с в 5.5 кал
има и Валтери / не Умарекс/ на СО2, но там еврата са по две и нагоре

на кросман револвера - 357, го харесват, при него цевта е дълга, което е добре
стрелях с един кросман 1088 - спусъка е DA/SA и е мек независимо от дългия ход при DA
по горе в темата Гошо Войводов е написал мнението си за някой модели

общият проблем при СО2 пистолетите е
-твърдия и с дълъг ход спусък
-късата цев
-непрецизните мерни прибори / дебела мушка, голям отвор на мерника /
-влиянието на скоростта от външната температура / налягането в бутилката СО2 е различно през зимата и лятото/ - както и при бърз темп на стрелба температурата на бутилката пада, съответно и скоростта

ще гледам да постна и едно мнение на 5ко, който е направил интересно сравнение между два модела на Кросман ....
Ето го поста на 5ко
"Пуснато на: Пет 01 Авг, 2008 7:55 pm
Тъй като гледам, че има голям интерес, даже някои са си купили по нещичко. Искам да споделя своите впечатления. Притежавам 2250 и 2250XТ.
2250 - пластмасова цевна кутия; цев кросман; дебелина 11мм; дължина около 38см; приклад пластмасов; захвата е неудобен м/у палеца и показалеца когато ръката е по голяма; прицела става за пушка с топчета; зареждасе с 12 грамови балони; стреля около 30 изтрела със скорост от 170 м/с с 1 грам съчма - стреля добре. Идеален за развлечени ( сеене на съчми по нивата). Достатъчно точен е на дистанция около 25м. Дулната енергия всеки може да си я сметне - средно около 14 джаула. Общо взето изработката на пластмасовите детайли (цевна кутия, мушка ...) е не много добра. Дулната фаска няма много добър вид, някой даже ще каже че изглежда отвратително, но не влияе на стрелбата.
2250хиксте - няма недостатъците на 2250 - стоманена цевна кутия; бутилка 88 грама; 200 изстрела; просто изработката е 2 нива отгоре. Общи недостатъци, втулката м/у цевната кутия и клапана е оплътнена едностранно от към клапана. Избутвача на съчмата е малко къс за други съчми освен за кросман. При заредена съчма, съчмата прикрива 2/3 от отвора към клапана, но със съчми гамо стре прилично. Хвърля даже и баракуда. Възможни неща за подобрение - двустранно оплътнение, полиране на детайлите от спусъка, направа на регулируем възел на пружината на спусъка, усилване на бойната пружина, оплътнение на щока в тялото на клапана (то просто си липсва). Прицела на хиксте-то е достатъчно добър. Подмяна на възела за слагане на 88 грамовите бутилки с такъв за пейболна 9 унциева бутилка. Просто по-малки неможах да си доставя от цяла европа. Като съм приценил, че с такава бутилка ще прави добри 500 изстрела. 2250хиксте с подмяна на цевта с по-дълга(руска) и силов тунинг на клапана скороста стига до 200 м/с. При малките размери и възможността за разглобяване става изключително удобно и приятно оръжие. Цени:
2250 - около 200 лева(от Българиа)
2250 хиксте - 290 лева(с бърза доставка от Америката) "

да допълня , че има възможност при ХТ да се сложи бутилка на сгъстен въздух с редуктор
и си става PCP
 
A

Anonymous

Гост
Милене честито за новата плякалка, а аз пък си харесах едно друго кросманче в .22. за плинкинг по нахални гарги ::)
 

Attachments

  • PIC_0345[1].jpg
    PIC_0345[1].jpg
    95.6 KB · Прегледи: 1,401

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И аз да се похвала тези дни се сдобих с един нов ИЖ 53м.
На фона на тези които сте си купили вие моята придобвка бледнее :D
Мен си ми харесва.Започнах тунинга по него, като се изключи ГП.
Нова дюзя с о-пръстен на цилиндъра, нов затилък с водач за пружината и полиране на спусъка.Стигнах до 103 м/сек.
Предстои да му се парви- утежнител на буталото, надулник с ложа и свалящ се приклад.
Вероятно и бойна пружина от МП512М леко накъсена.
Само с мерните прибобори как ще се стрява незнам.
 

shooter

Потребител
Поздравления
това е един много добър избор
темата до сега беше за СО2 пистолети
ако ставаше дума за пружинни
моя избор щеше да започне от този ИЖ
той си струва парите от всякъде
най малкото защото е направен от желязо не от цам
относно мерника - най добре бързомерец
въпреки особенното ми мнение за тях / бързомерите/
на Ижа стои добре и върши работа
но оставяш мушката
отпред ще ти трябва и тежък надулник при по силна пружина
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
В началото ми се видя малко груб, но вече ми пасна идеално в ръката и и все повече ми харесва.
Мушката и мерника ги свалих вече.
Купих един огледален бързомерец от най-евтините и го хвърлих вече.За нищо не става това китайско творение. :D
Ще търса нещо на цена 30-40 лв. от тези цилиндличните, дано само не изглежда грозно на пистолета.
Сега му направих надулник от стомана и ложа от полиамид за ръката, но всичко тежи 500 гр и май е много.
Руснаците дават надулника да тежи 320 гр. когато е с бойна пружина от МП512М.
Колебая се преди да сложа такава пружина дали да го намалям на грамаж надулника или да го оставя така-500 гр.
Към момента с надулник 500 гр. и като му сложа приклада баланса идва точно на спусъковата скоба.
Дайте съвет
 
A

Anonymous

Гост
Едно кратко видео на едно пистолетче. Днес се учих (сам) как се работи с една видеобработваща програма. Голяма мъка :wall: . Когато успея да слгобя и краткото ревю на това пистолетче, ще го пусна и него. Пищовчето е на harry_cool.
Хари извинявам се, че толкова ще се забавя с ревюто, но се надявам да ме разбереш :) . ИЖ-46М

А между другото, какъв е моделът на пистолета Гамо, с който бяха спечелени последните състезания на националните срещи?

Според мен е този. От подписа на притежателя му, извялкох информацията - "Gamo Compact", която съвпада с дадения от мен линк (поне така си мисля :) )

rook написа:
Едно кратко видео на едно пистолетче. Днес се учих (сам) как се работи с една видеобработваща програма. Голяма мъка :wall: . Когато успея да слгобя и краткото ревю на това пистолетче, ще го пусна и него. Пищовчето е на harry_cool.
Хари извинявам се, че толкова ще се забавя с ревюто, но се надявам да ме разбереш :) . ИЖ-46М
Това е ПИЩОВА!!!!!! Разказваше ми Хари, какво чудо било, ама аз нали само на снимка ги гледам тези красоти, та се опитах да си го представя, но благодарение на Руки сега няма да спя поне 2 седмици ;) Добра работа!

А аз не мога да спя от както имах щастието да стрелям с него...
Както каза Хари, не можем да достигнем нивото на този пистолет, за да видим какви възможности има :yes:
 
Последна промяна от модератор:

cdman

Администратор
Ето нещо което изнамерих из архивите си и ми се стори полезно - сложил съм го и в първият си пост.
 

Attachments

  • pistol-correction8rd.jpg
    pistol-correction8rd.jpg
    130.6 KB · Прегледи: 513
A

Anonymous

Гост
Parabellum написа:
Мерихте ли го за скорост? И има ли вариант да му направите едно ревю с + и - със съответните снимки. Мисля, че точно спортните модели пушки и пистолети ще започнат да набират скоро популярност. Както се казва не всичко е скорост и мощност ;)
Да има ревю, чакаме Рукито да направи клипчето.
 

angelmr

Редовен Потребител
Parabellum написа:
Мерихте ли го за скорост? И има ли вариант да му направите едно ревю с + и - със съответните снимки. Мисля, че точно спортните модели пушки и пистолети ще започнат да набират скоро популярност. Както се казва не всичко е скорост и мощност ;)

Компакта е като PR45, но с анатомична дръжка и регулеруем спусък. Скоростта е между 100 и 105м/сек с половинграмова чашка в зависимост от модела. Мисля че моя стария си го виждал и стрелял така че имаш някъква представа от механиката поне.
 

harry_cool

Потребител
Parabellum написа:
Мерихте ли го за скорост?

С Гамо Мач дава 145 м/с. Девиациите от изстрел до изстрел са 0.1 м/с или абсолютна нула. Ако стрелям с качествени чашки мисля, че всеки изстрел ще бъде идентичен с предходния без никаква разлика в скоростта.
Спусъкът може да се олекоти до такава степен, че пистолетът стреля само като докоснеш спусъка, дори не е необходимо да "дръпнеш спусъка", просто си поставяш пръста върху него и....готово.
 
A

Anonymous

Гост
Ревюто (ИЖ-46М). Един достоен съперник на пищова на Ачо. Харито само дето стреля с двете ръце и не му е много достоен противник :) . Иначе е много точен когато стреля с двете ръце, но трябва да се научи и да е толкова точен и с едната. Както се казва в клипчето, не се усеща, че тежи повече от килограм пистолета. На мен ми е мъка зареждането сега, че съм свикнал с на Ачо пистолета, да го отворя, после да сложа чашката и да затворя. Сега правя същото и с ИЖ-а. Издърпвам лоста напред и се отваря затвора, слагам чашка и се опитвам да затворя затвора. Не става така :) , трябва ад се върне лоста в първоначалното положение. Лоста трябва да се върне вднага след като бъде издърпан в крайно положение, но аз видя ли че се е отоврил затвора и се е появило мястото за слагане на чашката, пускам лоста и тръгвам да ръгам чашката. Поне с пистолета на Светльо нямам проблеми. Много е добро и неговото пистолетче. Може и за него да направим ревю. Само да кажа аз какво не харесвам на ИЖ-а - дръжката му е за десничари - гадост :) . Не ми голям проблем да стрелям с дясната ръка, но ми е по-неудобно и не усещам спусъка. Стрелям без да искам, както беше настроен последно, с докосването на спусъка да стреля. Освен това понякога по инерция държа пистолета с дясната ръка, а се меря с лявото око. Може и за пистолета на Ачо да направим ревю, макар да сте го виждали.
Хари защо не каза, че ще му направиш ревю в този формат (написан) :) , да не се мъча с видеото.
 
A

Anonymous

Гост
angelmr написа:
Parabellum написа:
Мерихте ли го за скорост? И има ли вариант да му направите едно ревю с + и - със съответните снимки. Мисля, че точно спортните модели пушки и пистолети ще започнат да набират скоро популярност. Както се казва не всичко е скорост и мощност ;)

Компакта е като PR45, но с анатомична дръжка и регулеруем спусък. Скоростта е между 100 и 105м/сек с половинграмова чашка в зависимост от модела. Мисля че моя стария си го виждал и стрелял така че имаш някъква представа от механиката поне.
Ангеле аз говорех за ИЖ-46М с който Хари се зарадва наскоро ;)
 

angelmr

Редовен Потребител
Е така е като пишем за два модела едновременно. :) Точно четях мнението за компакта и останах с впечатление че за него питаш.
 

harry_cool

Потребител
rook, направил си страхотен клип, браво. Супер е.
Днес написах само две-три думи за пистолета, надявам се няма да се засегнеш.
 
A

Anonymous

Гост
Изгледах току що на спокойствие ревюто на Хари и Руки. Мога само да кажа- браво момчета! Чудесно се е получило и наистина се добива реална представа за този красавец!
 
Нагоре