Възглавнички за стреляне в поза седнал за FT

A

Anonymous

Гост
Може ли някой от спецовете във форума, да обясни и обоснове, какви са стандартните и допустими извън стандарта възглавнички,"ранички" и други пособия, които се подлагат под задните части за да се стреля по-удобно?!
Примерно:
- допустими размери: височина(дебелина) 20см.; ширина 40см.; дължина 50см.!

Материя, тегло?

Искам да си направя собствена, но колегите от софийската група ми казаха, че има стандарти и не става от всичко!
Молбата ми е да пуснете изискванията, размерите и въобще стандартите, за да можем да си участваме с допустими "екстри".
Мисля, че темата ще е полезна за всички "новобранци" като мен!
И разбира се предварително благодаря! :)
 

cdman

Администратор
Ето директно от правилата на световното:

The use of a seat is allowed; the maximum height for any form of seating
is 127mm (5 inches) , including any backrest . The seat may only be used
as an aid for sitting or kneeling shots.

Variations on this rule may be applied at the discretion of the event
organiser in recognition of a competitor 's disability, providing that no
unfair advantage be gained.
The method for measuring the seat is by passing it trough an opening of
127mm X 400mm made of 20mm press wood board or similar .

Или с две думи квадрат със стена 400 милиметра и височина 127 милиметра.

Текста е изваден от тук: http://www.ft-worlds2009.co.za/files/sa ... _rev_1.pdf
 
A

Anonymous

Гост
10x CDMAN! Мисля, да направя една стандартна за състезанията. ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
И с това темата се изчерпва.
Имаше ли смисъл от такава?
Можеше просто да се зададе като въпрос в някоя от съществуващите теми.
Просто размисли на глас. :cool:
 
A

Anonymous

Гост
@ivodoc
можеш да я продължиш!
Например:
- подходящи материали за пълнеж! дай идея!
- подходящи материяли за обвивка - CORDURA!

и т.н. :yes:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Съгласно досега прилаганите у нас регламенти допустимата височината за сядане на стрелеца беше 150мм. Ще минаваме ли към инчове /до 127мм/ или ще остане така. Въпроса е по-скоро към колегите, които детайлират регламентите на БАФТ. И не за друго, ами преди месец си спретнах раничка-седалка точно на 150мм :).
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
akraba1 написа:
седалката трябва да минава свободно под ограничителя.
Това пък е още по-далеч от нашия регламент. При нас 15-те сантиметра се мерят в седнало положение на стрелеца. Наистина трябва да се уточни този въпрос ???.
 
A

Anonymous

Гост
akraba1 написа:
Да де и аз за това говоря, за вашия регламент.........
:cheers:
milen.m написа:
Предлагам за обсъждане проект на регламент за провеждане на състезанията по ФТ в София. Регламентът е съобразен с тенденциите, които се очертаха при провеждането на последните няколко състезания.


РЕГЛАМЕНТ ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЯ ПО ФИЙЛД ТАРГЕТ В ГРАД СОФИЯ


........
7. ПОЛОЖЕНИЯ ЗА СТРЕЛБА

......
7.2. При стрелбата се допуска използване на приспособления за сядане, като тяхната височина не бива да надвишава
150 мм. Разстоянието се измерва с участника, седнал върху съответното приспособление.
........................
Дата на изготвяне - 15 май 2009 г.

no comment
 
A

Anonymous

Гост
Наистина трябва да се мери, след като е седнал стрелецът! Различните хора (килограми) различно "смачкват" материалите, :pardon: от които са направени възглавничките. В този ред на мисли, май порестата материя от полиуретан е най-подходяща...?! Дори търсих и надуваеми, но... уви! :D
 

lynx

Редовен Потребител
Аха, детски столчета.... ???
А ако позволят и спомагателни масички и ще го заобичам този FT ;)
 

ininia

Потребител
ФТКС
Приятели,
верно че моето столче е 15 см,но не знаехче регламента е направен заради мен.Щом трябва да е до 12,7 см,ще си направя такова.Само за сведение - имаше и хора,които си седяха на раниците,които като че ли не бяха много по-ниски от 10-15 см. :)
Ако обаче промените регламента да се сяда на земята,ще ме изгубите като участник.Съжалявам.Всеки случай от снимките на международните състезания е видно,че неща за сядане са позволени.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
тези проблеми се решават от пластичен хирург.на който са му малко 12,5см ,си шибва още 5-6см силиконови импланти в глутеусите
и става шампион :goodbye:
 
A

Anonymous

Гост
Става и с боза... ;) Не е нужен чак хирург! :crazy: Обаче кой материал за пулнене на възглавничката не поема влага и има най-малки еластични свойства- най-малко се деформира? ???
 
A

Anonymous

Гост
ininia написа:
Приятели,
верно че моето столче е 15 см,но не знаехче регламента е направен заради мен. Щом трябва да е до 12,7 см,ще си направя такова.
Не е заради теб. Просто и в общия и в "правилния" регламент не е догледано, а сега те ползват за оправдание. В стремежа си да се осмива всичко, което не е "наше", се допускат грешки. Които вместо да се признаят, се измислят доводи, за да ги оправдаят.
Само за сведение - имаше и хора,които си седяха на раниците,които като че ли не бяха много по-ниски от 10-15 см. :)
Това да бяха единствените нарушения при състезания, с мед да ги намажес състезателите.
 

братушка

Редовен Потребител
Само за сведение:
Този текст в регламента за 150мм е на Милен. Ако си спомняте проектът на регламента всъщност е негов.
В предните регламенти, копирани от руснаците са били разрешени само килимчета. Такъв регламент е действал и Русе.
Така, че бай Иван ти нямаш нищо общо със случая :)

Всъщност проектът на Милен е доста добър, но ето че се изясняват спорни положения.

Всички вече бяха канени да го обсъждат публично още преди Узана, но си затраеха.
Е, може би сега е моментът да го обсъдим най-сетне и да внесем промени преди окончателното приемане.

Моето лично виждане по този конкретен въпрос: подложки/възглавнички/килимчета за сядане са нужни само за да не се нацапа/накаля/замръзне стрелецът и следователно трябва да бъдат тънки и без значение от конкретните дължина и широчина. Мисля за разумно ограничение от 7-8см по височина измерени преди сядане върху тях.


ПС: Милен ме изпревари, докато писах.


ПС2: "процедурно" предложение: тази тема да се премести в раздел "Спортна стрелба с въздушно оръжие".
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
akraba1 написа:
Да де и аз за това говоря, за вашия регламент.........
Има ли изобщо въпрос , дето човек може да зададе във форума без да се намери някой да му вдигне кръвното?! Имам си една падушчица за сядане и нямам нищо общо с писането на регламенти, публикувани включително и за предстоящото състезание в София.
Май си избрах регионална група, към която да се присламча - групата на "тихите", че направо ми писна!
 

poacher

Потребител
Пламене, не се връзвай на подобни провокации ;)
Колегата akraba1 за пореден път се опитва да намекне нещо, но този път не му се получи, макар да не иска да си признае.
"Нашият" регламент всъщност се оказа "техен" и шегичката стана малко неловка.

По същество:
Моето лично мнение е, че подобни възглавнички за стрелба са необходими и 15см ми се струват добра височина.
Не че има голяма разлика от 5"/12.7см, но 15см се мери и помни по-лесно. Все пак боравим с метрична система в БГ все още.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
нека са 15 в ненатоварено положение.който търси меко,ще седи ниско.който иска максималните 15 ,ще търси твърд материал.

подкрепям темата да се премести.дори и с възглавничките да почнем,обсъждания и предложения за регламенти трябва да започват.
 
A

Anonymous

Гост
Не че има голяма разлика от 5"/12.7см, но 15см се мери и помни по-лесно. Все пак боравим с метрична система в БГ все още.
Височината е 5", за да го помнят по-лесно състезателите в съответната страна, използваща посочените куци мерки.
Ако първоначалните правила бяха измислени в страна, използваща метрична система и СИ, числото щеше да бъде кръгло по нашите разбирания, не по техните - примерно 10 или 15 см.

ЕДИТ///
Добре де, за чий тогава в световните правила са заложени куците хамерикански мерки?!
 

братушка

Редовен Потребител
В страната, измислила ФТ, тази величина е 100мм.

Макар и да мисля, че много високо не е правилно (уж копираме лов, а ловците надали си носят такива неща), но ще приема и 150. В крайна сметка не сме длъжни да копираме всичко до запетайка. Както реши мнозинството.
 
Нагоре