Всичко за Хънтър Фийлд Таргет

Дискусия в 'Спортна стрелба с въздушно оръжие' започната от cdman, 14 Октомври 2010.

1. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,412
    Под снимката пише,че е правилно :
    когато коляното и стъпалото са в една линия.Нямате право да извивате встрани или да сядате на стъпалото.Може да се ползва възглавничка за подкрепа на коляното,пищяла или стъпалото.

2. DANNY

DANNY Потребител

Публикации:
    3,810
    от:
    SOFIA
  3. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,004
    от:
    Старата София
    Понеже днес се заговорихме с някои колеги за позволените пози при ХФТ, тези снимки от нета ме карат да мисля че у нас правилата са малко по-лабави.
    Ето някои забрани: :rolleyes:

4. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    196
    от:
    София
    Привет,

Темата е замряла далеч в миналото. Да разбирам ли, че няма интерес към ХФТ ?

gary m харесва това.
  5. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,004
    от:
    Старата София
    В България вече няма много голям интерес. Не можа да се наложи както ФТ.
    Преди години имаше по едно състезание в годината по ХФТ и това беше, обикновено в Русе се провеждаха състезанията.
    Другите спортни дисциплини като бенчрест, стрелба с пистолет и варминт също са в застой...засега.

Последна промяна: 12 Юни 2018
  6. batnan

batnan Потребител

Публикации:
    168
    от:
    Бургас
    Хах като ти гледам поста над bleu81 и ми става ясно защо не се практикува тоя спорт.Имам чувството че правилата се пишат за определен ИГРАЧ ,на него да му е удобно а всички други да се съобразяват с него.Все си мисля че е по важно да уцелиш мишената а не каква стойка си заел.И евентуално ако се стреляте двамата един друг, дето казват Българите ,,ТИ ЛИ ЩЕ МИ КАЖЕШ,,как да стрелям

Последна промяна: 12 Юни 2018
  7. oblaka

oblaka Редовен Потребител

Публикации:
    739
    нищо не ти е ясно колега. вземи прочети малко преди да се изхвърляш като ........ това е многогодишен спорт с определени правила, който се спазват от всички участници за да има равнопоставеност между участниците. пос;едно време фийлд таргета го измества поради по интересния си формат, но и там правилата с апочти идентични. ако всеки стреля както си иска няма да е спорт а махленска стрелба. имайте малко уважение към спорт аи към хората, които са отделили време исредства, за да го практикуват по правилата му.

CaMyPau, gary m, pellet and 2 others like this.
  8. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,004
    от:
    Старата София
    Колега, може ли да поясниш по-подробно?
    Няколко пъти изчетох това което си написал и не мога да разбера какво се опитваш да ми кажеш или намекнеш?

9. batnan

batnan Потребител

Публикации:
    168
    от:
    Бургас
    Просто те цитирах, нищо не намеквам . На снимките които гледах момата на едната снимка държи по един начин пушката а на другата по друг начин ,и какво и дава предимство?Или всичко е в китката??? А и сега се загледах , разликата може да я види някой супер стриктен/педантичен/ тип. Какво значение има как си държиш пушката? Тия правила от Англия ли идват???ААААА сега видях и на Акраба поста дето трябва петата на обувката да ти влиза в .......

10. Ludjev77

Ludjev77 Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    148
    И аз не разбрах нищо.Имаш нещо против, срещу дисциплината ли или срещу правилата?Правила има на всякъде. Лично аз съжалявам че е ХФТ е замряла. С кеф бих го пробвал:cheers:

gary m харесва това.
  11. didarai

Публикации:
    2,412
    За мен ХФТ е по-атрактивната и по-близо до реалната стрелба дисциплина .
    Дори и по-лесно достъпната , заради мижавата оптика с която може да се стреля , та дори и на механичен .
    Тук се наложи ФТ-о . Тва е положението.

petkof, gary m, bleu81 and 2 others like this.
  12. batnan

batnan Потребител

Публикации:
    168
    от:
    Бургас
    Айде бе равнопоставеност ,като вземат всички да стрелят с еднакви пушки и с еднакви сачми тогава ще е равнопоставеност.Всичко друго е ДРЪН ДРЪН.А и ОПТИКИ.

13. oblaka

oblaka Редовен Потребител

Публикации:
    739
    Явно не си наясно със спорта колега. Поинтересувай се. Може и да ти хареса. Всеки използва пушка и оптика, което му допада и му е удобна. Все едно всички футболисти да играят с еднакви бутонки и чорапи. Не мислиш ли чее смешно. Както и да е. Отклонихме се от темата. Това е спирт с неговите си правила и те са писани за всички. На който не му отърва практикува друг спорт

pavloff харесва това.
  14. bleu81

Публикации:
    196
    от:
    София
    Това е и моето мнение. Все пак стрелбата по мишени в ФТ и ХФТ симулира стрелба по диви животни. Ако не беше така мишените нямаше да са птици и гризачи а телетъбиси или други джендър герои. Този "уикенд" за пръв път ходих на ФТ в Орешак и признавам, че ми беше много интересно. Разнообразието от позиции дистанции и осветеност беше огромно с голяма доза реализъм. Няколко неща обаче не са ми по вкуса а именно половин метровите оптики, възглавнички, наколенки, столчета и това триминутно мерене, което прилича на лов на варда по заспали костенурки. Хубав спорт но му липсва малко динамика. Къде по интересно щеше да бъде с мерене на око и ако трябваше да се мине цялото трасе за време.. но както казаха по-горе има правила. Може да разсъждавам примитивно но за мен една пушка с механични мерници, пиип(батю) или оптика 4х е достатъчна за тоя размер мишени до 50м поне ако става въпрос за реализъм и паралели с лова. Все пак простата мушка и мерник векове наред са слагали месото на масата а и колко ловци сте видели с оптика 10-50х и колко с такива в диапазона 1 до 12? И ако да правим паралели с лова е неприемливо то пак да питам защо стреляхме по фигури на животни а не по мишени тип биатлон например. Вероятно евро-съюза ще излезе с директива, че стрелбата по наподобяващи животно мишени подбужда към кръвожадност и насилие ама докато това стане нека се позабавляваме с повечко реализъм :) Е.. признавам, че няма да тръгна да лазя в калта за да издебна метална катерица.. Все пак при лова адреналина е съвсем друг.

Аз също. От друга страна нищо не ни пречи да стреляме в ХФТ стил на ФТ мероприятие нали ?
    :)

Поздрави

petkof харесва това.
  15. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,570
    За пореден път се тръгва в посока, кое е по,по,най.
    Защо просто не си стреляте това което ви харесва, а не да се опитвате да ме вкарвате в "правия път"?Стрелял съм хфт повече от много от пишещите и си оставам фен на фт. Харесвам си оптиката да ми е туч и това е. Наколенките и възглавниците не са задължителни или просго не съм достатъчно красив с тях и трябва да съм гол като пушка?

Последна промяна: 13 Юни 2018
    gary m, oblaka, Djubey and 3 others like this.
  16. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    563
    от:
    София
    Ми... нещата са по-прости...всичко е възможно,всякакви дисциплини,но просто трябва да се клонират хора,като г-н Павлов,Оги,Румен,Владо,Део,Ицо,бат Симо Калата...(извинявам се на останалите,които пропускам),които отделят от личното си време и средства ЗА ТАЗИ дисциплина....Да ХФТ изглежда по-достъпна, инстинктивна и интересна,но това явно е и въпрос на стереотип на мисленето.Човек прелитащ на бързо през хобито с Хасан и Таско 4Х20 едва ли би се отдал на методична и целеустремена работа по организирането и утвърждаването на каквото и да е(за да няма сръдни си признавам,че аз се класифицирам точно в тази група,с Хасана ) Така че :)….любители на ВО от всички краища на отечеството организирайте се в клубове ,нямате нищо за губене може само да спечелите...
    П.С.
    Горното са само размисли,нямам за цел да се конфронтирам,съдя,обиждам,рекламирам или каквото и да е било...

gary m, pavloff, andro ruskov and 7 others like this.
  17. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,758
    от:
    русе
    В "ХФТ стил" може да стреляш на ФТ-трасе,но няма да е по" правилата на ХФТ".Най-малкото,защото максималната дистанция на мишените при ХФТ е 40м(ако не бъркам),ФТ-50м.А последните години на ФТ-трасетата поне 20% от мишените са на 40+метра.Класическото ХФТтрасе е по правило от 30 мишени,в ФТ са 50.Има много и съществени разлики в правилата на двете дисциплини и трябва внимателно да се прочетат,осмислят и най-вече човек да организира и участва в поне по едно състезание ФТ и ХФТ формат,за да разбере за какво иде реч.

CaMyPau, petkof, Ludjev77 and 4 others like this.
  18. bleu81

Публикации:
    196
    от:
    София
    "Доминус" при цялото ми уважение към теб темата в която пишем е за ФХТ и просто споделяме личните си предпочитания. Тези на запалените по ФТ са ясни и няма нужда да се обясняваш защо харесваш големи оптики и тн.

Аз допреди 3 месеца не бях хващал въздушна пушка от юнуша близо 15 години. Сега просто се ориентирам в ситуацията за да разбера какво се практикува и какви са възможностите. Смятам, че имам право да изразя личното си мнение какво ми харесва и какво не при различните дисциплини. Иначе можете да прекръстете целия форум ФТ и ни обявете за еретици ... От написаното в горните постове си правя изводи и не мисля да задълбочавам в размислите.

Сега виждам какво е написал "Кифа" и трябва да кажа мнението му е точно в десетката - адмирации за което. Извода, който си правя е, че едва ли повече хора в БГ харесват ФТ, просто хората които Петър изброи са се спрели на него, а те са двигател на всичко.

Аз признавам си нямам нужното време да се нагърбя с такава организация. Може би след време като се махна от софия.. Дотогава ще се съобразявам с правилата на играта доколкото мога и искам.

Поздрави на всички, Желая ви хубав и усмихнат ден! няма нужда да започваме с нерви и деня си. Все пак това е хоби и трябва да служи за освобождаване на напрежението и стреса а не да го създава.

petkof, batnan, gary m and 3 others like this.
  19. KILLER

KILLER Редовен Потребител

Публикации:
    246
    Не знам как се е наложило ФТ-о след като сме около 40 човека които го среляме, а форума не знам колко има регистрирани и активни и никой не проявява инициатива да се направи нещо различно от ФТ състезание. Аз с най голямо удовостви бих стрелял на каквото и да е състезание различно от ФТ и бих помогнал с каквото мога.

Kifa, CaMyPau, petkof and 4 others like this.
  20. didarai

Публикации:
    2,412
    Ми наложи се(сред организираните масово мероприятия ...говорим ) по-простата причина , че хората организиращи състезания , се оборудваха и насочиха към ФТ .
    Хората които организирваха ХФТ (Русе-национална среща ) , спряха да го правят .
    Никой не го е налагал със закон и на сила ;)
    Както и никой на никого не е длъжен да му организирва състезания според кефа .
    Каквото има ... тва е положението .
    Участвал съм на 2 ХФТ-та и на една ХФТ тренивровка и за мен позициите за стрелба , бяха много по-реални и разноообразни . Правилото за оптиките пък не позволява голямо преимущество по този показател .
    В реална обстановка много по-вероятно е да притичаш до близкото дърво за упора , от колкото да опънеш възглавничка , да нагласиш половин метър хамстер и да се нагъзиш да мериш разстояния , па и ако не уцелиш целта в главата , тя да не се гътне .
    Предпочитания .... :)

Последна промяна: 13 Юни 2018
    petkof, ivodoc, lynx and 4 others like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена