Внос на пневматично оръжие от Турция - официално становище на Агенция Митници.

bgloop

Потребител
Здравейте,
Прочетох раздела за внос от турция но отговор на моят въпрос не намирам. За това си позволих да отворя темата.

Ако пратя мой приятел да отиде до Турция за да ми закупи В.О., как би седял вэпроса:
1. Документа за закупуване на негово име или на мое?
2. Трябва ли при влизане в България той да отиде до КОС да регистрира пушката на негово име и след това да ми я продаде с договор, или не?
3. Ако има друг вариант, моля споделете?
 

lu-bo

Редовен Потребител
Не отговарят защото и сам можеш да си отговориш на тези въпроси.
Как в магазина ще закупиш пушка на чуждо име?
Как на границата ще носиш пушка която не е твоя?
 

bgloop

Потребител
Не отговарят защото и сам можеш да си отговориш на тези въпроси.
Как в магазина ще закупиш пушка на чуждо име?
Как на границата ще носиш пушка която не е твоя?
Въпросите съм ги задал само тук, преди час, никъде другъде из форума, за да не са ми отговорили. И има още един втори въпрос, след влизането с пушката на негово име.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте,
Прочетох раздела за внос от турция но отговор на моят въпрос не намирам. За това си позволих да отворя темата.

Ако пратя мой приятел да отиде до Турция за да ми закупи В.О., как би седял вэпроса:
1. Документа за закупуване на негово име или на мое?
2. Трябва ли при влизане в България той да отиде до КОС да регистрира пушката на негово име и след това да ми я продаде с договор, или не?
3. Ако има друг вариант, моля споделете?
1. Няма как твой приятел да закупи пушката от Турция и след това да напишете фактурата на твое име, защото българските митничари ще направят проблем. Освен ако твоя приятел няма негов човек митничар.
2. В 90% от случаите твоя приятел ти я продава с договор за покупко-продажба и след това ти си я уведомяваш в КОС. В някои градове косаджиите проявяват бащиния и искат да се случи обратното - първо да я уведоми човека на когото е закупена пушката по фактура от Турция.
 

bgloop

Потребител
Разбрах, значи една разходка до турция е за предпочитане.
Благодаря за бързия и адекватен отговор.
Ще потърся магазини в Одрин, ако има де.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Разбрах, значи една разходка до турция е за предпочитане.
Благодаря за бързия и адекватен отговор.
Ще потърся магазини в Одрин, ако има де.
Ако беше прочел темата Магазини за въздушно оръжие в република Турция щеше да знаеш, че има такъв магазин в Одрин.
Ето го: https://www.facebook.com/cobanogluavmarketedirne
Всички колеги от този магазин купуват и внасят в България с изключение на мен.
 

bgloop

Потребител
Ако беше прочел темата Магазини за въздушно оръжие в република Турция щеше да знаеш, че има такъв магазин в Одрин.
Ето го: https://www.facebook.com/cobanogluavmarketedirne
Всички колеги от този магазин купуват и внасят в България с изключение на мен.
Благодаря за адреса и информацията.
 

sajdi.bg

Новодошъл
Здравейте някои може ли да ми каже като вкарвам в.о от турция регистрирам го във кос и го продавам може ли да ми направят проблем за количество,защото косаджията ми вика,че трябвало да подаде инфо до агенция митници,че често съм регистрирал и дерегистрирал или ме блъфира нещо.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Здравейте някои може ли да ми каже като вкарвам в.о от турция регистрирам го във кос и го продавам може ли да ми направят проблем за количество,защото косаджията ми вика,че трябвало да подаде инфо до агенция митници,че често съм регистрирал и дерегистрирал или ме блъфира нещо.
Не те блъфира!

Трябва да го почерпиш!Не се ли сещаш какво ти казва!?
 

sajdi.bg

Новодошъл
Не те блъфира!


Трябва да го почерпиш!Не се ли сещаш какво ти казва!?
Ами на митница не ги регистрират защото са под 300 евро и не се обмитявало,аз какво съм виновен,че ме пускат ей така без да ги описват,не ги крада не ги крия минавам си най честно и по правилата.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Да, ама може да дойдат данъчните!
Една идея, не знам дали ще мине - пази си фактурите от Турция и договора за покупкопродажба. Ако пишеш в договора същата цена като на фактурата (или малко по-малка) може да твърдиш пред данъчните, че ги продаваш защото не те кефят нещо! Не знам дали ще мине, но пак ще си имаш разправии с бирниците.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Да, ама може да дойдат данъчните!
Една идея, не знам дали ще мине - пази си фактурите от Турция и договора за покупкопродажба. Ако пишеш в договора същата цена като на фактурата (или малко по-малка) може да твърдиш пред данъчните, че ги продаваш защото не те кефят нещо! Не знам дали ще мине, но пак ще си имаш разправии с бирниците.
Няма да мине номера!Данъчните не се занимават с дреболии!За да се задействат трябва да е продавал редовно пушки-да кажем,повече от 3-4 броя за година! Тогава независимо ,че е продавал на себестойност ще му търсят 10%от общата сума!
 

jurdge

Новодошъл
С тези 10% се облага разликата между продажната и покупната цена. Съгласно кой нормативен документ се облага "приход" , а не "доход" ? Питам , защото е важно и за мен в някои случаи.
 
Нагоре