ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и др. свързано с темата.

Дискусия в 'Спортна стрелба с въздушно оръжие' започната от cdman, 2 Март 2009.

1. oblaka

oblaka Редовен Потребител

Публикации:
    834
    Помня разбира се. Беше първата ми спортна изява с пушка. Ще се радвам да се възроди

Gadnqra, dberov and njatanasow like this.
  2. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    327
    от:
    София
    Последните теми за оборудване за бр са отпреди 2~3 ходини.
    Някой ще ми препоръча ли актуален модел преден и заден рест че се заигравам по стрелби за групи а без стабилен рест си е голямо предизвикателство.

Нещо липсва ли му на този?
    https://www.krale.shop/en/shooting-rest-caldwell-rock-deluxe-front-rest.html

Или този?

https://www.krale.shop/en/shooting-rest-caldwell-rock-br.html

Gadnqra and bass_kick like this.
  3. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,560
    от:
    Варна 0899/859-831
    Много по-хубав е тоя рест, от тия които си ги показал,когато си решил да даваш пари дай малко отгоре за да знаеш че си взел нещо по-качествено.
    Има рестове и х1000 и х3500лв но това е друг въпрос.
    Този определено е по-хубав рест.

https://www.krale.shop/en/shooting-rest-caldwell-fire-control-front-rest.html

Gadnqra and Bay Mitko like this.
  4. Bay Mitko

Bay Mitko Потребител

Публикации:
    105
    от:
    Варна
    Имам го същият, общо взето съм доволен, но трябва да си поиграеш с винтовете на плъзгащия механизъм. Не е маловажно, че е лесен за пренасяне/транспортиране.

5. bleu81

Публикации:
    327
    от:
    София
    Ще обясните ли за новаците малко по подробно какво прави един рест по хубав от друг освен че е стабилен и без луфтове. От картинките не ми стана ясно какво прави тоя лост с ръкохватката.
    От двата линка които съм дал втория изглежда доста масивен и стабилен. Какви са плюсовете на по скъпия с 50% файър ко трол нещо в настройките ли?

Gadnqra харесва това.
  6. bleu81

Публикации:
    327
    от:
    София
    Привет,

По повод горното в момента в крале е изчерпан нормалния модел файър контрол но на същата цена продават модела със задна опора.
    https://www.krale.shop/en/shooting-rest-caldwell-fire-control-full-length-rest.html

Има ли плюсове/минуси на комбинирания рест с предна и задна опора спрямо преден рест и задна торбичка?

Не знам доколко ще е стабилно но задната част може да се демонтира лесно и си остава само преден рест без заден винт за нивилация но това е лесно поправимо.

Други рестове които да погледна?

Поздрави

7. Павел Петров

Павел Петров Потребител

Публикации:
    51
    Bay Mitko, Kifa and Ludjev77 like this.
  8. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    620
    от:
    Русе-0876302261-Георги
  9. добри

добри Потребител

Публикации:
    91
    Колеги, след като се сдобих с ФВБ, беше редно да се сдобия и с БР маса. Имах една геодезическа тринога. Постегнах я. Боядисах туй онуй. Имах парче шперплат с размери 41/71 см. и дебелина 14 мм. Взех един коларски болт М10, две шайби и една крилчата гайка. Направих масичка показана на снимките. Преимущества: малки размери в сгънато състояние, лесно преносима, може да се позиционира и на наклонени терени, може да се стреля прав и седнал, тъй като лесно се променя височината. Моля, за критични бележки и препоръки преди да продължа с други удобства по нея. На финала ще я „понапудря”, може и с ваша помощ и препоръки.

Прикачени Файлове:

lynx, Licho, andi and 1 other person like this.
  10. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,647
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Това със старата тринога е добро . Но плотчето ти е много късо . Старата ми маса беше 90 см - късо беше , удължих го до 94 - става , но не много комфортно . Сега направих 101/61 и ще видя как ще е .
    Но пък ако го направиш по-дълго при тази дебелина , ще почне много да вибрира . Може отдолу да се оребри с 2 летвички , винкелчета , или кутия .

11. добри

добри Потребител

Публикации:
    91
    Прав си. Пострелях в двора пред гаража. Наистина е късо. В руските сайтове препоръчаният размер е 100/60. Но забелязах, че изрязват едно парче от този плот от страната на стрелеца с размери 28/39. Малко мяза на кройка за ръкав или яка.
    Ти ми даваш една добра идея. Ще сложа върху този плот още един с размери 100/60. Ще го монтирам с по-малки коларски болтове за да мога да го свалям. Ще се получи нещо, което конструкторите на дървени конструкции наричат „греда на Деревягин”. При съчетана дебелина от 28 мм ще се получи корав елемент. Само не знам дали да изрязвам това парче 28/39. А иначе триногата е едно много, много добро решение. Бързо се позиционира, отлично се фиксира и цялата схема е много компактна.

12. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,647
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Изрязването се прави за да "влезеш" в плота , и ако не стреляш със "свободен откат" да легнеш върху него . Което при твоята конструкция с центален болт няма как да стане . Значи може и да пропуснеш рязането . Оли поне гп направи по-плитко .
    ПП и моята маса е с три крака , но е доста тежка . Съвсем умишлено .

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена