ВИП Оръжеен Комплекс

cdman

Администратор
Колеги , това ще е темата в която представител на ВИП оръжейни комплекси ще пускат нови продукти и ще отговарят на ваши запитвания за наличности и т.н.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Много добре аз ще започна първи с въпросите - Защо в Пловдивския ВИП не зареждат чашки RWS има някакви но едни от най използваните и харесваните ги няма става въпрос за RWS SuperField в кал. 4,5 и кал. 5,5 също и за RWS Basic в кал. 4,5 , имаше и други сега не мога да се сетя които вече ги няма. Има много малко разнообразие като цяло на качествени чашки в кал.4,5. И ако може да им кажете на служителите ви да не тръскат и подмятат кутиите с чашки докато ги носят към клиента, че ми се изправя косата :eek: :(
 

DANNY

Редовен Потребител
Щом ще отговаря...
Втори въпрос:
Кога започват замерването с хронограф за пушки които са под 16j и издават ли съответно някакъв документ?
Благодаря предварително за отговора!

п.с. Каква ще е или е цената на такова замерване + документ?
 

FreeMan

Редовен Потребител
Ситуацията е същата и в София.
Предлагането се ограничава с Гамо което никой (поне който знае) не ги поглежда, и други бюджетни такива.
Да се наблегне на качествените чашки които се купуват с хиляди: JSB и H&N
 

DANNY

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Ситуацията е същата и в София.
Предлагането се ограничава с Гамо което никой (поне който знае) не ги поглежда, и други бюджетни такива.
Да се наблегне на качествените чашки които се купуват с хиляди: JSB и H&N


JSB си имат официален представител за България! Търси ги там!
VIP-а са официален представител на GAMO :pardon:
 

FreeMan

Редовен Потребител
cdman написа:
Колеги , това ще е темата в която представител на ВИП оръжейни комплекси ще пускат нови продукти и ще отговарят на ваши запитвания за наличности и т.н.

Дани ти откога работиш във VIP-a та отговаряш вместо тях.
Те може да внасят Gamo, но още 50 магазина в София ги предлагат нали. Какво им пречи да станат вносители или да вземат от вносителите за да предлагат и те.
Монопола никога не е в полза на крайния потребител.
Другото което е - може пък да искам да си ги купя от тях, които за ми на 5мин вместо на 30-40мин в зависимост от трафика... освен това работят когато другите не работят... и т.н.
 

DANNY

Редовен Потребител
FreeMan написа:
cdman написа:
Колеги , това ще е темата в която представител на ВИП оръжейни комплекси ще пускат нови продукти и ще отговарят на ваши запитвания за наличности и т.н.

Дани ти откога работиш във VIP-a та отговаряш вместо тях.
Те може да внасят Gamo, но още 50 магазина в София ги предлагат нали. Какво им пречи да станат вносители или да вземат от вносителите за да предлагат и те.
Монопола никога не е в полза на крайния потребител.
Другото което е - може пък да искам да си ги купя от тях, които за ми на 5мин вместо на 30-40мин в зависимост от трафика... освен това работят когато другите не работят... и т.н.


Като идеш на страницата на JSB и провериш кой е регионалния дистриутор ще видиш! :)
http://www.schulzdiabolo.cz/en/list-of-distributors/


А и незбравяй, че аз пиша за да трупам постове за кутийка чашки! ;)
 

GunsBG

Новодошъл
DANNY

Услугата се предлага в магазините ни във София, Пловдив и Бургас, където оръжейник ще измери дулната енергия и ще Ви издаде протокол. В него ще бъдат описани данните на оръжието, данните на собственика и началната скорост.По закон ако е под 24 джаула-не подлежи на уведомление, а ако е над 24 джаула подлежи на уведомление към Служба КОС.

За целта е необходимо да носите въздушното си оръжие и личната си карта.

Цената на услугата е 10 лева, и ще отнеме не повече от 10 минути.

При покупка на въздушно оръжие от нас ще получите протокол заедно с него.

FreeMan,soundmax

Има ли други марки освен RWS,JSB и H&N или модели от тях ,които биха интересували Вас и вашите колеги.Кажете какво искате и ще го внесем. ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
GunsBG написа:
FreeMan,soundmax

Има ли други марки освен RWS,JSB и H&N или модели от тях ,които биха интересували Вас и вашите колеги.Кажете какво искате и ще го внесем. ;)

Ето така се прави бизнес!
Най-търсените и купувани чашки (и то в големи количества) от хората във форума са в калибри 4,5 и 5,5:
JSB EXACT Heavy
JSB EXACT,
JSB EXACT Jumbo
JSB EXACT Express,
JSBEXACT Jumbo Express
http://web.telecom.cz/schulz/main_e.htm

H&N Baracuda Match
H&N Baracuda
http://www.hn-sport.de/kontakt/kontaktdaten.html

Евентуално биха представлявали интерес:
H&N Baracuda Hunter - не съм срещал никъде в България - даден е като точен, тежък и ловен проектил. Може да стане доста популярен особено ако е първите 2 и съответно цената е човешка... ;)
Crosman Premier - непопулярен проектил поради липсата на внос. Има добри отзиви в САЩ и е възможно да стане търсен артикул особено ако се докаже като точен и далекобоен.
Crosman Premier Ultra Magnum
Crosman Premier Hollowpoint

Нека колегите споделят и добавят още.
 

piperov_pipi

Потребител
Аз съм от Бургас, освен пневматично оръжие съм любител и на малокалибрено. Кога ще мога да си купя от вашия магазин малокалибрени патрони от марката - ELEY tenex...? Има и други колеги, които желаят да стрелят с тази марка. В магазина ни казват, че когато ги получат веднага се изкупуват от БФСС. Моля, да оставяте количества и за нас...
 

bor1968

Потребител
DANNY написа:
VIP-а са официален представител на GAMO :pardon:

Аз пък да питам тогава - Защо най-продаваните чашки на Гамо- прохънтър до преди година и нещо, въпреки, че имаха мустаци /израстъци/ по полите си но бяха с еднакви глави и хвърчаха добре и се купуваха. Имаше по някой друг флаер, но се понасяше.
Сега изглеждат идеално, но хвърчат като мухи /на където си искат/. Това идва от факта, че главите в момента са подкалибрени или разнокалибрени.
Те сигурно и сами са го видяли от осезателния спад на търговията при тези чашки.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Аз бих попитал с какъв сертификат ще е снабден хронографа, на базата на чийто измервания ще се издават сертификати за мощността на оръжията, защото всеки може да извади еталонни грамове например и да провери една везна дали работи правилно, но не може да и сложи стикер, че е тарирана. Такова нещо може да направи само метрологията.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Тук трябва да се говори за два сертификата. Сертифициране на хронографа за коростта и на везната на която ще се мери проектила преди да бъде изстрелян. Иначе няма как де се определят точните джаули.
 

lynx

Редовен Потребител
Повечето задавате въпроси, чийто отговори са ви пределно ясни, но просто така лафче да става ;)

* "Какво е мнението на ВИП, че Гамо провалили качеството на някой модел чашки"
** "Кой ще сертифицира/провери хронографа" като не са виждали такова нещо...
*** "Чашките трябвало с лазерна везна да се мерят" че току виж пушката се оказала 24,1 джаула
:-\
 

cdman

Администратор
Lynx ме е изпреварил , но и аз ще помоля колеги задавайте логични въпроси - в закона за въздушното оръжие ЯСНО Е ОПИСАНО че сертификат издават оръжейните работилници и ТОЧКА щом има подпис там че е на оръжейна работилница значи е валиден. Недейте като малки деца да се заигравате сега - човека вече отговори колко струва къде се прави и какво се изисква!

Същият е отговора и за чашките :) нека не забравяме че VIP комплекса не произвежда чашки - и не може да каже кои как летят.
 

lynx

Редовен Потребител
Иван Димов написа:
Прадставяне на пушки,без обозначен калибър и скорост на проектила. :crazy:
http://www.guns.bg/GAMO_Spectra-cat14-s ... testOrder=
http://www.guns.bg/Norica_Krono-cat14-s ... testOrder=
По нататък изгубих интерес да гледам. :pardon:
Иване, гледай в дясно, пише я енергията, а също и дали подлежи на регистрация. ;)
Едната е 6,4 а другата 9 джаула.
 

cdman

Администратор
То понеже това обсъждаме в една друга тема вече цяла седмица - че едни колеги тук много малко на брой се опитват да помагат на всички - а други цели армии се чудят как да обяснят на останалите че нищо не разбират.

Иван Димов написа:
Прадставяне на пушки,без обозначен калибър и скорост на проектила. :crazy:
http://www.guns.bg/GAMO_Spectra-cat14-s ... testOrder=
http://www.guns.bg/Norica_Krono-cat14-s ... testOrder=
По нататък изгубих интерес да гледам. :pardon:

Специално за иван димов е подчертано важното в обявата със сигнално червен цвят.
 

Attachments

  • gunsbg-pushka.gif
    gunsbg-pushka.gif
    45.5 KB · Прегледи: 307

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Има ли други марки освен RWS,JSB и H&N или модели от тях ,които биха интересували Вас и вашите колеги.Кажете какво искате и ще го внесем.
Ами за тези марки се сещаме само пък са се доказали като качествени продукти, и други има но се произвеждат в същите фирми под различни имена май затова е безсмислено да ги пишем ;) Иначе в предния пост съм посочил каквото ме интересува от продуктите на RWS, ако почнете и JSB да внасяте ще е супер вместо да обикалям два магазина за 2 вида ( марки) чашки ще си взимам всичко от вас ;) :cheers: пък и не само аз сигурно ;)
 

Иван Димов

Потребител
cdman написа:
То понеже това обсъждаме в една друга тема вече цяла седмица - че едни колеги тук много малко на брой се опитват да помагат на всички - а други цели армии се чудят как да обяснят на останалите че нищо не разбират.

Иван Димов написа:
Прадставяне на пушки,без обозначен калибър и скорост на проектила. :crazy:
http://www.guns.bg/GAMO_Spectra-cat14-s ... testOrder=
http://www.guns.bg/Norica_Krono-cat14-s ... testOrder=
По нататък изгубих интерес да гледам. :pardon:

Специално за иван димов е подчертано важното в обявата със сигнално червен цвят.

Благодаря на админа за специалното внимание и квалификация.Таблицата с данните в дясно наистина не съм я видял (не знам как се е получило),за което се извинявам. :yes: Аз,винаги съм спадал към по-претенциозните клиенти.Това само ми е помагало.
 
Нагоре