ВЕТРОМЕРИ, НИВЕЛИ И ЪГЛОМЕРИ-начини за работа. Хоризон

llcoolj

Редовен Потребител
Според мен са достатъчни няколко колчета, разположени по трасето, със завързани кърпички/панделки, шалчета/, които да те ориентират за моментното състояние на вятъра в момента на изстрела. Използването на анемометър , според мен е неприложимо, най малкото, защото трудно ще отчетеш скоростта и посоката на вятъра в момента на изстрела при мишената/и по цялото трасе/ в момента, в който стреляш. А 10-15/поне/ секунди преди това /докато отидеш до мишената, отчетеш показанията и се върнеш при пушката/ е безсмислено, освен ако не си Светкавицата.

Колегите, където стрелят по подвижни мишени, физически нямат време да забиват колчета. Там как се измерва скоростта на вятъра до мишената?
 

rivan

Редовен Потребител
Колегите, където стрелят по подвижни мишени, физически нямат време да забиват колчета. Там как се измерва скоростта на вятъра до мишената?
Отговор
клоните тревите, женските поли;)
Гледаш на самодивите полите и :ruak47:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колегите, където стрелят по подвижни мишени, физически нямат време да забиват колчета. Там как се измерва скоростта на вятъра до мишената?[
В нормалните държави в евро,месеци,години...:cheers:
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Колегите, където стрелят по подвижни мишени, физически нямат време да забиват колчета. Там как се измерва скоростта на вятъра до мишената?[/QUOTE Е

Едно е да целиш 5мм-"Х"-са в бенч мишена,съвсем друго е да стреляш 20мм отвор за да падне ФТ мишена а трето е да уцелиш труп на див балкански нерез, от породата суриии качурииии,а и както ти е казал Павлов си има друг форум.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Едно е да целиш 5мм-"Х"-са в бенч мишена,съвсем друго е да стреляш 20мм отвор за да падне ФТ мишена а трето е да уцелиш труп на див балкански нерез, от породата суриии качурииии,а и както ти е казал Павлов си има друг форум.
Не знам за какви диви балкански нерези ми пишеш и тем подобни!
 

anibis

Редовен Потребител
Не знам за какви диви балкански нерези ми пишеш и тем подобни!


Колегите, където стрелят по подвижни мишени, физически нямат време да забиват колчета. Там как се измерва скоростта на вятъра до мишената?

На какво викаш подвижни мишени?
 
Нагоре