ВАРМИНТ - класове и правила

Йосиф

Потребител
Въпросът сега е колко бройки трябват за едно състезание, за да мога да поръчам. В същност той може да направи минимум 200, максимум 300, така че май не е от значение колко ни трябват

Варминта е стрелба с пневматично оръжие на дистанция до от 55 до 100 метра за клас ПЦП и от 35 до 80 метра за клас пружинен. За целта разполагаме с определен брой изстрели и определено време. Победител е този който порази всички мишени, с възможно най-малко изстрели, за възможно по-кратко време.
При братушките класовете са до 16 джаула /Euro/ и над 16 джаула /Open/ и се стреля от 50 до 100 метра /11 мишени/.
 

vedra

Редовен Потребител
Ако гипсовата мишена стъпи за без пари ще можем да закачим на всяка по едно балонче и ще вдига прах като централа на "бизнесмена" Ковачки. За намаляване на цената вместо да купуваме балончета можен да обявим кампания за събиране на отработени презервативи:lol:
 

lynx

Редовен Потребител
Май ще трябва по някое камъче да се добави в балона.
При вятър балоните са палавници, не си стоят на мястото :D
 

vedra

Редовен Потребител
Ами да поръчам тогава 300 бройки? На лято стреляме, зиме сушиме! Разбира се ще ги направи с някаква закачалчица от едната страна.
Къде да ги достави моя човек? То и съхранението си е проблем. Не знам 300 бройки каво представляват като обем за складиране. Това в случай че не ги изпуцаме всичките от раз
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Интересно , ще следя как върви организацията и ако е за всички защо не и да постреляме заедно .
 

vedra

Редовен Потребител
Аз сериозно питам да поръчвам ли защото човека има план по часове на фабриката и иска да знае ще ми уйдисва ли на акъла или не. Не става дума аз да си ги гърмя тези мишени а да ги използваме когато/ако се организира някаквая подобна среща, състезание или каквото там и да било.
В случая моят личен интерес е че Варминта предлага клас "Открит" в който мога да стрелям с по-силна пушка и в компания, евентуално
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Аз сериозно питам да поръчвам ли защото човека има план по часове на фабриката и иска да знае ще ми уйдисва ли на акъла или не. Не става дума аз да си ги гърмя тези мишени а да ги използваме когато/ако се организира някаквая подобна среща, състезание или каквото там и да било.
В случая моят личен интерес е че Варминта предлага клас "Открит" в който мога да стрелям с по-силна пушка и в компания, евентуално
Аз лично бих дошъл ,но не се наемам да организирам нищо над 16j от законова гледна точка.
 

andi

Редовен Потребител
по спомен варминт преди стреляхме на гипсчета ф42 мм . Дори в Пловдив правихме с Тихомир и носихме в Ботево да помогнем на Братушка . С кламер за закачалка. 50 мм диаметър според мен е макс . Горе прочетох 100 мм , което е прекалено лесно на 100 м .
 

Йосиф

Потребител
Утре ще пробвам моите отливки за състезание и аз съм навит ако има хора може да направим клас пцп и клас ппп
 

vedra

Редовен Потребител
Утре ще кажа на човека че искаме 300 мишени с диаметър 50 мм и дебелина по негова преценка между 6 и 10 мм. Той си имал технология за закачалчици, така че каквито ги направи такива ще бъдат. Нямам идея какво ще е качеството но важното е да издържат докато ги окачим на "бесилото"- после е все тая. За следващо мероприятие ще поискам още 300 и така докато накрая ми тегли една майна и ми даде цена;) След това ще му мислим- ако изобщо се организираме да ги изпотрошим!
Гледам че ентусиазмът е умерен а желанието за организация направо хич си го няма. Предполагам че аз съм по-мераклия защото хал хабер си нямам какво значи да организираш такова нещо. Дали това което организира Братушката за Врачански балкан 2020 не може да е едно добро начало за текущата вече година? Дори и да не е чист Варминт, а някаква забавна и разнообразна разтухаа по някакви правила.
 

братушка

Редовен Потребител
Технология за правене на мишенките е описана на първата страница на тази тема.
Коментарите относно конкретното събитие предлагам да се правят в темата за това мероприятие.
 

vedra

Редовен Потребител
Съвсем вярно. Аз мисля, че това е една много добра идея която трябва да срещне подобаваща подкрепа от нас. Ако ние сега не ударим едно рамо на Братушката, така ще си останем загледани в клавиатурите си още неизвестно колко време. Ако имам допълнителна информация, питане или идеи ще се включа в Раздел "Мероприятия":
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Среща-Врачански-Балкан-2020.10788/
Който има желание разбира се!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Само да вметна освен пружинките и клас до 16 джаула и при ПЦП-тата също стрелят до 80 метра. Поне така го правихме за последно, но организатора си решава, и все пак имахме написани правила за провеждане, хубаво е да ги прочетете, там са описани и някои неща за който се задават въпроси.
 

Йосиф

Потребител
значи ще се организира Варминт на врачанския балкан :) :) така ли да го разбера :) Ще мога ли да участвам с Хатсан 125 тх 42 джаула :)
 
Нагоре