Бързомерци-модели и използването им

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги нямам опит,при бързомерците,тези откритите,има ли фокусно разстояние,при пистолет и пушка как се случват нещата ,има ли разлика?
 

lu-bo

Редовен Потребител
Колеги нямам опит,при бързомерците,тези откритите,има ли фокусно разстояние,при пистолет и пушка как се случват нещата ,има ли разлика?
Бързомерците стават за стрелба до 100м. по-евтините имат голяма точка и на 50м.покриват почти цялата мишена.Най-добре иди в някои оръжеен магазин и погледни през няколко модела.Откритите не са за предпочитане.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ми обмислям за Reximex RP а ми трябва нещо да го ползвам и за като пищак и с приклада до 50тина метра!Сега съм с компактна оптика на високи монтажи с просвет и през него виждам механичните,но ми е интересно и с бързомерец,не съм имал,пробвал съм преди години,но с чужда играчка,малко тегаво ми се стори,но вероятно е въпрос и на навик :) !
 

Djack

Редовен Потребител
Този който е върху оптиката го имам! Много е сполучлив и точката му е малка. Аз го използвах на малокалибрената, а го бях давал на приятел, който доста време стреля с него на гладкоцевната пушка! Сега съм го сложил на един кросман!
 

Васил 83

Редовен Потребител
Имам такъв, но не на пружинка. Сложил съм го на пцп пистолетчето и върши перфектнна работа за целта си.
 

Plamenf26

Потребител
Колеги, някой пробвал ли го е този бързомер на пружинка с ГП (22-23 джаула):

Hatsan 125 vs. Бързомер - 1:0 - Пукна стъклото от край до край...
 

незнайко

Редовен Потребител
Зависи колко прецизна стрелба търсиш колега. За бърза непрецизна стрелба върши работа . Той за това е и предназначен, т.е. големи цели - бърза стрелба, близки разстояния да речем до около 30-на метра. Удобно най вече за ловджии. Лично мнение от практика с такъв.
 

harry_cool

Потребител
Никаква прецизна стрелба. Консервени кутии и кенчета на 20-30 метра.
Знам, че ще ги цели, но дали ще устиска на отката......
Май ще проверя емпирично :)))
 

LogiBG

Редовен Потребител
Аз ползвах за walther q5 9mm, изкара при мен едно ходене до стрелбището около 3 кутии с патрони. После го подарих за СО2 пистолет и сутринта ми потвърдиха, че още го ползват. Може и да е било до късмет. Мисля че имаше на umarex някъде намален в момента 80-100лв. те са доста по-здрави в 'този ценови' диапазон.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Даденият модел е евтин, не става за оръжия със сериозен откат/накат. За pcp е перфектен за цената си.
 

harry_cool

Потребител
Тогава съвет за нещо по-свястно до към 100-тина лв., което по-ще издържи на отката?
 

O.K.

Потребител
Аз сега научавам за това, но смятам, че така става видима оптическата ос на светодиодния бързомер и така се избягва паралакса.
 

IvoMarinov

Потребител
Здравейте, някой ползвал ли е нещо подобно и какви са наблюденията Ви. Смятам да го ползвам за гамо Рипли 10 ген 2


Или това


Този втория е малко евтин за трижикон май.
Благодаря
 

lu-bo

Редовен Потребител
На този първия точката е огромна на 50 м. покрива цел с 20см.диаметър Втория предполагам че е същия боклук.
Поръчаи си от" Алито" има читави модели.
 

IvoMarinov

Потребител
С онлайн поръчките съм на Вие. Затова търся наличен в някой БГ магазин. А ти кой би препоръчал от Али -то
 

lu-bo

Редовен Потребител
Преди 3г. си купих от Алито копие на Аимпоинт още го ползвам.По нашите оръжейни магазини читав бързомер около 300лв.
 
Нагоре