Бързомерци-модели и използването им

Karlito/Man

Редовен Потребител
Преди време ползвах този бързомер. Точката е голяма, но е страшно удобен за бързо прицелване на къси дистанции - 20-30м. За групи не става, мъчил съм го многократно, дори с оптика 3*32 групите са значително по-добри!
 

Attachments

  • IMG_20210508_131334.jpg
    IMG_20210508_131334.jpg
    230.4 KB · Прегледи: 93
  • IMG_20210508_131502.jpg
    IMG_20210508_131502.jpg
    164.8 KB · Прегледи: 91
  • IMG_20210508_131442.jpg
    IMG_20210508_131442.jpg
    128.3 KB · Прегледи: 91

Lighthammer

Редовен Потребител
Понеже си преглеждам форума на ловците периодично, наскоро попаднах на продажбата на това нещо. Ето как изглежда прицелването с него:
maxresdefault.jpg

Може би все пак може да се нарече бързомер, макар че е по-скоро нещо средно между бързомер и механични прибори, затова и го наричат го и по двата начина. Мисля, че ще ви е интересно. Много интересна идея има. Ето и разни клипчета в ютуб - https://www.youtube.com/results?search_query=seeall+open+sight
 

kosmev

Редовен Потребител
За форума на ловците ясно, ама темата на форума, в който пишеш , преглеждаш ли я ? ;)
Явно не са дръпнали много, щом още се рекламират с клип отпреди 5 години...
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Ебаси издънката! Извинявам се. Имах сякаш спомен да съм преглеждал темата и как па не съм обърнал внимание...
 

Коцкар

Редовен Потребител
Тоя бързомер ми се струва доста добър защото няма рамка отгоре и така не ти запречва картината като е само стъкло от горната страна и в същото време има лека извивка за по широк изглед. 70лв от алито
https://a.aliexpress.com/_mNJLLXQ
 

Attachments

  • Screenshot_20221129-182134_AliExpress.jpg
    Screenshot_20221129-182134_AliExpress.jpg
    279.7 KB · Прегледи: 49

lu-bo

Редовен Потребител
Тоя бързомер ми се струва доста добър защото няма рамка отгоре и така не ти запречва картината като е само стъкло от горната страна и в същото време има лека извивка за по широк изглед. 70лв от алито
https://a.aliexpress.com/_mNJLLXQ
Има и недостатъци; Стъклото не е защитено от удар,ако те навали дъжд и попаднат капчици от вътрешната страна на стъклото се виждат не една а много точки,много лесно стъклото лепи прашинки от вътрешната страна,ако слънцето е зад гърба ти не виждаш точката.Преди време ползвах подобен но за кратко,точно заради тези причини.
 
Последна промяна:

Lighthammer

Редовен Потребител
Тези дни ми дойде от Али-то тази джаджа https://www.aliexpress.com/item/100....order_list.order_list_main.22.59981802BgYb3a Ако някой търси нещо такова, мисля, че няма да съжалява с това, аз съм страшно доволен. Много добра изработка, метално, прекрасно се вижда, държи си прострелката на ПЦП, има и вариант с лазер, ако предпочитате, какъвто е моят, цената му е отлична, в сравнение с тази на събратята му, които се продават у нас и в Европа.
1.png
 

pachoddp

Потребител
Аз тъкмо съм на чалъм да поръчам същото, но без лазер, за един CP2 пищак.... Направо Господ те прати да кажеш, че си го поръчал. Можеш ли да измериш колко см. му е самата база за закрепване. Защото в една обява в Али-то го дават 8см.,но не става ясно 8см. е цялата дължина на бързомера или базата за закрепване е толкова. А на CP2 - то задната шина е 7см. дълга. В друга обява пък го дават 5 и нещо см. дължина на монтажа....
Ако ми свършиш тази работа, да ми измериш колко е см. е самата база за закрепване, ще съм много благодарен....
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Аз тъкмо съм на чалъм да поръчам същото, но без лазер, за един CP2 пищак.... Направо Господ те прати да кажеш, че си го поръчал. Можеш ли да измериш колко см. му е самата база за закрепване. Защото в една обява в Али-то го дават 8см.,но не става ясно 8см. е цялата дължина на бързомера или базата за закрепване е толкова. А на CP2 - то задната шина е 7см. дълга. В друга обява пък го дават 5 и нещо см. дължина на монтажа....
Ако ми свършиш тази работа, да ми измериш колко е см. е самата база за закрепване, ще съм много благодарен....

5,7 см е.

DSC_0643_compressed.JPG
 

Hidden

Редовен Потребител
На който не му се чака доставката от Алиекспрес - същият го има в пушка.еу.
 

pachoddp

Потребител
Ами този, който поръчах аз, е 34лв.с безплатна доставка и идва от Франция за 10 дни. В комплект с всичко. При нашите търговци са почти дубъл....
 

IvoMarinov

Потребител
Според Вас как ще се държи бързомер на ПП с газово бутало. За броунинг х блейд 2. Дали ще се строши от отката.
Имам този

Дали ще стане. Не съм в ред с очите. Без очилабвиждам мерника и мушката ми се размазва целта. Като сложа очилата виждам целта размазват ми се мерните прибори. С точката през бързомера е горе долу добре. Благодаря предварително.

Заглеждам и това.


Моля за съвет
 
Последна промяна:

Васил Василев

Потребител
Според Вас как ще се държи бързомер на ПП с газово бутало. За броунинг х блейд 2. Дали ще се строши от отката.
Имам този

Дали ще стане. Не съм в ред с очите. Без очилабвиждам мерника и мушката ми се размазва целта. Като сложа очилата виждам целта размазват ми се мерните прибори. С точката през бързомера е горе долу добре. Благодаря предварително.

Заглеждам и това.


Моля за съвет
И аз, съм зле с очите. Имам същия бързомерец - без очила нищо не се вижда. По-добре оптика. При мен беше на пцп , пружинката може и да го пръсне.
 

IvoMarinov

Потребител
И аз, съм зле с очите. Имам същия бързомерец - без очила нищо не се вижда. По-добре оптика. При мен беше на пцп , пружинката може и да го пръсне.
Точно за това мислех да го пробвам, че като сложа очилата виждам и двете горе долу нормално. И точката и мишената. А и зелената точка виждам по-добре. Но ако ще го чупи ще минавам на оптика
 

Коцкар

Редовен Потребител
Но ако ще го чупи ще минавам на оптика
Така и така ще минаваш на оптика за по далечни разтояния служи си mini red dot (пистолетен бързомер също и за оптики) наричат се RMR red dot. Ohhunt е добра марка между 100-250лв а за RMR red dot виж "trijicon SRO" около 80лв в алито.
 

Attachments

  • 20230224_222534.jpg
    20230224_222534.jpg
    287.9 KB · Прегледи: 40

IvoMarinov

Потребител
Така и така ще минаваш на оптика за по далечни разтояния служи си mini red dot (пистолетен бързомер също и за оптики) наричат се RMR red dot. Ohhunt е добра марка между 100-250лв а за RMR red dot виж "trijicon SRO" около 80лв в алито.
Благодаря. Това ли е оптиката ohhunt

https://krez-armory.com/product/optika-oh-45x20
Никакъв ме няма в онлайн пазаруването, затова предпочитам нещо, което може да се намери в Бг
 

Коцкар

Редовен Потребител
Благодаря. Това ли е оптиката ohhunt

https://krez-armory.com/product/optika-oh-45x20
Никакъв ме няма в онлайн пазаруването, затова предпочитам нещо, което може да се намери в Бг
По скоро си мислех за тази 220лв + бързомерче понеже е добра цена и ще ти служи дълги години на различни пушки въздушни и огнестрелни кото дойде. Аз поне това бих избрал това съм пазарувал и за всичките ми познати всьо ohhunt фенери,бързомери и оптики. Иначе ако имаш кинти Nikko sterling или направо vortex на цената на една стара кола.


Или ако искаш малко по компактна като моята ето тази за 300лвhttps://www.ohhunt.com/products/ohh...reset-riflescopes?_pos=8&_sid=cc672feaa&_ss=r


Пръстенче 30mm за red dot (RMR) към оптиката за 8лв

И самия бързомер rmr SRO 80лв

Най малката 3-9 но ще трябва да поръчаш отделно пръстени за 40лв за да сложиш red dot отгоре че няма да има място но има side parallax за изчистване на фокуса както и горните по скъпи и пръстенче за диоптер според всяко око това май на всички оптики си го има.
135лв BGN 113.87 24%OFF | ohhunt 3-9X32 AOCE Hunting Scope 1/2 Half Mil Dot Illuminated RG Wire Reticle Optics Sight with Turrets Locking


Или 150лв 4-14x44 тази е по средата не е прекалено голяма не е и от най малките и е 150лв можеби най удачния вариант за първа оптика до 100-150 метра
BGN 146.40 24%OFF | ohhunt Guardian 4-14X44 SF Optical Sights Sniper Scope Side Parallax Scope with KillFlash Cover for Shooting
 
Последна промяна:
Нагоре