България стана пълноправен член на Световната Фийлд Таргет Федерация

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
От името на ръководството и членовете на ФТКС искам да събщя, че България е най-новия член на СФТФ чрез ФТКС като RGB (Regional Governing Body).
Надяваме се, че това ще допринесе за развитието на любимия ни спорт и хоби.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
fatalen написа:
akraba1 написа:
Пускам едни линкове от другия форум.
Считам, че са доста важни и интересни! Както и че трябва да и се обърне внимание.
Навеждат ме на размисъл и повече ме натъжават вместо да ме карат да се радвам.
"3"

http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=14786

http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=13366&start=30

Нямам думи :(
Завистта и разпросранението на неверна информация е нещото, което ненавиждам.


lynx написа:
Какво е тъжното? ???

Тъжното е, че едни се опитват да градят, а други се молят за природни бедствия. Това е тъжното, Рачо.
akraba1 написа:
fatalen написа:
akraba1 написа:
Пускам едни линкове от другия форум.
Считам, че са доста важни и интересни! Както и че трябва да и се обърне внимание.
Навеждат ме на размисъл и повече ме натъжават вместо да ме карат да се радвам.
"3"

http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=14786

http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=13366&start=30

Нямам думи :(
Завистта и разпросранението на неверна информация е нещото, което ненавиждам.

Аз също нямам думи, предполагам, че и други ще онемеят.
Зависта, няма да коментирам!
...НО ТИ КОМЕНТИРАЙ -"разпросранението на неверна информация"!
Кое точно е неверна информация от 2та линка!? :write:

--------------------------------------едит--------------------------------------------
На "всичкото отгоре" сам си го написъл тук
http://forum.airguns.bg/index.php?topic ... g55487#new
fatalen написа:
Ти кажи кое е вярното!!!
Не ме карай да обяснявам на аудиторията, нещата, които знам, за да се опитвам да оборвам нечии твърдения!!!
Не е лошо човек да споделя неща само "от първа ръка"
akraba1 написа:
....не е лошо човек да споделя!
Прав си!
Човек трябва да споделя с тези, които очаква да тръгнат след него!
Защото аудиторията, май, нищо не знае :bravo:
soundmax написа:
Аз не разбирам кой защо се сърди все едно сте загубили милиони левове, или нещо друго ... че не сте научили на секундата баси и простотията :wall: На мен лично ми е все едно кога е станало, че и преди месец да е било, все едно ревнувате гаджето си ....стегнете се бре хора :mad:
Вместо да се поздравим както подобава от тази хубава вест какво правим, ще ми обясните ли ????????????????
И все пак..... :bravo: :bravo: :bravo:
Браво за усилията които са направили хората за да стане това реалност ПОЗДРАВЛЕНИЯ към всички които практикуват този спорт, това би трябвало да е повод за радост (а не за кавга) :cheers:
fatalen написа:
akraba1 написа:
....не е лошо човек да споделя!
Прав си!
Човек трябва да споделя с тези, които очаква да тръгнат след него!
Защото аудиторията, май, нищо не знае :bravo:

Като се науча да гледам на боб, за да мога на лятната си почивка да си проверя мейла преди други хора ще те уведомя първо, официално и само теб.
Архитекта написа:
Първо - Честито :cheers: !
Искам да помоля за малко пояснения: Какво означава статута RGB на ФТКС /предполагам, че е нещо като представляващ България/ ? И оттам - какво означава тази новина за членовете на БАФТ, както и за нечленовете на ФТКС и БАФТ :)?
simogg написа:
От известно време Акрабата тиражира явни лъжи по адрес на членове на ФТКС за действия
и отношения между тях Милен. При това все за неща които ама въобще не го касаят. Ето за да задоволя любопитството му отговарям с факти,които могат да бъдат потвърдени поне от трима души.
Клюка 1-ва;-
Как сме скрили от Милен,че ще се ходи в Унгария и видиш ли каква конспирация спрямо него е
проведена.
Отговор.
Поканата за гостуванетов Унгария получихме от Ласло Бекеш на състезанието в Полша .На въпроса към Милен дали ще дойде с нас той отговори,че две мероприятя толкова близо едно до друго са му в повече. Този въпрос Акрабата го повдигна и в другия форум, но за съжаление там Милен бързичко покри ,а после и изтри темата.
Клюка 2-ра, която тиражира:-
На състезанието по ФТ в Пловдив Акрабата с пръскърбие разяснява,че Милен бил принуден в Полша да търси на заем чашки от Немците за да може да стеля на другия ден.
Отговор:
Преди заминаванео за Полша му бяхме обърнали внимание ,че има чашки които не поддържат добра група и имат доста флаери.
На прострелката в Полша установихме ,че той въпреки това е точно с този вид проектил.
Върнахме се в хотела и само Пламен му даде над 250 броя. Божо същому даде. Аз му предложих ако не му стигнат да му дам и моите 4,52 а да стрелям с 4.51 на Божо защото цевите са ни еднакви и не очаквак драстични отклонения.Тка ,че Млен в Полша има ше повече чашки и от нас. Свидетели сме ние тримата , а ако се наложи ще питаме и немците с които сме в отлични отношения.
Сега малко по приемането ни в WFTF и дейнито участие на Милен в в кореспонденцията:-
Истина- Милен пръв е свърза с Ласло Бекеш по мейла.Вярно по грешка( Божо може да обясни),но е факт
Бяхме разговаряли преди това, че една от задачите ни е да установим колкото може повече контакти с хора чиито имена се знаят в този спорт и той като човек с отличен английски е добре да помогне за това. Парадокса е, че в Полша той не пожела да се срешне лично с този човек а пък и не само с него въпреки нашите настоявания!!! Е тази задача си я свършихме аз,Божо и Пламен. След този момент всички необходими документи са подготвяни от нас тримата ,а цялата кореспонденция и сега я води Божо.
Има и други неща за които мога да пиша с факти които могат да се подкрепят , но по-важното
е,че България вече е член на WFTF.

И само за за радетеля на ФТ-то в България –Акрабата.
Мисля ,че много повече ме е еня какво се случва с този спорт в България.
Още помним опитите на Милен да извива ръце с изказвания , че ше се махне от клуба
ако си сътрудничим , а недай си боже да станем членове на БАФТ. Е точно такова отношение няма как да мине. За нас по-важно е все пак да се срещаме и сътезаваме с тези хора, а това , че ти и Милен няма да идвате на наши мероприятия ще го приживеем.
Смея да твърдя, че ФТКС се стреми да е в нормални отношения с всички клубове и регионални групи и това, че вече е RGB мисля ,че само ще допринесе за развитие на този спорт. Най малкото на световното може да се състезаваме като отбор.
Така е Дани кервана си върви кучето си лае......................
А пък вие двама с Милен се разберете кой кой какво казал и защо точно ти си се превърнал в
негова маша,да вади горештите камъни от огъня.
fatalen написа:
Архитекта написа:
Първо - Честито :cheers: !
Искам да помоля за малко пояснения: Какво означава статута RGB на ФТКС /предполагам, че е нещо като представляващ България/ ? И оттам - какво означава тази новина за членовете на БАФТ, както и за нечленовете на ФТКС и БАФТ :)?

Пламене, е.... обичам ти въпросите :pardon: :pardon: :pardon:
Честито-то е за всички, независимо от това дали са членове или не на някоя органидация.
RGB най-просто казано е представетиля на дадена държава в спорта фийлд таргет пред СФТФ.
Означава това, че България е призната и е пълноправен член на СФТФ.
Ако разбирам скрития въпрос правилно, то има само ползи, не и ограничения за който и да било.
lynx написа:
Симо, извинявай ама вие сте си виновни за тия "неразбирателства" и "полу-истини" и прочие глупости.
Фийлд Таргет Клуб София се е обгърнал в тайнственост и мистерия, никой нищо не споменава и всички членове "пазят ревниво тайната".
Когато някой от форумите спомене за нещо името на клуба или изкаже предположения , веднага го нападате и той е обявен за враг №1.
Не че нещо...., ама вие си знаете ;)
simogg написа:
Рачо,
Ние на някого пречим ли?
Нещо искаме ли от някого?
Някой плаща ли ни пътуванията за да му даваме сметка какво правим?
А колкото до враг N 1:2;3 ще е всеки който сипе откровенни лъжи по наш адрес.
fatalen написа:
Наистина постъпваме неправилно :(
Това да "криеш" въпроси касаещи Клуб-а от хора, които не са членове на Клуба е недопустимо.
:wall: :wall: :wall:
lynx написа:
Аз изказвам лично мнение, а именно че тази тайнственост ви пречи.
Не трябва ли почитателите на ФТ в България да знаят, че България е станала член на Световната федерация по Фийлд таргет?
simogg написа:
lynx написа:
Аз изказвам лично мнение, а именно че тази тайнственост ви пречи.
Не трябва ли почитателите на ФТ в България да знаят, че България е станала член на Световната федерация по Фийлд таргет?

http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=1
lynx написа:
simogg написа:
Да, точно това визирам.
Ако на Милен не му беше направило впечатление, че в поканата му е упоменато че неговата държава е член на Световната федерация, дали тази тема щеше да бъде побликувана или е съвпадение в часа на събитията?
Не се заяждам, само питам.
:cheers:
fatalen написа:
lynx написа:
Не трябва ли почитателите на ФТ в България да знаят, че България е станала член на Световната федерация по Фийлд таргет?

@LYNX
Ти знеш ли кога, как и по какъв начин България е станала член на СФТФ?
Ако незнаеш отговора на поне един въпрос, по-добре си замълчи!


ОК. За да е ясно какъв е проблема и да отговоря на всичките възможни въпроси и техните аспекти, които могат да възникнат в последствие ще напиша по-долното, въпреки, че не съм длъжен да давам обяснения за причините, поради които стана разправията за пореден път.

Сутринта прочетох в другия форум, че Милен е получил необходимите документи за пътуването на световното в Унгария.
От поканата е видно, че България е сред 26-те пълноправни членове на СФТФ, вече.
Отворих си мейла и освен поканите на останалите 5 чавека, които ще ходим на световното видях и резултата от гласуването на всичките 25 страни членки. 19 гласа за и 6 страни, които не са гласували по различни причини. До момента имаме подкрепата на председателите на две от федерациите, които не са гласували със съответните извинения за пропуснатия вот и топли пожелания към фийлд таргета в България. България е приета за пълноправен член на СФТФ на 06.08.2010 г.
Това, че има хора, които искат да изпреварят сянката си е техен проблем.
Само да не ме изкарват виновен, че не си нося компютъра с мен на плажа и леглото и да игнорирам дъщеря ми, която е болна втори ден.
Най-малкото Милен като член на клуба и знаещ, че аз водя кореспонденцията можеше да ми се обади и да ме попита "защо" научава новината от друго място. Но не би. Пък даже и хора се намериха да пеят в тон с него. Срамота :( :( :(. Да не казвам нещо повече :-\
Много пъти съм писал опровержения на разни нападки, но някои хора предпочитат да вземат страна по инерция. Това си е тяхно право и проблем.
Не смятам повече да обсъждам неща написани от някои хора и ще се опитаме да действаме на дела, както и си мисля, че го правим до момента.
Нагледал съм се на неблагодарни хора и никога в личен план не съм очаквал благодарности. Правя това, което мога и ще продължавам да го правя докато имам тези правомощия. До сега не съм ощетил с нищо Клуба и не съм получил изгода от това. Не очаквам и подобно нещо за в бъдеще.
И както каза Симо, аз ще перефразирам "кервана ще върви докато го дърпаме" иначе кучетата ще си лаят и при спрял керван, но няма да е толко силна амбицията им за облайване.

П.П.
Иска отново да напиша:
България е член на СФТФ
Не Симо, Божидар и Пламен, както отново се опитват да вменят някои хора с написването на "3"
Това, че инициативата е у едни, не значи, че само те ще се ползват от резултатите.

П.П. 2
Всъщност имам една безценна изгода от цялата работа. Доставям си страхотно удоволствие с хората, с които практикувам това, което ми е на сърцето.
akraba1 написа:
fatalen написа:
...........
Иска отново да напиша:
България е член на СФТФ
Не Симо, Божидар и Пламен, както отново се опитват да вменят някои хора с написването на "3"
Това, че инициативата е у едни, не значи, че само те ще се ползват от резултатите.

Нищо не съм казъл!
Гузен негонен бяга!
...Или пък много добре осъзнава за какво иде реч"3"
bor1968 написа:
Ай честито ни тогава :cheers:.
И най-вече на хората довели нещата до тук и вече традиционно и редовно посещаващи международни ФТ състезания.
Хубаво е че вече официално ще представяте страната макар и отново на частни начала.
Аз лично ви желая много успехи и добри преживявания на международните сцени :bravo: :cheers:
Архитекта написа:
P.S: Ще си позволя едно пояснение към колегите, които влизат в тази тема след прехвърлянето на постове от друга дискусия: България не е изключена от Световната ФТ Федерация :'( ,а е приета в СФТФ :) :cheers: ! Добре, че гласувалите за това членство едва ли имат време да се ровят по балкански форуми и едва ли са завършили българска филология :D.
Архитекта написа:
Едва ли някой ще оспори факта, че заслугата за това членство е на шепата колеги, които ни представят по международните трасета. Днес обаче стана така, че вместо да се радват от постигнатото - те си счупиха кефа. Затова предлагам да не занимаваме рожденника ни cdman :cheers: , ами със съгласието на akraba1, simogg и fatalen Макси да пусне метлата и да върне темата в оригиналния й позитивен вид. Да го пишем недоразумение и да гледаме напред :rambo: :cheers: !
 

luft9waffe

Редовен Потребител
:cheers: за благата вест!
и както казва един колега:
"FT(FieldTarget'n'FullTable) is good for you!"
 
A

Anonymous

Гост
Поздравления и от мен!


П.П. За съжаление и това вместо радост и съпричастност предизвика спорове и конфликти. И май е започнало с лъжа (ако е започнало както и от когото се твърди в http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=14786).
Milen Miladinov írta:
Hello,
My name is Milen Miladinov....
.... because currently we don't have a real National FT association
Предния път (статията) уж имаше обяснение на написаното, уж ние не бяхме разбрали мисълта... Сега обаче е същото. Съвпадение?

А какво ще се прави във връзка със следващото, написано от председателя на SAFTAA Йохан Янсен?
The Club’s application to become the Representative Governing Body (RGB) for Bulgaria. In this letter they must state that if and when more FT clubs are constituted in Bulgaria, all the clubs together will establish an FT association/federation, and that the new body will then apply to become the RGB for Bulgaria.
Оттатък има нещо като спор кой е започнал кореспонденцията, с подтекст чия е заслугата за приемането на СФТК в СФТФ. По-важното е кой е написал (инициирал написването на ) посоченото от Янсен писмо.
Поздравявам го за свършената работа. И искам да го попитам дали е включил в писмото посочения текст/ангажимент?
 

bor1968

Потребител
Това, което е отговорил председателя на SAFTAA, че ако има още подобни клубове в България е желателно да се обединят в национална структура и тя отново да кандидатства за член на SAFTAA е логично, но не е толкова от значение.
Тези които ходят по международни мероприятия са хората от Софийския клуб. Те са тези, които са прокарали пътечката и създали връзките и познанствата, а другото /признанието от SAFTAA/ е логично продължение на техните усилия.
Относно националната структура, е хубаво да има такава, но ние сме държавата в която хората са свикнали да се цепят, отцепват, разединяват и т.н. Въпреки, че основното ни занимание е едно, всеки има различни критерии и това е нормално и няма нищо лошо. Лошото е че някои не приемаха ,,различните" и искаха нещата да стават единствено по техния начин. Затова и напуснаха форума и трудно се вписват в някои общи норми. Амбицията е хубаво нещо, но липсата на толерантност и прекомерната амбиция граничат с патология. Така си обяснявам поведението срещу БАФТ, срещу форума, а сега и срещу СФТК.
Нека спрем със сивите краски и признаем това което правят и са постигнали колегите от София.
Много от нас едва ли ще участват на международно мероприятие, но задължително трябва да подкрепят колегите, които го правят и да се радват когато имат успехи.
:cheers:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Иво кореспонденцията е водена от името на ФТКС и това е достатъчно.
RGB не дава някави изключителни права на ФТКС да коли и беси.
Всяка страна включително и България може да има няколко RGB.
При появата на клубове които ще се организират във федерация(асоциасия) RGB
ще бъде прехвърлено . И ако подтекста на твоя въпрос е защо това да нее БАФТ ти отговарям .
БАФТ за момента асоциира физически лица. И като идея се видя че има смисъл от нейното съществуване.
Само времето ще покаже дали ще имаме още клубове със спортен календар и мероприятия които да се обединят в нещо . Без тях за съжаление нищо не правм по въпроса на г-н Янсен.
 
A

Anonymous

Гост
Всъщност контекста на въпроса ми беше друг.
А именно, че в написаното от г-н Янсен се вижда изискването да се поеме определен ангажимент, свързан с евентуалното бъдещо обединяване в асоциация/федерация. (Не става дума за колене и бесене. Изглежда че съществуването на единна национална организация е важно за тях, а също и една такава организация да бъде представителен орган.) И какво ще се прави при условие, че такава организация вече съществува, нещо повече - съществувала е по време на посочената в другия форум коренспонденция.
Най-лесния път е да се покаже, че Лазло (забравих името) и Янсен, а и всички гласували, са били заблудени. Лесно, но нежелателно. Няма нужда да си вадим кирливите ризи.

-------------

ЦЪК!
 

DANNY

Редовен Потребител
Ти или неискаш да разбереш или наистина не ти е ясно.
Хората признават за официална национална Организация тази която е призната от световната федерация.
БАФТ е национална но не призната и не се възприема като такава!
БАФТ не може да представлява България като национална организация в светът на Фийлд Таргета.
....И преди /когато е започнала кореспонденцията/ и сега след като все още не е приета /призната/.
А за да бъде приета и призната трябва този който кандидатства да е прочел съответната конституция на Световната Фийлд Таргет Федерация, да е покрил съответните критерии да има няколко препоръки /контакти/ че другите страни членки да гласуват за него и тогава ще ти обявяват, че си признат и приет в СФТФ.
Просто е...
...Просто изпълнение на няколко критерия :rambo: и влизаш....
Да не забравяме, че хората гледат и Устав и правилници и....
 

lynx

Редовен Потребител
Не мисля, че която и да е федерация по ФТ се нуждае от личностни препоръки за да бъде приета от Световната, това звучи несериозно.
Как Световната федерация ще научи за съществувнето на Българската, като са ги уверили че такава у нас няма?
Акраба, прочети Фнимателно кореспонднцията на Милен и ще ти се изясни ситуацията, Деймос е вденал веднага хавата.
Сигурен съм че сега БАФТ ако изпратят запитване за членство и ще стане едно сконфузено...... ;)
По-добре е да не навлизаме в подробности.
 

DANNY

Редовен Потребител
Ти пък прочети пак, какво аз съм написъл! Но Фнимателно!
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
lynx написа:
Не мисля, че която и да е федерация по ФТ се нуждае от личностни препоръки за да бъде приета от Световната, това звучи несериозно.
Как Световната федерация ще научи за съществувнето на Българската, като са ги уверили че такава у нас няма?
Акраба, прочети Фнимателно кореспонднцията на Милен и ще ти се изясни ситуацията, Деймос е вденал веднага хавата.
Сигурен съм че сега БАФТ ако изпратят запитване за членство и ще стане едно сконфузено...... ;)
По-добре е да не навлизаме в подробности.


Няма да стане сконфузно.


http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 316#p20316
 

братушка

Редовен Потребител
Малко ОФФ.
Това, което ни напомни Симо ми припомни факта, че Австрия, Белгия и Гърция се отказаха да провеждат Световно тази година. Вероятно се почустваха не достатъчно "силни" за такова домакинство.
Живот и здраве до година Световното ще е в Италия.
Таз година аз похарчих лимита си за международни прояви по семейна линия, но до година ще се постарая да не е така.
Ей, колеги от ФТКС, ще приемете ли един натрапник с емблема БАФТ в отбора си до година ? :)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Ако сме отбор в него има само една емблема и тя е на България.
Без значение кой е организатора ФТКС/БАФТ или още някой.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
братушка написа:
Малко ОФФ.
Това, което ни напомни Симо ми припомни факта, че Австрия, Белгия и Гърция се отказаха да провеждат Световно тази година. Вероятно се почустваха не достатъчно "силни" за такова домакинство.
Живот и здраве до година Световното ще е в Италия.
Таз година аз похарчих лимита си за международни прояви по семейна линия, но до година ще се постарая да не е така.
Ей, колеги от ФТКС, ще приемете ли един натрапник с емблема БАФТ в отбора си до година ? :)
във връзка с второто изречение:
кога е нашият ред да правим световно?
 

братушка

Редовен Потребител
кога е нашият ред да правим световно?
Според конституцията по реда на записването:
1. South Africa 2009 FT Worlds
2. Austria 2010
3. Belgium 2011
4. Greece 2012
5. Hungary 2013
6. Italy 2014
7. Lithuania 2015
8. Germany 2016
9. Malta
10. Netherlands
11. New Zealand
12. Norway
13. Portugal
14. Russia
15. Scotland
16. Spain
17. Wales
18. England
19. Poland
20. USA
21. Northern Ireland
22. Canada
Отказалите се Австрия, Белгия и Гърция отиват в края на списъка.
После към края на същия списък се добавят новодошлите...
Ще зависи и кой ще се отказва....
Няма да е скоро :)
 

DANNY

Редовен Потребител
Не се притеснявайте тогава ще сме пенсионери и няма ние да го организираме. Да му мислят младите ;)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Това съвсем не е сигурно.
Литва е 4лен от миналата година, а ще правят
световно 2012г.
 

jost70

Потребител
ФТКС
Със голямо закъснение : Огромно ЧЕСТИТО на всички колеги от форума :cheers:
Едва от днес имам от ново компютър и доста неща научих , нека не се караме , все пак е крачка напред.
Първо беше БАФТ сега още едно признание / така аз го разбирам/ и не на последно място още успехи на колегите
представящи БЪЛГАРИЯ зад граница на различни мероприятия . Мисля , че излишно се появиха търканията ДО и НАД 16 Дж.
преди време . Място има за всички ! :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
...излишно се появиха търканията ДО и НАД 16 Дж преди време .
Не знам, дали бяха излишни, но сега вече имаме основание да въвеждаме клас 24Дж.
И нещо ми подсказва, че по въпроса "ДО и НАД 24Дж" търкания няма да има :)
 
Нагоре