България стана пълноправен член на Световната Фийлд Таргет Федерация

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
братушка написа:
...излишно се появиха търканията ДО и НАД 16 Дж преди време .
Не знам, дали бяха излишни, но сега вече имаме основание да въвеждаме клас 24Дж.
И нещо ми подсказва, че по въпроса "ДО и НАД 24Дж" търкания няма да има :)

ФТ-то е добре сега до 16 над 16. Мое мнение тази енергия 24 е по-скоро за БР. Зада е и там близо до международните правила :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
valens1968 написа:
братушка написа:
...излишно се появиха търканията ДО и НАД 16 Дж преди време .
Не знам, дали бяха излишни, но сега вече имаме основание да въвеждаме клас 24Дж.
И нещо ми подсказва, че по въпроса "ДО и НАД 24Дж" търкания няма да има :)

ФТ-то е добре сега до 16 над 16. Мое мнение тази енергия 24 е по-скоро за БР. Зада е и там близо до международните правила :cheers:
Лелеле още класове дайте да почнем да се събираме по 100 на човека пък да се цепим както искате не искам да ви се бъркам (честно казано не ме притеснява в кой клас ще съм, че ако трябва и с ПЦП -тата да се състезавам с пружинка дреме ми :D), казвам го не задруго а основно заради пружинния клас в който едва ли ще се откажа и в бъдещ план, там няма как да се делим малко народ останахме пък и рядко се събираме наведнъж за жалост :'(
 

poacher

Потребител
Re: България стана пълноправен член на Свето&

Приветствам членството на БГ в СФТФ :bravo:

Братушка се "закача" с тези 24J заради закона, не заради друго ;)
Не мисля, че такъв клас ще се появи по нашите състезания.
Разделението ще се запази - international (16J) / unlimited.
Друг е въпроса, че това "unlimited" ако не исакте да си регистрирате пушката, автоматично става "limited 24J" след обнародването на закона :)
...но това вече е личен избор ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Аз предлагам да се разделим в класове през 5 джаула, така на състезанията ще има медали за всички ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Братушка се "закача" с тези 24J заради закона, не заради друго
Точно така.
Основоположниците на ФТ, англичаните, определиха клас 16Дж именно съобразявайки се със техния английски закон. Ако в закона им беше написано "над 19Дж - FAC": сега цял свят щеше да стреля ФТ с 19Дж.
И ние, като законопослушни граждани, просто няма начин да игнорираме закона, който скоро ще имаме.


ПС: да наречеме класа "Bulgarian Native" ;) ;) ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
....И !?
Това какво общо има с признаването от СФТФ!?
Нещо не мога да схвана последните писаници в тази тема!


СФТФ е федерация на държавите практикуващи ФТ спорта!
И като такава тя допуска стрелбата да става по съответните правила /CORE/.
А там до колкото си спомням няма нито unlimited, нито 20, 24, 27, 100 джаула!

Това НЕ Е Федерация на Любителите на Пневматичното Оръжие за да обсъждате каквито и да били варианти :eek:
 

lynx

Редовен Потребител
Да, последните постове може да се преместят примерно в темата за "Закона".
А настоящата тема се изчерпи и може да отиде в "Архива", вече всички разбраха новината.
 

братушка

Редовен Потребител
Това какво общо има с признаването от СФТФ!?
Просто любопитно признаха те нашите регламенти и наличието на клас Анлимитед в тях?

СФТФ е федерация на държавите практикуващи ФТ спорта!
И като такава тя допуска стрелбата да става по съответните правила /CORE/.
А там до колкото си спомням няма нито unlimited, нито 20, 24, 27, 100 джаула!
Може и да има Коре правила, но всяка държава си има своите особености.
Например поляците съвсем официално си стрелят не 16, а 17Дж.
В Германия не се делят на пружинки и РСР и всички стрелят накуп.
..... в ЮАР са забранени електронни ветроизмерители....

По опита си с БР Федерация знам, че те не налагат абсолютно твърди ранки, просто искаха да знаят по какви точно правила стреляме конкретно ние. Убеден съм, че ако ние въведем някакъв свой специфичен клас (например тези 24Дж) или други специфични национални тънкости в правилата - те просто ще го приемат.
 

DANNY

Редовен Потребител
братушка написа:
По опита си с БР Федерация знам, че те не налагат абсолютно твърди ранки, просто искаха да знаят по какви точно правила стреляме конкретно ние. Убеден съм, че ако ние въведем някакъв свой специфичен клас (например тези 24Дж) или други специфични национални тънкости в правилата - те просто ще го приемат.

Едната с другата Федерация нямат нищо общо!
И не бъди сигурен, че ще приемат!
Погледни си пак темата за кореспонденцията на БАФТ!
И ако се размислиш ще намериш отговор на много от въпроси или поне на по-важните. :)
Ако приемаха толкова лесно /особености в правилата/ нямаше да се стига и до това, че да се кандидатства по други начини /различни от на БАФТ/
 

братушка

Редовен Потребител
И не бъди сигурен, че ще приемат!
Точно за ФТ Федерация говоря.
Ето това го приеха, вече:
поляците съвсем официално си стрелят не 16, а 17Дж.
В Германия не се делят на пружинки и РСР и всички стрелят накуп.
..... в ЮАР са забранени електронни ветроизмерители....
И още цял куп други разлики. Например за височината на "килимкчето" за сядане, рарешено/забранено ползване на спортни куртки и сбруи и още цял куп други национални особености.


И още: като се стягате за Световно в Литва след 2 години имайте предвид: там класът сигурно ще бъде 12Дж. Законът им е такъв: над 12Дж - огнестрел :)
 

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
Световната федерация по ФТ много слабо се интересува от националните правила на своите членове, и дори не ги изискват при кандидатстване за членство.
 

DANNY

Редовен Потребител
Ами всички тия разлики не излизат от CORE правилата!
За това се и допускат.

А за Литва май пак си в грешка. :cool:
Въпросните ограничения както в Унгария, Германия 7,5 джаула са за общата публика и никой не кара хората които отиват там да си свалят пушките на 7,5 джаула! Няма да се свалят и сега за това световно в Унгария!

За това казвам, че няма логика и в Литва да се свалят на 12 джаула.


Явно хората като едни истински Европейци се съобразяват с правилата на дадения спорт и не карат другите да ги променят. :)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
братушка написа:
И не бъди сигурен, че ще приемат!
Точно за ФТ Федерация говоря.
Ето това го приеха, вече:
поляците съвсем официално си стрелят не 16, а 17Дж.
В Германия не се делят на пружинки и РСР и всички стрелят накуп.
..... в ЮАР са забранени електронни ветроизмерители....
И още цял куп други разлики. Например за височината на "килимкчето" за сядане, рарешено/забранено ползване на спортни куртки и сбруи и още цял куп други национални особености.



И още: като се стягате за Световно в Литва след 2 години имайте предвид: там класът сигурно ще бъде 12Дж. Законът им е такъв: над 12Дж - огнестрел :)
В Полша закона е до 17 дж. На състезанието в Морско тавана бе 16,2дж.
Не разбитам какво пак търсиш и какво предлагаш. Като ще имаме закон до 24 дж.(дано е така)
по него да се ръководим, а като национална идентичност на спорта да стреляме с потури и калпаци
 

братушка

Редовен Потребител
а като национална идентичност на спорта да стреляме с потури и калпаци
Симо, не съм говорил за "национална идентичност", а за нацинални особености.
Като им харесва на немците да стрелят овързани с различни каиши за повече стабилност - никакви му там англичане не са им указ да го отменят...

Когато четох за последно полския регламент, преди година и половина, таман за първото ви ходене, там въобще не се споменаваше за джаули. Беше написано, че се допускат пушки, които според буквата на полския закон не се смятат за оръжие. Наложи се отделно да им търся закона.
Може и да са го променили от тогава :pardon: Регламента, де, щото според закона все още са 17Дж.

Всъщност аз започнах приказка с една шега, па тя стана...
А разговор за евентуалния клас 24Дж наистина е за друга тема, както и спекта дали ще го приемат "Световните Сили".
 

poacher

Потребител
Пак да повторя, че взехте да припалвате от нищото... - за мен интернационалният клас си остава 16J !!!

Клас "неограничен", както добре знаете може да се стреля с к'вото ви скимне - от 5 до 150J.
След промените в закона, които предстоят обаче, всеки над 24J ако иска да има повече "power" ще минава на уведомителен режим и т'ва е.
Аз имам 16J пушка. Другата ми е 40J и ще я декларирам, за да не се налага да я скопявам.
Кеф ти международно, кеф ти неограничен :pardon:
 

DANNY

Редовен Потребител
poacher написа:
Пак да повторя, че взехте да припалвате от нищото... - за мен интернационалният клас си остава 16J !!!

Клас "неограничен", както добре знаете може да се стреля с к'вото ви скимне - от 5 до 150J.
След промените в закона, които предстоят обаче, всеки над 24J ако иска да има повече "power" ще минава на уведомителен режим и т'ва е.
Аз имам 16J пушка. Другата ми е 40J и ще я декларирам, за да не се налага да я скопявам.
Кеф ти международно, кеф ти неограничен :pardon:

Добри, всичко това го знаеме и няма нищо общо с темата за признаване от СФТФ!
Това са писаници и дискусии за темата посветена на закона,на БАФТ или някъде другаде.
Втази тема няма смисъл да се обсъждат неща и мощности които нямат отнушение към СФТФ!
 

братушка

Редовен Потребител
Аде стига сме спорили. Да палим колите и да отпрашваме към монтанско ;) :p
Там и ще отпразнуваме събитието, и ще избистриме новите класове и ще си примериме...... джаулите ;) ;) ;) ;) ;) ;)
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 

cdman

Администратор
Брей човек да не излезе 2 седмици отпуска и гледай колко нови неща станали :)

Честито на ФТКС за инициативата и приемането ни в световната федерация - това е нещо наистина хубаво :cheers:
 
Нагоре