Бенчрест състезание - 18.11.2012 - Ст.Загора

FreeMan

Редовен Потребител
Здравейте колеги,
На 18.11.2012 (неделя) ще се проведе състезание по Бенчрест в Стара Загора. Началото на турнира е 9:00 часа на стрелбище "Лозенец"(кв. Лозенец) над стадион Берое, Стара Загора.
Огнестрелното е на 17.11.2012. Тъй като отнема много време и участниците ще запълнят наличните маси, ние ще можем да се включим на 18.11 в отделен клас - въздушни.
Карта Google
Карта BGMaps
Таксата за участие е 30лв - колкото и на огнестрелните.
Допълнителна информация относно правилата и календара можете да видите в линковете по-долу. Правилата са коментирани по надолу в темата - моля прочетете.
Тези които смятат да участват нека да го обявят в темата за да се преброиме.

http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=7434 - Правилник малокалибрен бенчрест
В допълнение:
Разрешени са двуноги, надулници, саундмодератори. Допустимо е пълнене или помпене по време на стрелба.
Забранено свързването на предна и задна опора, както и стрелба от бутилка.
Мачовете са 3 с продължителност по 30 мин всеки.
Коридорите са 8.
Организаторите осигуряват всичко необходимо за провеждането на състезанието: маси, столове, мишени, съдийство и т.н.
Разпределянето по масите е със жребие, като масите се сменят на всеки мач.
Отчитането на мишените и засичането на времето са от съдия.
Оплаквания или оспорване на точки пред комисия от поне 2ма души+ съдията.
Наградния фонд е медали за Iво, IIро и IIIто място във съответните класове.
Класовете са 2:
Клас до 16j - стрелят на дистанция 25м
Клас неограничен - стрелят на дистанция 50м
Минимален брой участници в даден клас - 3-ма

Заявили участие в състезанието за клас неограничен са:
1. go_panch
2. Ангел Иванов
3. Карлсон
4. FreeMan
5. anibis
6. оги-пз

Заявили участие в състезанието за клас до 16j са:
1. go_panch (при условие че общата бройка на състезателите е над 8 души - ще има втори кръг)
2. leopardars
 

lynx

Редовен Потребител
FreeMan, трябва да предупредиш желаещите че максималната разрешена мощност за най-високия клас въздухарки/съгласно предоставения правилник/ е 27 джаула, за да няма неприятни изненади на състезанието.
В другите класове е по-ниска разрешената мощност.
 

Карлсон

Потребител
Ще направя всичко възможно да си направя работния график така че да мога да се включа и аз... ;) Към настоящия момент ме пишете и мене... :rambo:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Предполагам че ще е на същото стрелбище както състезанието на 20.10.: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=8275
"Началото на турнира е 9:00 часа на стрелбище "Лозенец"(кв. Лозенец) над стадион Берое..."
В темата има програма и регламент...

Колкото за джаулите - организаторите въобще не ги интересува това. Ще е както ние си го направим.
Ние и така не можем да се съберем, та какво ли ще е ако има и лимити.

Карлсон - и аз не съм на 100%, но съм почти сигурен че съм там.
 

go_panch

Потребител
FreeMan написа:
Колкото за джаулите - организаторите въобще не ги интересува това. Ще е както ние си го направим.
Това променя нещата. Докато няма точен и ясен правилник мен не ме бройте.
 

Карлсон

Потребител
Мдаа, това за джаулите е хубаво да се уточни, че моя турчин с Баракуди подминава 45 джанки... Има огромна вероятност да съм с нова и доста по-качествена пушка, ама за това като му дойде времето... За съжаление има малка вероятност и аз като @FreeMan да не мога да присъствам, зависим съм от няколко човека на работа, ама има вратички... Важно ми е да знам и дали реста като предна упора е задължителен, или двунога или торбе с пясък са позволени... В развитието на темата ще потвърдя на 100 процента, ако всичко е ОК мога да взема още поне 3-ма и багаж, колата ми е голяма, а и Ямбол, Сливен и др. околни са ми по път..
 

FreeMan

Редовен Потребител
go_panch написа:
FreeMan написа:
Колкото за джаулите - организаторите въобще не ги интересува това. Ще е както ние си го направим.
Това променя нещата. Докато няма точен и ясен правилник мен не ме бройте.

Правилник си има, а за джаулите ако са до 27 дали ще бъде броен който и да е от нас?...
Лимит в джаулите няма да има, останалото е по регламента. Огнестрелните също бяха до скоро всички в един клас, чак когато има повече участници могат да се делят на класове.
Давайте малко по-сериозно, ако има предложения - пишете, не да свирите отбой като девойки :D
 

go_panch

Потребител
FreeMan написа:
Лимит в джаулите няма да има, останалото е по регламента.
Според регламента са забранени двуногите и дистанцията за стрелба е 25м. Предлагам ти да прегледаш и тези правила.
 

lynx

Редовен Потребител
Жорка, а ти си премери килата на пушката, че може по това правило да улетиш ;)
Майтапа на страна, но една богато накичена с "аксесоари" ФТ пушка ще надскочи теглото дори и за най-високия клас въздухарки.
 
A

Anonymous

Гост
Да забия един въпрос ?
30лв такса за участие?
За какво се плаща и какво се получава?

На мен таксата ми се вижда необосновано висока ,
преди време много хора казваха че стрелбище Диана дере кожи с такси 20лв.
А сега какво става ?, ново стрелбище ли се избива или новите маси на флоберкаджийте?


Мишени+медали +грамоти+съдийстване според мен излизат около 10 лв макс. при 10 участника .
другите 20 кентавъра къде потъват ,за наем на стрелбището ли ?
Баси сигурно има най малкото персонални стриптизьорки за всеки участник „танцуват на масата и ти правят бабалюга докато се сменя мишената ";)
 

go_panch

Потребител
lynx написа:
Жорка, а ти си премери килата на пушката, че може по това правило да улетиш ;)
Майтапа на страна, но една богато накичена с "аксесоари" ФТ пушка ще надскочи теглото дори и за най-високия клас въздухарки.
Аз правилника го прочетох внимателно.
Имам пушки за класове Тежък варминт А и Б, обаче Фанито не се класира за клас Sporter точно заради килцата.
 

lynx

Редовен Потребител
SVIREPIY написа:
Да забия един въпрос ?
30лв такса за участие?
За какво се плаща и какво се получава?

Най-вероятно има твърда такса /няколко стотака/ за да се наеме стрелбището за състезание за цял ден.
Тъй като "огнестрелците" не са многобройни по състезанията /на последното във всичките класове са участвали само 7 човека/ затова се пада по-висока такса за участник.
Трябва да се покрие наема на стрелбището, а и да остане нещичко отгоре.
Тоест, шукар-бибитките си ги плащаш отделно-не влизат в цената ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
В Киев съм и не съм отварял последните дни...

Чак пък съорганизатор - просто ми се стреля, а и да се видим...

За таксата - сигурно е по малко от всичко което се спомена - инвентара е скъп (да имат нови маси които ще бъдат предоставени) и таксата на стрелбището си е цифра а може и да има и други причини за които не знам.
Това ми е казано - това пиша.
Колегата Касабов е получил е-маил с линк към темата, а и знам че има регистрация и може да се включи ако иска, но в случая така са преценили и решили - ако щем. Никой не ни кара - просто има такава възможност.

До сега не е имало ограничение за килограми, двуноги, СМ и др., но ако държите да се вкарат рестрикции предлагайте.

Аз предлагам да няма рестрикции, класове и ограничения относно калибър (.17, .20, .22), джаули, надулници, тегло на оръжието и т.н.
Да се стреля както е било на предишните проведени състезания по БР т.е. с разрешени двуноги, но забранено свързването на предна и задна опора по какъвто и да е начин. Забранено стреляне от бутилка, разрешено пълненето по време на стрелба.

Предлагам участниците да стрелят общо 4 мача - по 2 мишени на 25м. и 2 мишени на 50м. като на всеки мач се сменя масата (т.е. 4 пъти) по 30мин. на мач включващ и прострелъчните.
Мишените и отчитането - по правилата.

Пишете и предлагайте.
 

anibis

Редовен Потребител
Предния път в Бургас имаше само забрана за двунога, каквото решите аз съм за. :rambo: Непременно ще дойда! :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Предлагам ви отделянето в дистанциите да е само до 16 дж.25м. и над 16 дж 50м.
Като ще е стрелба и среща за да се видим :) нека няма никакви ограничения,така ще се съберат повече хора,иначе много ще се "скрият" зад някое ограничение за да не дойдат.Според мен не трябва много да се разчита на Иван Касабов да организира такова мероприятие за ВО,защото той вижда доста зор с националните турнири по малокалибрено и ще му дойде в повече .Мое мнение.
 

anibis

Редовен Потребител
njatanasow написа:
Предлагам ви отделянето в дистанциите да е само до 16 дж.25м. и над 16 дж 50м.
Като ще е стрелба и среща за да се видим :) нека няма никакви ограничения,така ще се съберат повече хора,иначе много ще се "скрият" зад някое ограничение за да не дойдат.Според мен не трябва много да се разчита на Иван Касабов да организира такова мероприятие за ВО,защото той вижда доста зор с националните турнири по малокалибрено и ще му дойде в повече .Мое мнение.
Да аз съм напълно съгласен с бат Ники, нека да си стрелят и 16-те на 25м а другите на 50м. :yes: :cheers:
 
Нагоре