Бенчрест състезание - 18.11.2012 - Ст.Загора

njatanasow

Редовен Потребител
Божо,много си прав.Има големи стрелци но в зала и на 10 метра.Там наистина са изключително добри.Просто можем да мечтаем за техните постижения но на открито и на 25 метра ,просто те има да се учат от нас,както може би вече са почнали.
И една препоръка към следващото състезание на 25 метра до 16 дж ,да се отчитат правилно точките :) :cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Прав си Ники!
Аз лично с голям интерес бих слушал какво ще кажат относно пушките им и дисциплината им.
Двете дисциплини обаче имат голяма разлика помежду си и фундаменталната такава е в дистанцията, на която се стреля!
Ама колегата SAIGAA нещо се обиди за голямо съжаление :-[
Жалко, че толкова бързо го отказахме от комуникация с нас :wall:
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Относно мачовите чашки, с които стреля Жоро. Наистина е така, препоръчани са от производителя на пушката за конкретната стрелба и от това не може да се бяга, при положение, че пушката е клубна и за всички настройки отговаря призводителя. Тоест там нищо не се пипа.
Тествал съм тия същите чашки -2 вида бяха(някъде бях писал). Наистина на 25м с моите JSB направих по-добра група от колкото с тях, но разликата беше много малка. Освен това аз ги стрелях със 16J, а те са препоръчани за 7.5.
 

FreeMan

Редовен Потребител
njatanasow - нещо аз ли съм преписал неправилно или има въпрос към съдиите.

Динка - благодарим ти за снимките. Още един отпечатък в живота ни, който ще можем да си го припомняме.

Адмирации за anibis който каза и дойде сам чак от Варна без да му трепне окото.

SAIGAA - ще се радваме ако се организира едно бъдещо състезание 100% по регламента - с прострелки през хронограф за измерване на дулната енергия, мерене грамажа на пушките и без двуноги и всичко както си му е реда.
Аз лично нямам рест, но ще приспособя нещо и мога да си намаля пушката на 27.12j и да влеза в лимитите.
Ще е добре да се направи опит за едно такова на 100% по правилата.
 

anibis

Редовен Потребител
fatalen написа:
Също ми е интересно с какви чашки стреляха колегите с АНШУЦ?

ПП Сега прегледах снимките. По имената на мишените се ориентирам, че са стреляли с мачови чашки.
Голяма грешка! Лично мнение!
Стрелят с АНШУЦА с ма4ови 4ашки RVS ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
 

stelibg

Потребител
Стрелят с плоскоглави чашки, защото не знаят, че другите са по добри, и най-вече, за да има ясен отпечатък върху мишената. Преди два месеца бях си направил Щаера 7.5 джаула и стрелях прав от 10 метра. JSB 0.510 грама правеше по-добра група, защото по-малко разкъсваше листа.
Всъщност, когато 10 метровите стрелци научат що е то балистичен коефициент, ще разберат, че на открито и на 25 метра има само една чашка - JSB.
 

petkof

Редовен Потребител
stelibg написа:
Стрелят с плоскоглави чашки, защото не знаят, че другите са по добри, и най-вече, за да има ясен отпечатък върху мишената. Преди два месеца бях си направил Щаера 7.5 джаула и стрелях прав от 10 метра. JSB 0.510 грама правеше по-добра група, защото по-малко разкъсваше листа.
Всъщност, когато 10 метровите стрелци научат що е то балистичен коефициент, ще разберат, че на открито и на 25 метра има само една чашка - JSB.
На открито универсалната чашка до 150 м. според мен е Хаш и Ен Баракуда, в трите масови калибъра. :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
njatanasow - нещо аз ли съм преписал неправилно или има въпрос към съдиите.
Татеос,загледай се в отчитането,

Отчитането със калибратор 5.5 в състезание на 25 м. за 16 дж. се прави само когато има и състезание и в 5,5 до 27 дж.
А десятка се зачита когато централната точка е закачена.Когато е изцяло изрязана е и Х.
Първия кръг се явява девятка.Дано си ме разбрал.

С радост искам да поправя тук предходен пост в който поради съдийска грешка Любо е поставен на второ място в състезанието в събота.
Реално той е ПЪРВИ с две точки преднина пред Виктор .На трето съм аз със равен резултат и равни хиксове от втория.Ако и това не е оспорвано състезание,здраве му кажи ;) :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Да така е - не бях ги гледал.

А относно огнестрелните за които говориш - дайте повече инфо, снимки, разкази... Ние ви ги пуснахме на деня...
Пишете какво стана.
Гледам че и в темата за състезанието при GunMan няма нищо.
???
 

lynx

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Резултати:

Клас: 16j - 25м Мач 1 Мач 2 Мач 3 Общо
1. Злати Шумаров 250т /17х 249т /16х 249т /17х 748т /50х
2. Георги Топалов 240т /10х 239т /10х 242т /7х 721т /27х
3. Атанас Ковачев 241т /9х 242т /7х 233т /10х 716т /26х

Клас неограничен - 50м: Мач 1 Мач 2 Мач 3 Общо
1. Татеос 215т /1х 215т /2х 222т /2х 652т /5х
2. Георги Панчев 205т /4х 214т /5х 223т /4х 642т /13х
3. Мирослав Иванов 200т /2х 185т /-х 196т /2х 581т /4х

Да се надяваме, че следващите състезания ще бъдат по-масови.

FreeMan, това ли са всички участници?
От всеки клас по трима?
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
go_panch написа:
SAIGAA написа:
Колега MAD MAX тея Аншуци модел 9003 - са по 6 бона :) хахаха интересува ли те още на кого са
На Георги Топалов и на Атанас Ковачев
По бързи изчисления, инвентара който домъкнах го смятам около 13-14 000 лв и ко стана? Пак се изложих :)
Та парите не винаги са от значение...

Жоре,
защо в в из4исленията си вкарал и цената на пежото.Не е коректно ;)
 

azzaro

Потребител
Ех как нямаше една пружинка наоколо та и Динката да намаже в клас пружинни пушки :p /само бъзик Динка , :cheers:/
Само да попитам формата на мишената А3 или А4 беше??
 

FreeMan

Редовен Потребител
Да бяхме общо 6 участника от общо 10 заявили участие в периода преди да се състои.
От тези 6 - двама доведе И.Касабов които не са от "нашите" - поне за сега.
Това ще рече 4 от 10 което говори красноречиво ...

Да мишените са на А3 картон на ERABSF - то и няма как да беше другояче особено за 50м.

soundmax - благодарим ти и за твоите снимки!

Между другото ако изчезнат плажните чадъри от пазара - Старозагорци ще са виновни - те си знаят защо... ;)
 

praetorian

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Да бяхме общо 6 участника от общо 10 заявили участие в периода преди да се състои.
От тези 6 - двама доведе И.Касабов които не са от "нашите" - поне за сега.
Това ще рече 4 от 10 което говори красноречиво ...

Да мишените са на А3 картон на ERABSF - то и няма как да беше другояче особено за 50м.

soundmax - благодарим ти и за твоите снимки!

Между другото ако изчезнат плажните чадъри от пазара - Старозагорци ще са виновни - те си знаят защо... ;)

Илиан е виновен за чадърите ;) На мен много ми хареса състезанието, успях да се видя със стари приятели и да погледам красива стрелба :cheers: :cheers:.Дори ми позволиха да стрелям и да се снимам с пушки, различни от хатсан :lol: :crazy: :cheers:, за което - благодарности.
Браво на състезателите и доскоро! :bravo:
 

ilko_dim

Потребител
praetorian написа:
FreeMan написа:
Да бяхме общо 6 участника от общо 10 заявили участие в периода преди да се състои.
От тези 6 - двама доведе И.Касабов които не са от "нашите" - поне за сега.
Това ще рече 4 от 10 което говори красноречиво ...

Да мишените са на А3 картон на ERABSF - то и няма как да беше другояче особено за 50м.

soundmax - благодарим ти и за твоите снимки!

Между другото ако изчезнат плажните чадъри от пазара - Старозагорци ще са виновни - те си знаят защо... ;)

Илиан е виновен за чадърите ;) На мен много ми хареса състезанието, успях да се видя със стари приятели и да погледам красива стрелба :cheers: :cheers:.Дори ми позволиха да стрелям и да се снимам с пушки, различни от хатсан :lol: :crazy: :cheers:, за което - благодарности.
Браво на състезателите и доскоро! :bravo:

Спрете се с тези чадъри - камъните са в моята градинка :-[ , а и братския китайски народ има нужда от широк пазар , дори и да не е по предназначение ;)
Състезанието си беше много на ниво , дори и с малко участници си имаше стойност.
Организаторите се бяха постарали за удобството и безопасноста на всички .
Според мен всички останахме доволни и заредени с позитиви .
 

dinkata

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Между другото ако изчезнат плажните чадъри от пазара - Старозагорци ще са виновни - те си знаят защо... ;)

Или подочистачките в цяла Стара Загора да са без дръжки ! ;) ;) ;) ;) ;) ;) :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Dejmos - ЛС

Между другото - това сериозно.
Говорих със хората от стрелбището - има наем но е поносим.
Добре е че е горе-долу по средата на страната и има магистрали.

Според мен е добро място да се провеждат БР или ФТБР състезания.
Има си възможност за поне 10 коридора до 55м - открито (има стени отстрани и панели отгоре, които спират до някъде вятъра, но пък създават интересни вихри по трасето ;))
Не е лошо стрелбището.
Има възможност да се използва и затвореното помещение което става за стрелба на закрито, забравих да го измеря с рейндж файндъра но мисля ги има 25-30м. Задължителни чашкоуловители и нещо отзад за обезопасяване и опазване на стените.

Който иска да организира нещо - ще му дам телефона.
 
Нагоре