Бенчрест, Бургас, 26 и 27 март 2011г.

njatanasow

Редовен Потребител
Колеги,отново ще бъдем поканени на Мартенската среща по Бенчрест за малокалибрени пушки.Вече съм говорил с организатора на мероприятието,и му "подсказах" че при нас има доста голяма група с по слаби пушки които биха искали да стрелят на 25 метра.Разбра се ,че няма да има проблем стига да има достатачно желаещи.А дали е така? Затова пускам по рано тази тема с целта да се разбере дали има интерес от различните класове (до 16 дж, и над 16дж)
Думата е ваша колеги :)
 

andi

Редовен Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

Миналата среща беше уникално - почти никои не ми вярва за срязаните карти и кордата !!!
Ако ми е възможно няма пропусна и тази . Ще стрелям отново на 50м .
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

За съжаление аз за себеси не мога да прявя предварителни прогнози, но ще направя възможното да участвам поне в клас до 16 джаула. А ако някой ми заеме пушката си, може и в горния. :)
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

Ангеле, официалния клас мисля, че не е до 16 джаула а до 24 или 27 /по спомен/.


----------------едит-------------

Всъщнос и аз бих се пробвал. Но ми е много рано за да кажа дали ще успея да дойда.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

Официалния за кого?
Според българските регламенти класовете са само 2: до 16Дж и безлимитния.
А на Европейското по пневмо БР ги има 4: до 7,5, до 16, до 24 И до 27Дж.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

Имах предвид дистанциите 25м до 27 джаула.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

братушка написа:
Официалния за кого?
Според българските регламенти класовете са само 2: до 16Дж и безлимитния.
А на Европейското по пневмо БР ги има 4: до 7,5, до 16, до 24 И до 27Дж.
Не са ли разделените пружинките от ПЦП? :pardon:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

Струва ми се че ако направим 4 класа,отиде та се невидя :)Затова предложих да е до и над 16 дж.
Но все пак ,за това е пусната по рано темата за да може всеки да си даде предложенията,стига да са и осъществими ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

Ники не ме разбра.
Не искам а и не мога да искам такова нещо 4 и класа.
Единственото нещо за което говорех е да има 25 и 50м!
А вие с организаторите може да се разберете до колко джаула да се стреля на 25м и над колко на 50м.
 

andi

Редовен Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

Колеги имам малко по-особено мнение по темата. На миналата среща бяхме поканени като гости, а Николай, Петко и Стилян се проявиха като не особено любезни гости ;). След това в ловния форум имаше едни коментари от едни хора, които изобщо не са присъствали на състезанието, в резултат на което, имаше брожение в средите на домакините.
До колкото разбрах от организатора, който е състезател по Бенч с малокалибрено, идеята е била да стрелят пушките, чиято основна дистанция е 50м, даже и мотото на миналата среща беше "стрелба с 22 калибър". Акцентът беше стрелбата с флоберки и те бяха разделени на 2 класа - ловен и свободен, а ние бяхме поканени като някаква "екзотика" в клас пневматични. Организаторът беше разчел много точно времето и пак се стреляше цял ден. Общото между трите класа /ловен, свободен и пневматика/ беше, че стрелят заедно на една и съща дистанция /50м/ по едни и същи мишени.
Ние състезания можем да си правим винаги на каквито дистанции си искаме, за флоберките не е същото. Нека не променяме първоначалната идея с различни класове и дистанции. Миналата година Вальо с пружинка стреля на 50м и то не зле.
Който от нас иска да стреля наравно с флоберките, на тяхното състезание ,нека стреля на тяхната дистанция и да участва в общия клас пневматика, а впоследствие можем между нас си да се разделим както искаме. Не е задължително организаторът да се съобразява с нашите класове и "различия", за него всички сме с въздушни пушки.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

njatanasow написа:
Колеги,отново ще бъдем поканени на Мартенската среща по Бенчрест за малокалибрени пушки.Вече съм говорил с организатора на мероприятието,и му "подсказах" че при нас има доста голяма група с по слаби пушки които биха искали да стрелят на 25 метра.Разбра се ,че няма да има проблем стига да има достатачно желаещи.[/color]А дали е така? Затова пускам по рано тази тема с целта да се разбере дали има интерес от различните класове (до 16 дж, и над 16дж)
Думата е ваша колеги :)

 

njatanasow

Редовен Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

Да дооточня.
Първия ден е състезанието по класове.Там няма мешане в класовете .Примерно в малокалибрените пушки са ловни и спортни.
При нас нищто не пречи да има до и над 16 дж.Предложението го правя с цел повече колеги да присъстват защото купона е голям.Ако почнем да правим много раздели наистина няма да ни стигне денят.За втория ден ще се класират само първите трима от всеки клас но понеже купата е само една а упражненията са съобразени за по мошни пушки там вече се получава проблем :)
Някакси невърви да се намаля дистанцията от 50 на 25м.Но пак искам да кажа че първия ден си е истинското състезание по класове и там наградите са от първо до трето.Само да кажа на тез които бяха на предното състезание ,освен старите упражнения ще има и НОВИ.
Колкото до "гостоприемството" лично аз мога и да не участвам :D
 

azzaro

Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

И аз мога да се включа в клас "ГАУБИЦА" ;) Само да не решат че суматрата е огнестрелна :crazy:
 

gggenata

Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

И аз смятам да видя как соления въздух ще се отрази на Air Armsa и да го разходя до Бургас
ако имам късмет да се измъкна.... :rambo: ;)
 

andi

Редовен Потребител
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

gggenata написа:
И аз смятам да видя как соления въздух ще се отрази на Air Armsa и да го разходя до Бургас
ако имам късмет да се измъкна.... :rambo: ;)


То твоя Армс ще кажеш , че не виждал и море , нали :D :D :D
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Re: Бенчрест, Бургас, март 2011

Миналата година не успях да дойда, но тази ще направя всичко възможно CZто да види други пушки.
 
Нагоре