Бензин в кръвта или всичко за хората на мотори.

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Пускам тази тема, защото виждам че доста от колегите, както и аз са любители на мотоциклетите.

51316241047909895_2.pic


Ето я и моята "бабичка".
Yamaha FZS 600 Fazer. Спортно-туристически мотор, удобен като туристически, но със зъл нрав на R6-ца.
Обичам дългите обиколки из България. Ходя и по събори на палатка.. Не си падам по издевателства над мотора като палене на гуми, гърмене, прекъсвачи, каране на задна и т.н... Харесва ми да гледам отстрани глупостите на младите луди глави с биричка в ръка .
 

anibis

Редовен Потребител
От две год. не карам мотор направих втора ужасна катастрофа и приключих с дейноста. Минали мотори през ръцете: 250VT CBR 400RR 750 FZR CBR 900RR CBR 924RR CBR 1000RR. Само мога да кажа, че това хоби също ми дава тая тръпка както при моторите. :crazy:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Фазерчето е с дефорсиран двигател от R6. 96 конски сили. За пътешествията които правя ми е повече от достатъчно. Вярвай ми че от 0 до 200 ще съм съвсем малко назад от спортен мотор. Преди да го купя доста проучвах и това което съм взел, напълно приляга на предпочитанията ми. Тъй като имам маунтин байк, по-високия стоеж и стандартното кормило са ми много по-удобни, защото завоите ги вземам като със байка. Само с лягане със малкото кормилце се чувствам супер несигурен - така както и като дам моя мотор на някой с пистарка. Всички викат "Как го караш с това кормило" :) За сметка на това след 300 км. преход без почивка слизам и имам сили за още каране, докато с пистов мотор ще е много трудно ... поне за мен...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ще минаваш на нещо по-пенсионерско май .. Или ще се отказваш ?!?!?! Или на 1000-ка ? >:D
 

anibis

Редовен Потребител
. Вярвай ми че от 0 до 200 ще съм съвсем малко назад от спортен мотор. Преди да го купя доста проучвах и това което съм взел, напълно приляга на предпочитанията ми. ПП Да наистина си прав за наведените мотори,но кой ще е отдзад и кой пред мен нали се сещаш че книшка кола-мотор не кара.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Така е - много пъти съм бил в компания на пистарки със по-неопитни мотористи и съм водил колоната, защото карам най-бързо.. Но напоследък се улавям че по-умереното каране ми доставя повече удоволствие. Зяпкам си пеизажчета и си почивам. Само от време навреме някой смешник с кола ме кара да връщам с по 2 зъба надолу ;) ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Като стана дума за "пенсионерско" това ми е от 1994 год.
 

Attachments

  • 01.JPG
    01.JPG
    349.5 KB · Прегледи: 179

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Леле Ники, ако те бях видял на някой събор да пристигаш на тая убавня, нали се сещаш че щах да гледам половин час като отровен от гъби.. Браво - това е красив мотор.... Имаш ли го още туй Сузи ?

anibis написа:
Само мога да кажа, че това хоби също ми дава тая тръпка както при моторите. :crazy:


какво да кажа:

217413_209775565707874_100000262974630_774085_3584033_n.jpg


Тая снимка е от Лукойла преди Севлиево. С Павката отиваме на Търново да стреляме, а двата мотора са на едни приятели дето скитаме заедно - те тъкмо бяха тръгнали към Букорещ да разгледат изложението за мотори... И на двете места ми се ходеше, но големия студ ме отказа от мотора и предпочетох пушката...
 

Andy Iron

Потребител
CaMyPau написа:
Ще минаваш на нещо по-пенсионерско май .. Или ще се отказваш ?!?!?! Или на 1000-ка ? >:D
Ще минавам вече на BMW F800 GS Adventure. От доста години съм на пистарките, пък доста братя дадоха фира с тях.
 

Attachments

  • 2009-BMW-F800GSf-small.jpg
    2009-BMW-F800GSf-small.jpg
    38.1 KB · Прегледи: 64
  • bmw-f-800-gs-street-2.jpg
    bmw-f-800-gs-street-2.jpg
    41.6 KB · Прегледи: 48
  • bmw-f-800-gs-dirt.jpg
    bmw-f-800-gs-dirt.jpg
    58.3 KB · Прегледи: 48
  • F800GS.jpg
    F800GS.jpg
    203 KB · Прегледи: 48

anibis

Редовен Потребител
Да правси и аз до някаде дадох фира,с едната ми ръка хич ме няма цялата е в болтове и шини. :eek: Но имам и много красиви катастрофи като малък с скутера. ;)
 

barbaron

Редовен Потребител
Хей.... ще ме запалите и мен да седна обратно на 2 гуми... От 1994-та съм с А категория, но ... точно тогава слязох завинаги от УРАЛ 650 .Имам наборчета пък където сега седнаха за сефте на по 1000 кубикови прасета и направо ме хвърлиха... А Аз ...от 2 години се умувам дали да купя пак или... да си карам 4колките...А категорията си я имам....
 

staif

Редовен Потребител
Това е моята настоящна бангийка

сменил съм доста мотори но поради травми и аз бях попрекъснал с карането 10-ина години ама пустата му краста".. мерак ми е следващия да е някои роудстар само живот и здраве да е :cheers:
 

Attachments

  • Picture 1129.jpg
    Picture 1129.jpg
    639.4 KB · Прегледи: 95

anibis

Редовен Потребител
Да винаги съм искал някой чопър да си взема, ама винаги пласмаски копувахме и накрая.... :(
 
Нагоре