Бензин в кръвта или всичко за хората на мотори.

qtex

Потребител
От днес има ново клипче как се опитва директно да засече насрещно движещ се моторист.
http://offnews.bg/news/Общество_4/Втори-запис-на-Golf-а-засякъл-мотористи-видео_489235.html

Шофьорът изглежда наистина е бивш клиент на психиатрията, но защо има книжка и кой му е дал колата да кара не знам.
 

lynx

Редовен Потребител
Това някаква мода ли е, всеки моторист с камера на каската?
Днес на бул.Левски в София/баш под снимачките на КАТ/ един ненормалник прелетя с пистака покрай мен с 300.
Щеше да ми отнесе страничното огледало.
Пожелах му да се засрещне с ония с Гоуфа! :D
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
В 90% от времето през което са на пътя 99% от мотористите в България нарушават Правилата за движение по пътищата.
Дори ако се загледате в клипа на този дето Голфаджията искаже да го гази, и той си прави нарушения.
Не искам да оправдавам "лудото диване" с Голфа, напротив, аз затова си върнах КНО(пищова)и разрешителното, щото не бих го подминал ей така, дори и да не съм с мотор...
Карал съм из почти цяла Европа, и има държави, където Мотористите са най-стриктните участници в движението.
Просто им пожелавам и у нас да станат такива, и да се забрави нарицателното"донори".
ПП.
Преди да наскачат мотористите, прочетете внимателно какво е моето мнение, на база моите констатации по пътищата!
 
Последна промяна:

рангел

Потребител
Ако някой с автомобил превишава скоростта или забраната за изпреварване мога ли да го хвърля в канавката с камиона? Нищо не оправдава постъпката на голфа, дори и преди това да е станало нещо дето го няма на записа
 

Vladimirchik

Потребител
Оказа се че познавам засеченото от голфа момче и ми разказа че не е имало предистория засичането . Работя като шофьор и покраи мен минават много мотористи но не ми пречат а като съм с мотора не мисля че преча на останалите да карам по осевата изпреварвам минавам отпред на светофарите и карам над ограниченията но не страшно цързо но и това е свободата до караш мотор. някои казват че някаде мотористите спазват всички закони но това са сигурно 5 държави в света а и нека всеки един с рака на сърцето каже че спазва всачки закони . Няма такива хора които да са безгрешни а относно голфаджията ще разбере какво е солидарноста пра нас и ако мине само с тежка бременост в инвалидна количка трябва да е щаслив .
 

mdinkov

Редовен Потребител
В 90% от времето през което са на пътя 99% от мотористите в България нарушават Правилата за движение по пътищата.
Дори ако се загледате в клипа на този дето Голфаджията искаже да го гази, и той си прави нарушения.
Моторите са живописни и правят впечатление затова хората ги забелязват и от там всичките позитиви и негативи .Мотористите не нарушават правилата повече от автомобилистите , даже и по малко защото ако се стигне до ситуация те не са от печалившата страна , всеки ден виждам автомобили да карат в насрещното срещу мен и ако не отстъпя ще последва челен удър , всеги ден виждам поне 10-коли да минават на червено 30-годишен стаж имам като шофьор но не съм виждал мотор да прави обратен завой на 3-лентов път от крайна дясна лента ,но за сметка на това тази маневра съм я виждал многократно изпълнена от ML-и и Х-5-ци , а за по-дребни нарушения на автомобилиститет като каране с 150 в града , губене на контрол при завой или спиране в средна лента на аварийни и да отскочи до магазина ,вече не ги тълкувам като нарушения а го приемам като нормално . доколкото мотористите рядко дигат големи скорости в града ,напук на общото схващане обикновено ускоряват живописна но рядко държат висока скорост , още по рядко губат контрол в завоите и никога не спират на средата на улиците . Със здраве и безаварийно на всички.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Моторите са живописни и правят впечатление затова хората ги забелязват и от там всичките позитиви и негативи .Мотористите не нарушават правилата повече от автомобилистите , даже и по малко защото ако се стигне до ситуация те не са от печалившата страна , всеки ден виждам автомобили да карат в насрещното срещу мен и ако не отстъпя ще последва челен удър , всеги ден виждам поне 10-коли да минават на червено 30-годишен стаж имам като шофьор но не съм виждал мотор да прави обратен завой на 3-лентов път от крайна дясна лента ,но за сметка на това тази маневра съм я виждал многократно изпълнена от ML-и и Х-5-ци , а за по-дребни нарушения на автомобилиститет като каране с 150 в града , губене на контрол при завой или спиране в средна лента на аварийни и да отскочи до магазина ,вече не ги тълкувам като нарушения а го приемам като нормално . доколкото мотористите рядко дигат големи скорости в града ,напук на общото схващане обикновено ускоряват живописна но рядко държат висока скорост , още по рядко губат контрол в завоите и никога не спират на средата на улиците . Със здраве и безаварийно на всички.

Пропусна и друго важно - моторист никога не кара пил ;)
Приятелю, много се нервех отначало на коментарите под статиите.. Но няма смисъл - който не се е качвал на мотор няма как да му обясниш. Той си знае неговата.. Ти си моторист и като такъв веднага си губиш правото да си убедителен. От такива всезнайковци до гуша ми е дошло.. 3 години съм карал всекидневно и то по 200-300 км на ден с мотора. Спазвал съм всички правила. Превишавал съм и скоростта, но винаги където имам видимост и не застрашавам никого.. Даже полицаите са се учудвали че съм спрял на стоп-палка... И не съм само аз. Имам приятели - доста добри състезатели. Карат като бесни но само на пистата. По пътищата са зад мен с пистарките и са културни.. Ако имам късмет, скоро ще яхна пак някоя Ямашка... :cheers:
 

staif

Редовен Потребител
аз няма да коментирам,моето мнение е ясно..пожелавам на всички дето са направили сечено на моторист или велосипедист да имат в рода си поне един такъв.. и това което са направили като "сечено" да им се върне стократно..

п.п -и найй важното: апел към всички автомобилист-използвайте си страничните огледала по предназначение за да не ви ги чупят ;)
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Много ми е тъпо да чета как оправдавате всички гамени по пътищата като обяснявате как вие самите карате мотори, на слепи ли се правите или какво ? Все едно тези които караме коли да кажем, че идиоти с коли няма - няма такова положение ! Простотията си я има както при едните така и при другите ама да ме извинявате господа моторджии peko ви го е написал много правилно всички караме по пътищата и виждаме за какво става въпрос !
Само ще ви попитам трябва ли да взимаме моторджиите по пътищата за пример, че и ние (с колите) всички така да караме като тях ? И какво ще рече "свободата да караш мотор" - извинявайте ама и за вас има правилници !
 

lynx

Редовен Потребител
п.п -и найй важното: апел към всички автомобилист-използвайте си страничните огледала по предназначение за да не ви ги чупят ;)
Братле, аз бях паркирал и си чаках чинно в колата. Не прави прибързани изводи! ;)
Повечето от нас са имали/карали мотори и могат да погледнат от двете камбанарии едновременно o_O
 

staif

Редовен Потребител
всеки с завършено основно образование може да има книжка-да верно простотията е на всякаде..
днес имах изминати някакви си 380 км с мотора в група : три пъти бях засечен ..2 -ма от нашите отделно по 2 пъти (от коли ) +две бутилки от минерална вода хвърлени през прозорец (върху едната минах аз- и това на завой) + едно повръщане от прозорец (да верно че беше в аварийната лента ) ама все пак..

през 28 годишния си стаж на моторджия имам 16 падания (по моя вина) и 6 катастрофи с два гипса -нито една по моя вина=пияни и отнемане на предимство ,загубил съм 4-ма прекрасни приятели(последния -през 2012-та край Омуртаг)
пак по вина на "Големи" шофьори... http://www.desant.net/show-news/25208/ а ?ко ши кайш soundmax ;)
 
Последна промяна:

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Има калпави шофьори навсякъде.Дали с мотори дали с коли няма значение,човешкия живот е с еднаква тежест без значение какво превозно средство караш.Признавам си че и аз нарушавам всекидневно законите по пътищата с умерен риск за мен но в парадоксална държава с такива закони няма как да спазваш всичко.Защо всеки караджия стой след знак 60 :wall::wall::wall: За тях мога да кажа много но ще се въздържа все пак.Както моторите карат "живописно" така и доста хора с коли над +50 000лв. си карат по техни правила и хората с по евтини коли са паразити по пътищата който требе да се съобразяват с тяхните норми за каране.Макар че карам от само 9-години имам доста неща който мога да разкажа но няма да изпадам в подробности.Най се дразня когато видя някой да си хвърля боклука през прозореца,след това са хората който си карат както си знаят и всички други са им криви и недостатъчно бързи,после има и такива който се мислят за "рейсъри" с БМВ-та на по 20-години и издухани двигатели и чак тогава са мотористите който не са проблем докато не почнат да хвърчат покрай теб а ти се чудиш кой ли ще се набие в колата ти и после ти ще духаш супата.Не искам да засегна някой от форума просто много пъти съм се прибирал леко разтреперен от пътя след като съм срещанл някой от горно изброените индивиди по пътищатата.Найстина има хора който като се качът на МПС и леко полудяват.Ако сами не спрем да се избиваме по пътищата и не станем по толерантни и здраво мислещи шофьори няма да се оправим и тази тема ще е безкрайна.Ако някой се е засегнал нека да каже по кой критерий и ще му дам пример от моя опит по пътищата.
Със здраве и когато излезнете на пътя бъдете една идея по добри шофьори.:cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Нямa знaчение кво кaрaш , трябвa дa се внимaвa .
Тези с моторите убивaт себе си . С aвтомобилите и себе си , a с кaмионите , другият . Преди седмицa посред бял ден ,явно му се доспa нa тирaджиятa отсрещa , тa стaнa мaлко кaт нa филм (с ремaркето ) . По принцип ми кaзвaт , че кaрaм бързо и в същото време .... , че се чувствaт сигурно . И aз кaто Оги кaрaм бързо сaмо нa учaстъци с голямa видимост . Проблеми стaвaт при изпревaния , зaвои и кръстовищa . Aко се внимaвa в тях , по собственa винa , нямa дa се случи нещо . Лично aз си имaм и прaвило :
Зaстигнa ли пенсионер или женa ..... изпревaрвaм . Някой aко зaстигне мен и е със зор , нaмaлявaм и го пускaм дa бягa . И двете ги прaвя при първa възможност .
Този който зaсече мотористa , трябвa дa бъде съден.
 

lynx

Редовен Потребител
Този който зaсече мотористa , трябвa дa бъде съден.
Не вярвам, че ще го осъдят.
Обсъждаше се обвинение в хулиганство или друг подобен майтап.
Най-много да е условно/пробация/мъмрене пред строя или целувки по радиото ;)
Оказа се, че бил лежал по лудници и имал проблеми с дрогата.
Тия трудно си получават заслуженото, закона пази престъпниците.
Нали и магистратите трябва да рекетират някого, за да не го осъдят?....и те семейства хранят! :D
Само 6% от българите вярват в съдебната система.
Сигурно тия 6% са работещите в съдебната система и семействата им.
 

staif

Редовен Потребител
и от едната страна и от другата има маскари ама е факт че никой не пази другия
предупреждавам че клипчето е малко гадно от средата нататък.. гледайте но и слушайте за какво иде реч :(


а това е прясна ситуация с жигити' ;)
http://www.blitz.bg/news/article/330653?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=ci4
 

old shatterhand

Потребител
Крайно време е Българина да разбере, че мотористите са най-слабо защитените участници в движението и задължение на всеки водач е да ги пази ! Всичко опира до култура на движението и манталитет, каквито за съжаление в нашата мила родна татковина , просто липсват !
Бил съм в държави, в които да си отвориш вратата на МПС'то при положение, че идва мотоциклетист/велосипедист е престъпление и се наказва, заради застрашаване на участниците в движението. У нас хората на две гуми обаче не ги броят за такива...
Аз лично винаги давам път на мотоциклетистите , без значение дали нарушават правилата или не, отговорността си е тяхна за това .
 

mdinkov

Редовен Потребител
Много ми е тъпо да чета как оправдавате всички гамени по пътищата като обяснявате как вие самите карате мотори, на слепи ли се правите или какво ? Все едно тези които караме коли да кажем, че идиоти с коли няма - няма такова положение !
Не оправдаваме всички Гамени по пътя нито на 2 нито на 4 колела . Просто който е карал мотор знае от първа ръка ,че е най–малкия на пътя затова рядко моторист ще мери мегдан с който и да е ,даже и с друг моторист защото най–малката грешка води до сериозни последици . А иначе идиоти има при всички шофьори даже и сред профисионалистити идиоти да искаш :bravo:.
Повтарям се но мая инструктор казваше да карам така на пътя и да прощавам грешките на другите ,защото утре ще се наложи някой да прости мойте грешки .езаварийна на всички .:cheers:
 

staif

Редовен Потребител
Не вярвам, че ще го осъдят.
Обсъждаше се обвинение в хулиганство или друг подобен майтап.
Най-много да е условно/пробация/мъмрене пред строя или целувки по радиото ;)
Оказа се, че бил лежал по лудници и имал проблеми с дрогата.
Тия трудно си получават заслуженото, закона пази престъпниците.
Нали и магистратите трябва да рекетират някого, за да не го осъдят?....и те семейства хранят! :D
Само 6% от българите вярват в съдебната система.
Сигурно тия 6% са работещите в съдебната система и семействата им.


lynx ,всичко е до късмета и желанието приятелю..ние имахме късмета и хъса, да попаднахме на истински прокурорка и съдийка който осъдиха резака на 4год.и 6 месеца ама кел файда ,момчето го няма и остави сираче..сега остава да чакаме да дойде времето за курбана..
а що се касае до тоя сополанко дето згафи с голфа-даже вече ми е жал за него.. дали ще го осъди държавата или не тук е без значение понеже от чужбина се пращат пари и има обявени съревнования относно значителното му "подобряване" на здравословното състояние ,а това вече е страшно..(между-другото бях чел" някъде си че тоя келеш е пребил майка си и в момента тя е със счупен крак)..абе рожба е от всякъде въпрос на време е да му нашляпат дупето ;)
 
Нагоре