Безплатен хронограф

Дискусия в 'Общи дискусии' започната от Pcp, 10 Септември 2019.

1. Pcp

Pcp Новодошъл

Публикации:
    12
    Здравейте,скоро си взех Суматра 6.35 и реших да видя кои са най-тежките чашки с които ще мога да стрелям с дозвукова.Пробвах със 2.8гр на макс и приложение хроно конетк за телефон.Скороста беше 378м/м.Въпроса ми е мога ли да му вярвам и да продължавам с тестовете.

П.П: На булбос с натегнат ударник-220м/с,с развит 434м/с.

2. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    620
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Ти направо размина флоберките :eek:
    Не се занимавай с глупости.Купи си истински хронограф.

anibis, Gadnqra, llcoolj and 2 others like this.
  3. Pcp

Pcp Новодошъл

Публикации:
    12
    Добре де,смущават малко показателите,но има доста клипове със сравнения между този и истинско хрони.Ако някой с хронограф направи сравнение ще е много хубаво.Има и безплатна версия.

4. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    723
    от:
    София
    Това може да си ти колега!От къде си,ще ти измеря(безплатно :D)реалните скорости,пък ти си прави логаритъм за приравняване на показанията!
    П.С.
    Иначе да,от любопитство и тръпка към експеримента ок,но ако искаш коректни данни ,които да употребяваш ,купи си хроно,вече има сполучливи модели на много ниски цени!:cheers:А клипове има всякакви,дори и такива с дядо Коледа!

gary m, SvilenP, Djubey and 4 others like this.
  5. Pcp

Pcp Новодошъл

Публикации:
    12
    От Варна съм.А програмата работи на принципа на диктофона и би трябвало да показва прилично.

6. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,233
    от:
    Старата София
    Тези "виртуалните" хронографи донякъде вършат работа, ако имаш истински хронограф и ги синхронизираш двата при едни и същи условия и на едно и също място. После след извършена синхронизация и липса на странични шумове, може да се ползува "виртуалния" като ориентир.
    Но ако държиш на достоверност, купи си истински. Не са скъпи, за всеки джоб се намира решение.

kid харесва това.
  7. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    723
    от:
    София
    Далече си,няма как да стане!

8. Pcp

Pcp Новодошъл

Публикации:
    12
    Ако някой може да помогне от Варна ?

9. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,800
    от:
    Добрич
    Аз съм сравнявал и имам видео. Това приложение работи що годе вярно до 50 джаула, от там нагоре греши. Може би самия микрофон на телефона не може да улови и предаде правилно децибелите или не знам как са го писали тоя софтуер, но си е най сигурно с хронограф, фабричен или правен.

llcoolj харесва това.
  10. Pcp

Pcp Новодошъл

Публикации:
    12
    На про версията има да зададеж горна граница на джаулите.фабрично е на 16дж...и още доста настройки.На мен не ми е нужен засега голяма точност,с 10 м/с да бърка ще го преживея,като за 6лв толкова.:D

11. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,108
    от:
    Варна
    Това пък какво е?

Темата за измерване без хроно беше дискутирана скоро някъде, имаше и картинки с графики на звука (от soundforge или нещо подобно). Братушка беше правил доста експерименти и беше стигнал до приемлива точност. Но това с телефона определено не върши работа, пробвано е многократно. Засичането на момента на излизане на чашката от цевта е невъзможно да се направи с достатъчна точност по звука, дори при анализ на графиката.

Kifa харесва това.
  12. dberov

Публикации:
    2,800
    от:
    Добрич
    И про версия да си купиш, същата работа. Не разчитай на това приложение, което ти отчита по шума да мери вярно а си вземи един хронограф с фото датчици, даваш едни 40-50лв за правен или 100 за фабричен за да си сигурен в замерванията а и винаги ще ти трябва. Нали си чувал приказката, че безплатен обяд няма...

Последна промяна: 11 Септември 2019
    Gadnqra, venciru and llcoolj like this.
  13. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    620
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    От Алито има за 40 лв.

Gadnqra and llcoolj like this.
  14. surbino

surbino Потребител

Публикации:
    30
    от:
    Плевен
    Може ли линк?Благодаря!

15. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    620
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Пиши на Nikolai_89 той си купи

Gadnqra харесва това.
  16. nikolai89

nikolai89 Редовен Потребител

Публикации:
    302
    от:
    Русе
    колега пиши в търсачката н алито Speed meter и ще ти иэляэат, мерят точно, компактни са, имат монтаж эа фиксиране на цевта , идват эа 20 дена, аэ ,Paparak и llcool сме с такива.

Gadnqra, llcoolj and 7842 like this.
  17. dberov

Публикации:
    2,800
    от:
    Добрич
    А бе колеги, не виждате ли че човека е нов и още не е влязал в крачка а вие го пращате при Алито. Сигурно си мисли, кой е аджеба тоя Али :D ...и е нормално да иска линк към хронографите.

@Pcp, ето линк с хронографи от "Алито" >> http://www.aliexpress.com/af/chrono...=1&CatId=0&origin=n&jump=afs&switch_new_app=y

18. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    145
    от:
    Русе
    Даже му направих първото замерване на китайското хроно. За парите си, съм повече от доволен :) Имам също и от на Митака хронотата, но то е на ремонт при него. Surbino , ако не ти се занимава с поръчки от алито, може да се обърнеш към колегата M_I_T_A_K_A

7842 харесва това.
  19. oblaka

oblaka Редовен Потребител

Публикации:
    834
    Скоро се сдобих с такъв хронограф. Пробвахме го с рогато и с комбро и резултата е добър. Много малки разлики.

BGN 38.31 45%OFF | Shooting Chronograph Bullet Speed Tester Multifunctional Chronograph for Shooting Speed Meter Ball Velocity Energy Measurement
    https://s.click.aliexpress.com/e/ptqqCNX6

llcoolj and Hidden like this.
  20. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    330
    от:
    София
    Аз взех такъв, който реално е почти същия и съм доволен засега.
    BGN 46.03 18%OFF | Free postage Muzzle Speed Meter Velocimetry Velocity Anemometer Vale nce Tester with Tripod CS muzzle speedometer New
    https://s.click.aliexpress.com/e/5wWQLIcs

llcoolj харесва това.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена