БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ ПО ФИЙЛД ТАРГЕТ - ОРГАНИЗАЦИОННИ ВЪПРОСИ

A

Anonymous

Гост
Ще трябват и някаква конкретна формулировка и процедура, които да бъдат гласувани.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Ще променяме (оеднаквяваме) ли: Точка 7.2 от РЕГЛАМЕНТ ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЯ ПО ФИЙЛД ТАРГЕТ


7.2. При стрелбата се допуска използване на приспособления за сядане, като тяхната височина не бива да надвишава 100 мм. Тази височина се измерва без участника, седнал върху съответното приспособление.

До височина 12.5 см по предложение на Архитекта? Или да му отговоря с (леко променен) цитат ;)

luft9waffe написа:
тези проблеми се решават от пластичен хирург.на който са му малко 10 см ,си шибва още 5-6см силиконови импланти в глутеусите
и става шампион :goodbye:
Две в едно. Правиш си "бразилско дупе" и си........ една идея по-близо до световната титла :D

П.П. Архитектчик, събранията на БАФТ са открити, т.е. могат да участват и не членове на БАФТ, да дават предложения. Изслушваме, изказваме мнения и вземаме решение с гласуване.
 

братушка

Редовен Потребител
Предложение за точка в дневен ред на ОС:
Развитие на сайта на БАФТ. Именно сайта, не форума.

Молба към Петко-s73r01d да присъства на Събранието.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
valens1968 написа:
П.П. Архитектчик, събранията на БАФТ са открити, т.е. могат да участват и не членове на БАФТ, да дават предложения.
Въпросът с падушките се пораздуха, а аз всъщност извадих този пример просто като илюстрация на виждането си, че това което правим в БГ трябва да се придържа към международните стандарти.
Благодаря за поканата :cheers:. Няма да се възползвам, защото: Ако поне един от членовете на БАФТ, присъстващи на това събрание, мисли като мен - той ще издигне предложението. Ако никой не го издигне - значи никой не мисли като мен и няма смисъл да се коментира този детайл от регламента.
А пък ако ви дойде на гости на есенната среща в Русе някой колега от Румъния с 5-инчова седалка - вие се оправяйте да му обяснявате защо трябва да си я изтърбуши :D.
 

братушка

Редовен Потребител
Няма да му искаме да си съсипва инвентара. Просто учтиво ще го помолим да си намери друга. Сигурен съм, че ще се намерят колеги да му предложат свои за ползване. Ну, или да кара без възглавница, не е забранено.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз съм сигурен, че на повечето от нас им е все тая дали е 5 инча или 10 см. Като член на БАФТ предлагам ако наистина е така, да следваме международния /или този който използват на най-много международни мероприятия/ стандарт, за да няма "прее..ния румънец" Дай боже след време да присъстваме на наше международно мероприятие с участници гости отвън. Не искам тогава да се налага да им обясняваме защо тук при нас е така... Ако има съгласни с мен нека да потвърдят моето мнение, или ако искате да пусна анкета - 10 см или 5 инча, и да видим - който вариант надделее, него гласуваме на националната в РУСЕ ! :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
Споко Оги, няма да има "прее..ния румънец" - те нямат ФТ и никога няма да имат :)
А от 24 държави в Световната Федерация май само Англия и Уелс имат 5 инча. Другите не надигат задника на повече от 10см :)

Дори на Световно :) :
r06.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Не виждам защо стана от мухата слон?
Разликата е 2,7 см. и едва ли някой ще е против да се приравни нормата на БАФТ към тази на англичаните.
В крайна сметка се печели по-висока възглавница, а не се намалява и не се ограничава никой с нищо.
 

DANNY

Редовен Потребител
Звънете му и го питайте!
http://www.saftaa.co.za/html/wftf.html
:quiet: Той ще ви обясни. :quiet:

....И другите неща, свързани с лазарните далекомери.....
не забравяйте да кажете кой пита /да се представите/!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
lynx написа:
Не виждам защо стана от мухата слон?
Разликата е 2,7 см. и едва ли някой ще е против да се приравни нормата на БАФТ към тази на англичаните.
В крайна сметка се печели по-висока възглавница, а не се намалява и не се ограничава никой с нищо.

Съгласен съм, но ако аз почна да стрелям от 5 инчова възглавница и свикна с нея, после при евентуално посещение на международна проява, където са 10 см по регламент какво правя - взимам друга която ще ми е по-неудобна.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
CaMyPau написа:
Съгласен съм, но ако аз почна да стрелям от 5 инчова възглавница и свикна с нея, после при евентуално посещение на международна проява, където са 10 см по регламент какво правя - взимам друга която ще ми е по-неудобна.
Точно така е, Оги. От две години съм с високия размер и съм пробвал да я сваля до 10см - много ми е терсене :(.
Чел съм за 5-те инча тук, във форума. Не по чуждите и световни регламенти. Затова: ако приемем, че информацията от пост №166 на братушка е вярна - не пипайте нищо в 10-те см от регламента на БАФТ :yes:. Лесно се свиква на високото и кофти се слиза надолу, особено при нерегулируем хамстер, како е при мен :-\.

P.S: Хубаво е все пак и някой друг от колегите ни с международни участия да потвърди тази информация. Аз наистина нямам такива познания. Факт е обаче, че и в Италия ще се стреля така.
 
A

Anonymous

Гост

A точно срещу номера му са Core rules (КР). При внимателно прочитане открих неща, които не съвпадат с някои твърдения за правилата в КР, използвани като доводи при дискусии тук:
- насочване в безопасна посока - разрешава се носене с цев в надолу или в посока на мишенното поле (имаше твърдения, че КР указват само една посока за носене на пушката - с цевта надолу);
- 4 позиции за стрелба, включително легнал ("all shooting positions – standing, kneeling, sitting & prone");
- "All forms of clothing are permissible";
- "Bean bags, elbow pads & knee pads – refer to host NGB rules" - няма 10 см, няма 5 инча, в сила са националните правила;
- "Competitors shall be timed 2 targets=3mins, 3 targets=4 minutes, etc. Time commences when you sit down and address the target or when you address (обръщам се към) the target for standing or kneeling shots. Range finding, loading of rifle, checking of the wind are all part of the timing process" - времето се отчита от заставането с лице към мишената, а не от поглеждането през оптиката.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Междувременно в темата "Всичко за Фийлд Таргет" cdman публикува текст на актуална дискусия - допитване от Световната ФТ Федерация. Ако до Есенната национална има окончателна редакция на текстовете - наистина ще се възползвам от поканата за присъствие на ОС на БАФТ и издигане на предложения относно корекции в ФТ регламента на Асоциацията. Към настоящия момент това е регламентът, по който се провеждат съществен брой от най-посещаваните ФТ състезания у нас. Затова мисля, че след като WFTF си изчисти детайлите в правилата - редно е и ние да обърнем внимание на нашите правила :yes:.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
lynx написа:
братушка написа:
Значи няма номинации за Председателя?...
Сегашния си е перфектен! ;)

Абсолютно ;) :cheers: :bravo:. И нещо друго. На пролетната среща във Варна преизбрахме председателя. Или се заблуждавам?

Това е от устава:
Чл. 14 (1)Председателя оглавява УС и представлява него и асоциацията пред институциите и обществото, в случай на взето решение по чл.13 от устава. Той се избира от Общото събрание за срок от две години. Председателя е член на УС.

Минаха ли две години?

Ако съм се заблудил :pardon: случва се.
братушка написа:
Значи няма номинации за Председателя?...

Номинация за Председател на УС на БАФТ: Стефан Романов
 

luft9waffe

Редовен Потребител
ininia написа:
Да си остане председателя!Има здрави нерви!И стреля добре! :) :bravo:
хубаво,ама "спокоен" председател не е полезен за една развиваща се организация.
пък дали стреля добре или не ,съвсем няма значение.
нека да е някой с повече хъс и амбиция.
не забравяйте,че събота вечерта трябва да изберем и УС на асоциацията и мисля,че освен нов председател трябва да видим и доста нови лица в управлението.
мислете.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
luft9waffe написа:
нека да е някой с повече хъс и амбиция.

Това важи точно за УС.

Председателя (според мен) трябва да е
luft9waffe написа:
"спокоен" председател

Търпеливо изслушващ мнението на другите, вземащ правилни решения в полза на организацията и твърд в прилагането на правилата и регламентите за провеждане на състезателни мероприятия и срещи.

Аз тези качества в теб съм ги видял, за това съм те номинирал.

Не че други хора ги нямат тези качества, ти ми се набиваш на окото :cheers: пък и бай Иван ininia е прав, ама много прав
ininia написа:
Има здрави нерви! :)

И това, все пак има значение:
ininia написа:
 

shooter

Потребител
ПРОТОКОЛ от ОБЩО СЪБРАНИЕ на БАФТ


На 24.09.2011г. от 18 ч. в месността „Моргуля”, край гр. Русе по време на IX-та Национална среща се проведе ОС на БАФТ. Председател на събранието Стефан Романов, протоколчик Стефан Станчев. Присъстваха 18 члена на асоциацията.
Събранието протече при следния дневен ред:

1. Избор на Управителен съвет и Председател за периода 09.2011 – 09.2013 г
2. Промени в Устава на БАФТ, позволяващи онлайн гласуване
3. Промени в регламентите на БАФТ

По т.1 бяха направени следните предложения за членове на УС

Драгомир Янков
Петко Петков
Михаил Абрамов
Ивайло Иванов
Стефан Романов
Андрей Желязков
Янко Борисов

След проведени разисквания, отводи и гласуване ОС взе решение, състава на УС
на БАФТ за периода 09.2011 – 09.2013 г. да бъде следният:

Петко Петков
Михаил Абрамов
Ивайло Иванов
Андрей Желязков
Стефан Романов

За председател на УС на БАФТ след обсъждания и гласуване беше избран от ОС –
Андрей Желязков

По т.2 след обсъждане от ОС беше приета следната промяна в Устава на БАФТ:

Чл.6 (ал. 6) /Нова – Решение на ОС 09.2011г./
т.1 По въпроси представляващи интерес за асоциацията, възникнали във време между заседанията на Общото събрание, без тези по чл.6, ал.1, т.1,3,4,7,9,11 и 12, може да се провеждат обсъждания и интернет гласуване на сайта на асоциацията - http://forum.airguns.bg, в специално обособена за целта тема.
т.2 Времето за интернет гласуване на членовете на БАФТ е не по малко от петнадесет дни, за да се даде възможност на всички да се запознаят с поставения въпрос и обсъжданията по него.
т.3 Гласуването е лично и на сайта ще се предоставя поименен списък с резултатите от него, негласувалите за периода упоменат в т.2, ще се считат за въздържали се.
т.4 Взетите решения на сайта цитиран в т.1 и отговарящи на изискванията на чл. 9, ал.1,2 и чл. 10, ал. 1 /който е влизал във форума за периода се смята , че е присъстващ/ от устава на БАФТ, са задължителни за изпълнение и имат същата тежест, както и решения прогласувани на редовните и извънредни събрания на ОС.
т.5 На членовете на БАФТ се изпращат лични съобщения за поставена нова тема за обсъждане в предоставения срок.
т.6 На всеки 2 месеца актуализиран списък на членовете на БАФТ се предоставя на администратора на сайта.

По т.3 след обсъждане беше приета следната промяна на Регламента за провеждане на състезания по ФТ:

4.6 При положение, че двама състезатели ползват една и съща пушка по време на състезание, когато условията на състезанието позволяват, стрелят в различно време /тройка/. Ако това не е възможно, може да стрелят в една състезателна тройка, след разрешение на Главния Съдия.


Протоколчик: Председател:
/ Стефан Станчев / / Стефан Романов /
 
Нагоре